Sportas

2014.08.24 19:01

Lietuviai – plaukimo estafetės rungties finale

Berlyne (Vokietija) vykstančio 32-ojo Europos plaukimo čempionato vyrų 4x100 m kombinuotos estafetės atrankos varžybose Lietuvos komanda užėmė septintąją vietą ir pateko į finalą.

Berlyne (Vokietija) vykstančio 32-ojo Europos plaukimo čempionato vyrų 4x100 m kombinuotos estafetės atrankos varžybose Lietuvos komanda užėmė septintąją vietą ir pateko į finalą.

Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas nuotolį įveikė per 3 min. 38,53 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė Prancūzijos rinktinė (3 min. 34,65 sek.).

Į sekmadienio vakarą vyksiantį finalą pateko 8 iš 17 varžybas pradėjusių komandų.

D. Rapšys: išsaugojome jėgų estafetės finalui

Jauniausiam ketveriukės nariui D. Rapšiui teko atsakingiausia užduotis – plaukti nugara. Plaukikams tai sudėtinga. Neturėdami jokių orientyrų, tik lubas, plaukikai dažnai turi kliautis nuojauta ar sėkme, o dažnas ir praplaukia ne tiesia linija, o zigzagais.

Tuoj po plaukimo D. Rapšys teigė, kad galėjo rungtį įveikti ir geriau, tačiau išsaugojo jėgų ir finalui.

„Dar turime jėgų. Labai nepataikiau į finišą. Užplaukiau ant plūduro“, – sakė plaukikas.

Paskutinė sekmadienio rungtis puiki galimybė D. Rapšiui sudėti visus taškus ant „i“. Europos jaunimo čempionui šios varžybos taip ir neatnešė medalių. 200 metrų plaukimo nugara rungties finale plaukęs 19-metis liko penktas.

„Šis čempionatas nėra pats vienas stipriausių, bet kai kurie varžovai labai stiprūs“, — kalbėjo plaukikas.

Pasidabinti medaliai lietuvių šansai nėra dideli, bet ir ne mikroskopiniai. Anot D. Rapšio, dar ir apie čempionato uždarymo šventimą niekas negalvoja iki finalo.

Lietuvių finalas laukia 18:20 minučių Lietuvos laiku. Tiesioginę transliaciją stebėkita per LRT televiziją ir portale LRT.lt