Sportas

2012.10.12 14:13

LTOK nariai stoja prie urnos: netrukus paaiškės, kas – A. Alekna ar D. Gudzinevičiūtė – taps prezidentu

Penktadienį paaiškės, kas taps naujuoju Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vedliu – disko metikas Virgilijus Alekna ar šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Šiuo metu sostinėje vyksta generalinė asamblėja, netrukus prasidės slaptas balsavimas, per kurį savo balsus atsiduos 99 Olimpinio komiteto nariai. 

Penktadienį paaiškės, kas taps naujuoju Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vedliu – disko metikas Virgilijus Alekna ar šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Šiuo metu sostinėje vyksta generalinė asamblėja, netrukus prasidės slaptas balsavimas, per kurį savo balsus atiduos 99 Olimpinio komiteto nariai. 

V. Alekna: žinau sportininkų problemas

Šiuo metu vyksta rinkimų sesija. Dauguma olimpinio komiteto narių išreiškė norą balsuoti slaptai. Vienas iš kandidatų, dukart olimpinis čempionas V. Alekna teigė, kad jį visi puikiai pažįsta.

„Mano visas gyvenimas yra susijęs su sportu. Žinau sportininkų problemas, taip pat sporto bendruomenės problemas. Ilgą laiką dvejojau, ar iš tikrųjų esu pasirengęs užimti tokias atsakingas pareigas, į kurias dabar kandidatuoju. Šiandien galiu tvirtai pasakyti, kad taip. Didelis sporto bendruomenės palaikymas dar labiau įkvepė siekti šio tikslo ir didelis ačiū“, – žodį tarė V. Alekna.

Tapęs prezidentu, jis žadėjo sukurti profesionalą LTOK komandą, kurios sudėtyje mato ir Krepšinio federacijos prezidentą  Arvydą Sabonį. Tiesa, pats legendinis krepšininkas į penktadienį vykstančius rinkimus neatvyko, mat yra išvykęs į Ispaniją. Savo komandoje disko metikas norėtų matyti ir plaukimo federacijos prezidentą Tomą Kučinską. Dėl trečio viceprezidento V. Alekna teigė dar ne visiškai apsirendęs, nes nėra aišku, kaip gali baigtis rinkimai.

„Norėčiau matyti komandoje ir Dainą Gudzinevičiūtę, bet galvoju, kad viceprezidento postas turėtų priklausyti mažesnei federacijai, kad būtų išlaikyta pusiausvyra“, – teigė disko metikas.

Renkantis komandą svarbiausias V. Aleknai kriterijus esą žinios, patirtis, moralumas ir atsidavimas darbui. „Žinoma, ir dabartiniame LTOK yra puikių savo srities specialistų, kurie, aš manau, sutiktų tęsti darbą ir toliau, taip pat viliuosi, kad mūsų gerbiamas prezidentas A. Poviliūnas prisijungtų, tapdamas garbės prezidentu“, – tęsė V. Alekna, už šiuos žodžius sulaukęs audringų ovacijų.

Pagrindinės LTOK veiklos kryptys esą 2014 metų Sočio žiemos olimpinės žaidynės ir 2016-aisiais vyksiančios Rio de Žaneiro vasaros olimpinės žaidynės, tačiau tikslingiausia, anot jo, pradėti nuo esamos situacijos analizės. 

D. Gudzinevičiūtė: esu atviro pokalbio ir dialogo, o ne užkulisinių žaidimų šalininkė

Prieš slaptą balsavimą pasisakiusi šaulė D. Gudzinevičiūtė užsiminė apie žiniasklaidoje išsakytą jos požiūrį dėl išsilavinimo, dėl kurio ji vėliau sulaukė kritikos. „Nebijau sakyti, ką galvoju. Atvirai kalbėsiu apie sporto problemas, esu atviro pokalbio ir dialogo, o ne užkulisinių žaidimų šalininkė. Atvirai pasakiau, kad neturiu pagrindo abejoti Virgilijumi, bet kai kurie nariai kėlė abejonių“, – savo poziciją išsakė D. Gudzinevičiūtė. Ji patikino, kad jos komandoje nėra šešėlinių atstovų ir, jeigu ji bus išrinkta, tai bus ne kosmetiniai, o realūs pokyčiai.

Šaulė teigė tikinti, kad įvairialypis požiūris yra vertybė, todėl į savo komandą siūlo skirtingus žmones. „Turiu daug energijos, jėgų ir entuziazmo. Tikiu, kad tokių savybių reikia būsimam LTOK prezidentui. <...> Užtikrinu, jog jei išrinksite, visoms sporto šakoms būsiu vienodai teisinga. Negalime leisti vienai sporto šakai įsisiautėti“, – tęsė šaulė. 

Nori, kad jaustų atsakomybę už Lietuvos sportą

LTOK generalinė asamblėja, kaip ir visuomet, prasidėjo olimpiniu himnu, vėliau dabartinis LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas perskaitė komiteto ataskaitos pranešimą. Į asamblėją užsiregistravo 99 LTOK nariai. 

Savo metiniame pranešime A. Poviliūnas nemažai dėmesio skyrė olimpiečių rezultatų vasarą vykusiose Londono olimpinėse žaidynėse aptarimui, taip pat apžvelgė reikšmingiausius pastarųjų metų sporto įvykius. Dabartinė kova dėl LTOK posto sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio. A. Poviliūnas teigė jaučiantis, kad Lietuvos sporto laivas yra stipriai įsiūbotas, ir tikisi, kad naujieji sporto vadovai taip pat jaustų atsakomybę už Lietuvos sportą.

Pasak Klemenso Rimšelio, Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktoriaus, yra padarytas didelis darbas ir gali būti įvairiausių kalbų, tačiau jis dėkingas LTOK gen. sekretoriui Vytautui Zuberniui ir prezidentui A. Poviliūnui už bendrą darbą.

„Yra išgirsta labai daug dalykų, kad tai, kas turi būti renkama 103 narių, išsiplėtė į diskusijas lyg būtų renkamas valstybės prezidentas arba Seimo nariai – sumaišyti rinkimai. Viešai labai daug diskusijų ir įvairių. Tačiau viena, ką kalba interneto naujienų portalai, kitą - ką kalba oficialūs asmenys su vardais ir pavardėmis“, – savo kalboje pažymėjo K. Rimšelis. Jis balsavimo teisės, renkant naują LTOK prezidentą, neturi.

Iki šiol 24 metus LTOK prezidento pareigas ėjo A. Poviliūnas – prie LTOK vairo jis stojo dar 1988-aisiais (1992, 1996, 2000, 2004 ir 2008-aisiais išrinktas pakartotinai). Dar prieš mėnesį A. Poviliūnas pranešė, kad nežada dar kartą kelti savo kandidatūrą dar vienai kadencijai.