Sportas

2012.10.12 18:22

D. Gudzinevičiūtės šūvis taiklus – ji tapo naująja LTOK prezidente

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2012.10.12 18:22

Prie LTOK vairo ketveriems metams stoja šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Ji pakeičia nuo 1992-ųjų vadovavusį Artūrą Poviliūną. Savo balsus per generalinę LTOK asamblėją pareiškė 100 olimpinio komiteto narių: už V. Alekną 43 slaptu balsavimu palaikė, tuo metu šaulę Dainą Gudzinevičiūtę LTOK prezidento poste 57 norėjo matyti nariai. 

Prie LTOK vairo ketveriems metams stoja šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Ji pakeičia nuo 1992-ųjų vadovavusį Artūrą Poviliūną. Savo balsus per generalinę LTOK asamblėją pareiškė 100 olimpinio komiteto narių: V. Alekną slaptu balsavimu palaikė 43, tuo metu šaulę Dainą Gudzinevičiūtę LTOK prezidento poste matyti norėjo 57 nariai.

Krepšinis pamirštas nebus

„Balsų skirtumo neskaičiavom, yra dauguma, tai labai malonu, kad ji teko man“, – džiaugėsi D. Gudzinevičiūtė. Paklausta, ar į savo komandą pakvies V. Alekną, teigė, kad jau anksčiau buvo kvietusi, tačiau pats V. Alekna atsisakė: „Tačiau tai nereiškia, kad mes tapsime priešais ar neįmanomas bendradarbiavimas – galbūt jis taps kitos organizacijos atstovu“, – sakė LTOK prezidentė.

Kiek vėliau nuspręsta, kad į viceprezidentų pareigas D. Gudzinevičiūtė pasiūlė filosofą Arvydą Juozaitį, asociacijos „Sportas visiems“ prezidentą Algį Vasiliauską ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentą Romualdą Bakutį. V. Alekna prieš balsavimą teigė, kad, jeigu būtų išrinktas, garbės prezidento poste matytų A. Poviliūną. Tačiau naujoji LTOK vadovė D. Gudzinevičiūtė iškart po balsavimo patikino, kad bent jau šioje kandencijoje A. Poviliūno šiame poste nemato.

Vis dėl to, kiek vėliau D. Gudzinevičiūtė žengė į tribūną ir netikėtai pasiūlė A. Poviliūnui tapti LTOK garbės prezidentu - tokiam sprendimui pritarė 95 LTOK nariai ir A. Poviliūnas patvirtintas garbės prezidentu.

D. Gudzinevičiūtei tapus prezidente užtektinai dėmesio sulauks visos sporto federacijos, jos ir toliau bus remiamos, galbūt net ir daugiau – atsižvelgiant į finansines galimybes, o krepšinis pamirštas taip pat nebus.

„Aš esu sumaniusi ne vieną jauniesiems sportininkams skirtą stipendiją. Labai nemažai sportininkų prarandame, kai baigia mokyklas. Tai bus pakankamai sudėtinga atranka [remiant jaunus sportininkus], bet tikimės pritraukti ir privačių lėšų“, – būsimus planus vardijo D. Gudzinevičiūtė. 

D. Gudzinevičiūtė yra akcentavusi, kad tapus prezidente norėtų aktyvesnės komunikacijos bei bendravimo ir bendradarbiavimo. Anksčiau šaulė yra teigusi, kad siektų išsiaiškinti visų, net ir mažiausių federacijų poreikius ir ieškoti jiems aktualių klausimų sprendimo. 

V. Alekna: „Jeigu ne ta linkme eis  garsiai kalbėsime“

„Kaip ir sporto varžybose – antra vieta yra antra vieta, bet vis tiek pakankamai gera. Tikrai džaiugiuosi ir noriu padėkoti tiems, kurie balsavo už mane. Ta persvara nėra labai didelė, manau, buvo garbinga kova, bet nugalėjo stipresnis“, – po balsavimo kalbėjo V. Alekna, nežadantis per daug nutolti nuo sporto pasaulio.

Paklaustas, ar D. Gudzinevičiūtei tapus LTOK prezidente galima tikėtis permainų, atsakė, kad komandai reikia duoti laiko, tačiau opozicija vis tiek išliks: „Ir jeigu ne ta linkme eis, tai mes jai garsiai apie tai kalbėsime“, – pridūrė disko metikas.

Prezidento kadenciją baigęs A. Poviliūnas sulaukė gausių sveikinimo žodžių, jam buvo įteiktos gėlės. Posėdžio pirmininku buvo išrinktas teisininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Kazimieras Motieka. 

Iki šiol 24 metus LTOK prezidento pareigas ėjo A. Poviliūnas – prie LTOK vairo jis stojo dar 1988-aisiais (1992, 1996, 2000, 2004 ir 2008-aisiais išrinktas pakartotinai). Dar prieš mėnesį A. Poviliūnas pranešė, kad nežada dar kartą kelti savo kandidatūrą dar vienai kadencijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.