Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Į Panevėžį renkasi dviratininkai, dalyvausiantys Europos dviračių treko čempionate

Spalio 20 dieną Panevėžyje prasidės Europos dviračių treko čempionatas. Panevėžio arenoje baigiami pasirengimo darbai, o treke ratus jau suka dalis pajėgiausių Senojo žemyno dviratininkų.

Spalio 20 dieną Panevėžyje prasidės Europos dviračių treko čempionatas. Panevėžio arenoje baigiami pasirengimo darbai, o treke ratus jau suka dalis pajėgiausių Senojo žemyno dviratininkų.

Kaip praneša LRT Televizijos laida „Panorama“, į Panevėžį jau renkasi dviratininkai. Europos dviračių treko čempionatui čia jau rengiasi ukrainiečiai ir vokiečiai.

Kitą savaitgalį Panevėžyje vyksiančiose pirmenybėse varžysis dvidešimties šalių rinktinės. Tarp jų – ir madas Europoje diktuojanti Didžioji Britanija.

„Tai reiškia, kad čempionatas bus pilnavertis. Bus geros konkurencijos, žiūrovai patirs gerų emocijų. Lietuvos dviračių sporto gerbėjai galės susipažinti su pecifinėmis rungtimis, kurių nelabai mato“, – žadėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos gen. sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

Federacija dar neturi visų rinktinių sudėčių. Tris dienas truksiančiame čempionate dalyvauti turėtų virš 200 dviratininkų.

Lietuvai skirta 10 vietų, tačiau sportininkų bus mažiau – kai kurie dviratininkai varžysis daugiau nei vienoje rungtyje.

„Aišku, kad dalyvauja pagrindinės mūsų dviratininkės – Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė. Komandinio persekiojimo lenktynėms ruošiasi Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trėbaitė, Vaida Pikauskaitė, per plauką likusios nuo Olimpinių žaidynių“, – sakė V. Šiugždinis.

Nors sportininkai jau treniruojasi Panevėžyje, arena dar nėra pasirengusi čempionatui. Čia nėra laiko skaičiavimo įrangos ir foto finišo sistemos. Įranga bus nuomojama iš Lenkijos ir turėtų būti atgabenta pirmadienį. Po čempionato Lietuva, turėdama vieną geriausių trekų Europoje, vėl liks be įrangos.

„Mes vykdome vienas aukštesnio rango dviračių treko varžybas – dvi per metus . Taigi įsigyti brangios technikos ir jos neeksplotuoti kažin ar verta. Gal geriau išsinuomoti. Yra galimybių net ir pretenduoti vykdyti pasaulio čempionatą. Tuomet nuomosimės naujausią moderniausią techniką. Tų renginių nedaug, jie, kaip ir viskas, sensta“, – aiškino Lietuvos dviračių sporto federacijos gen. sekretorius.

Pastačius areną problemų kilo ir dėl rūbinių bei poilsio kambarių trūkumo. Anot V. Šiugždinio, toks buvo statybų projektas, tačiau tai supurvinti organizatorių munduro neturėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi