Sportas

2014.08.28 20:04

Š. Jasikevičius apie Lietuvos rinktinę: niekas kol kas neprarasta

Nenumaldomai artėjantis pasaulio vyrų krepšinio čempionatas ir paskutinėse draugiškose rungtynėse įžaidėjo Manto Kalniečio gauta sunki trauma kelia nerimą krepšinio bendruomenei ir aistruoliams.

Nenumaldomai artėjantis pasaulio vyrų krepšinio čempionatas ir paskutinėse draugiškose rungtynėse įžaidėjo Manto Kalniečio gauta sunki trauma kelia nerimą krepšinio bendruomenei ir aistruoliams.

Šiuo metu Kauno „Žalgirio“ komandą naujam sezonui ruošiantis Šarūnas Jasikevičius nelinkęs labai dramatizuoti M. Kalniečio traumos.

„Po Manto traumos rinktinę ištiko tam tikras šokas. Labai svarbu, ar komanda sugebės atsigauti. Tačiau, aš manau, kad tai gali mobilizuoti rinktinę. Niekas kol kas neprarasta, reikia žaisti ir tikėtis kitų žaidėjų didesnio indelio. Žinoma, netektis nemaža. M. Kalnietis buvo komandos smegenys, kuris galėjo lemiamu momentu imtis iniciatyvos. Traumos yra sporto dalis, bet šį kartą viskas įvyko pačiu blogiausiu laiku“, – sako Š. Jasikevičius.

Paklaustas, ar įmanoma pakartoti praėjusio čempionato Turkijoje pasiekimą, kai Lietuvos rinktinė užlipo ant bronzinės pakylos, naujas „Žalgirio“ treneris nepraranda optimizmo.

„Kodėl gi ne? Po truputį gerinant žaidimą, į čempionato pabaigą ateinant geros formos, kas yra įmanoma, kodėl gi ne? Reikia svajoti, reikia dirbti. Komandą turime gerą, turime patyrusius trenerius. Kodėl gi ne?“ – DELFI kalbėjo vienas geriausių pastarojo dešimtmečio Europos žaidėjų.

Kalbėdamas apie tai, kas galėtų kompensuoti M. Kalniečio praradimą, Š. Jasikevičius pabrėžė, jog pasitempti turi visa komanda.

„Lietuvos rinktinės stiprybė yra priekinė linija. Manau, dar labiau bus akcentuojamas žaidimas būtent per aukštaūgius, tačiau visi turi prisidėti ir labiau stengtis“, – sakė Š. Jasikevičius.

Ilgametis Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas taip pat nebuvo linkęs nurašyti komandos.

„Pasiruošimo etape vyrai įrodė, kad gali žaisti, laimėta daug varžybų. Pasiruošimas buvo geras, reikia tikėtis aukščiausių vietų. Praeitą čempionatą iš mūsų niekas nesitikėjo tokio pasiekimo, o šiemet komanda yra stipresnė nei prieš 4 metus. Šansų yra. Aišku M. Kalniečio trauma paveikė komandą, tačiau manau, kad viskas bus gerai. Svarbiausia išlikti kartu ir nesutrikti“, – kalbėjo R. Javtokas.

Kitas „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjas, ilgametis Lietuvos rinktinės krepšininkas Darius Songaila M. Kalniečio traumą vertina kaip didelį praradimą, tačiau puolėjas teigia, kad visą vasarą krepšininkai kryptingai dirbo ir komanda neturėtų subyrėti.

„Komandoje vis dar liko 12 žaidėjų, o ne 4 ar 5. Šansą turi ir turėtų pasistengti tie, iš kurių ankščiau mažiau tikėtasi. Galimybė pasiekti aukštų rezultatų visada yra. Prasidės čempionatas, ir pamatysime. Vyrai įdėjo daug darbo, treneris tikrai geras. Tikiuosi, sėkmė mums ir šią vasarą nusišypsos. Reikia galvoti pozityviai ir siekti tų tikslų, kurie buvo kelti prieš M. Kalniečio traumą“, – DELFI sakė D. Songaila.