Sportas

2015.09.08 13:45

V. Gomelskis: Lietuva net ir be M. Kalniečio – viena iš favoričių

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Nors dar nė neprasidėjus pasaulio krepšinio čempionato batalijoms Lietuvoje jau tvyro kone gedulo nuotaikos dėl pagrindinio rinktinės žaidėjo Manto Kalniečio patirtos traumos, ekspertai iš kitų šalių neskuba nurašyti lietuvių ir jų šansų iškovoti medalius.

Nors dar nė neprasidėjus pasaulio krepšinio čempionato batalijoms Lietuvoje jau tvyro kone gedulo nuotaikos dėl pagrindinio rinktinės žaidėjo Manto Kalniečio patirtos traumos, ekspertai iš kitų šalių neskuba nurašyti lietuvių ir jų šansų iškovoti medalius.

Štai Rusijos televizijos kanalo „NTV+“ krepšinio komentatorius Vladimiras Gomelskis, kuris yra legendinio trenerio Aleksandro Gomelskio sūnus, pareiškė, kad M. Kalniečio netektis nebus lemiamas faktorius.

„Aš vis dar manau, kad Lietuva yra viena iš pagrindinių favoričių. Įdomu, ką Jonas Kazlauskas dabar naudos kaip pagrindinį komandos įžaidėją – aš patarčiau Šarūnas Vasiliauską“, – teigė jis.

V. Gomelskis mūsiškių gretose išskiria puolėją Donatą Motiejūną ir jo potencialą.

„D. Motiejūnas neabejotinai yra labai talentingas vaikinas ir netrukus taps stipriausiu savo pozicijos žaidėju Europoje. Klausimų kelia tik lietuvio žaidimo laikas Hjustono „Rockets“ klube. Mano supratimu, jis turi išaugti“, – įsitikinęs specialistas.

Tarp planetos pirmenybių favoritų jis įvardija ir JAV bei Ispanijos krepšininkus, Argentiną ir Prancūziją laiko susilpnėjusiomis, o autsaideriais mato Afrikos ir Azijos žemyno atstovus.

„JAV žaidžia labai gerai. Rinktinė puikiai sukomplektuota: ir ginasi, ir puola protingai, o snaiperių – gal net per daug. Po krepšiu galingai darbuojasi Anthony Davisas, kurį sėkmingai keičia DeMarcusas Cousinsas, nors jis yra kone silpniausias amerikiečių narys. Nugalėti tokią komandą ir lietuviams, ir ispanams, bus labai sunku“, – tvirtino V. Gomelskis.

Aukso medalius JAV rinktinei linkęs kabinti ir „The Toronto Sun“ apžvalgininkas Ryanas Wolstatas. Turnyro šeimininkų ispanų pranašumą prieš amerikiečius jis įžvelgia tik vienoje pozicijoje – aukštaūgių.

„Šios JAV sudėties turėtų užtekti, kad būtų laimėti aukso medaliai, nes nepanašu, kad amerikiečiams be ispanų dar kas nors gali mesti rimtesnį iššūkį. Kita vertus, pasaulio futbolo čempionatas parodė, kad nieko nėra neįmanomo, ypač kai atkrintamosiose varžybose viską lemia vienas mačas“, – svarstė jis.

Kalbėdamas apie Lietuvos rinktinę R. Wolstatas paskutinę minutę pakeitė savo nuomonę ir iš pradžių jai prognozuotus bronzos medalius perkabino kroatams.

„Lietuva su Toronto „Raptors“ „centru“ Jonu Valančiūnu yra labai aukšta komanda, kurio žaidimo kreivė tik kyla į viršų. Vis dėlto jie ką tik neteko savo kapitono ir pagrindinio įžaidėjo M. Kalniečio, o tai gali sujaukti visus lietuvių planus pakovoti dėl medalių. Susiklosčius tokioms aplinkybėms bronzą dabar aš jau prognozuoju Kroatijai“, – rėžė analitikas.

R. Wolstato prognozė:

Grupių varžybos – kas žengs į kitą etapą

A: Ispanija, Serbija, Prancūzija, Brazilija.

B: Graikija, Kroatija, Argentina, Puerto Rikas.

C: JAV, Turkija, Naujoji Zelandija, Suomija.

D: Lietuva, Slovėnija, Australija, Angola.

Prizininkai

Auksas: JAV

Sidabras: Ispanija

Bronza: Kroatija

Žaidėjai, kurie sužibės

Anthony Davisas (JAV)

Stephenas Curry (JAV)

Goranas Dragičius (Slovėnija)

Jonas Valančiūnas (Lietuva)

Giannis Antetokounmpo (Graikija)

Carlosas Arroyo (Puerto Rikas)

Nicolas Batumas (Prancūzija)

Bogdanas Bogdanovičius (Serbija)

Dante Exumas (Australija)

Marcas Gasolis (Ispanija)

Cedi Osmanas (Turkija)

Ambicingų tikslų neslepia ir D. Motiejūnas. Penktadienį jis viename socialinių tinklų pasidalino nuotrauka su planetos pirmenybių aukso medaliu ir prierašu: „Tikslas!“.

Primename, kad pirmas pasaulio čempionato D grupes rungtynes lietuviai žais jau šį šeštadienį 21 val. su Meksikos komanda.