Sportas

2012.10.11 10:54

„F-1“: „Sauber“ komandai vadovaus moteris

LRT.lt 2012.10.11 10:54

„Sauber“ komandos vadove tapusi Monisha Kaltenborn – pirmoji šias pareigas einanti moteris „Formulės-1“ istorijoje. Ji poste pakeitė komandos įkūrėją. 

„Sauber“ komandos vadove tapusi Monisha Kaltenborn – pirmoji šias pareigas einanti moteris „Formulės-1“ istorijoje. Ji poste pakeitė komandos įkūrėją.

Peteris Sauberis visad leido suprasti, iki to laiko, kai jam sukaks 70 metų, jis nebenori vadovauti komandai, kurią sukūrė prieš daugiau kaip keturis dešimtmečius. Šeštadienį jam sukaks 69-eri, praneša naujienų agentūra AFP.

P. Sauberis ir toliau liks visų „Sauber Group“ kompanijų direktorių valdybos prezidentu ir bus atsakingas už grupės strateginę kryptį, teigiama komandos išplatintame pranešime.

„Mes jau seniai nusprendėme, kad Monisha perims mano pareigas, tačiau laiko klausimą palikome atvirą“, – pranešime cituojamas P. Sauberis.

„Neabejoju, kad Monisha turi visus reikiamus įgūdžius būti nuostabia komandos vadove. Esu įsitikinęs, kad ji užtikrins, kad esminės kompanijos vertybės gyvuotų ir toliau. Tai man labai svarbu“, – pridūrė jis.

41 metų indų kilmės australė M. Kaltenborn prie komandos prisijungė 2000 metais, kur vadovavo teisės departamentui. Netrukus po to ji paskirta vadybos valdybos nare, o 2010 metų sausį tapo „Sauber Motorsport AG“ vadove.

2011 metų pabaigoje P. Sauberis jos vardu perrašė trečdalį kompanijos akcijų.

„Aišku, suvokiu didžiulę atsakomybę, kurią jaučiu dėl P. Sauber komandos“, – teigė M. Kaltenborn.

„Jis komandą įkūrė daugiau kaip prieš 40 metų, o pavasarį sukaks 20 metų, kai „Sauber“ pirmą kartą debiutavo „Formulės-1“ lenktynėse. Tai ketvirta seniausia komanda „F-1“, – kalbėjo ji.

„Sukurti tokį projektą ir jį išlaikyti sudėtingomis sąlygomis yra milžiniškas pasiekimas. Išsikėliau didelius tikslus ir esu pasirengusi vesti komandą į priekį, kaip to norėtų P. Sauberis, ir atversti ją į sėkmę“, – pridūrė naujoji komandos vadovė.

Iki čempionato pabaigos likus 5 etapams, konstruktorių įskaitoje „Sauber“ užima šeštąją vietą.