Sportas

2012.10.10 09:27

„Žalgirio“ naujokas I. Jaaberas: kauniečių pasiūlymas sudomino iškart

Kauno „Žalgirio“ gretas papildė naujokas – Lietuvos čempionų klubas pasirašė iki sezono pabaigos galiosiančią sutartį su amerikiečiu gynėju Ibrahimu Jaaberu. Jis pakeis su komanda praėjusią savaitę atsisveikinusį Mantą Kalnietį.

Kauno „Žalgirio“ gretas papildė naujokas – Lietuvos čempionų klubas pasirašė iki sezono pabaigos galiosiančią sutartį su amerikiečiu gynėju Ibrahimu Jaaberu. Jis pakeis su komanda praėjusią savaitę atsisveikinusį Mantą Kalnietį.

188 cm ūgio 28-erių metų JAV ir Bulgarijos pilietybes turintis krepšininkas Europoje rungtyniauja nuo 2007-ųjų, atstovavo Graikijos ir Italijos komandoms. 2007 ir 2010 m. I. Jaaberas su Detroito „Pistons“ ir Los Andželo „Lakers“ ekipomis dalyvavo NBA vasaros lygos varžybose. 

2010–2011 m. sezoną įžaidėjo pozicijoje žaidžiantis amerikietis atstovavo Milano „Armani Jeans“ ekipai ir Eurolygoje per 10 rungtynių pelnė 108 taškus bei atliko 24 rezultatyvius perdavimus.

Pernai gruodį I. Jaaberas bandė prasimušti į NBA ir dalyvavo Hjustono „Rockets“ treniruočių stovykloje, tačiau vėliau dėl traumos buvo priverstas visą sezoną praleisti be krepšinio.

I. Jaaberas padėjo Bulgarijos nacionalinei rinktinei prasibrauti į 2009-ųjų Europos čempionato finalo turnyrą, bet jame nedalyvavo. Per atrankos varžybas A divizione gynėjas pelnė vidutiniškai po 16 taškų per rungtynes, atkovojo po 5,1 kamuolio bei atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

Ibrahimai, kodėl pasirinkote „Žalgirio“ komandą? Ar greitai sutarėte su klubu? – vakar „Kauno diena“ paklausė Kauno ekipos naujoko, vilkėsiančio 5-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. 

Sulaukiau skambučio iš savo agento ir iš karto susidomėjau Kauno ekipa. Nors per mano ankstesnę karjerą keliai su „Žalgiriu“ nebuvo susikirtę, šią komandą puikiai žinau, nes ji – Eurolygos senbuvė. Peržvelgęs žaidėjų sudėtį radau daug pažįstamų pavardžių. Su kai kuriais krepšininkais dažnai susitikdavau Italijos čempionate, su kitais – Eurolygoje. „Žalgirio“ sudėtis man labai patiko, komandoje yra patyrusių žaidėjų, todėl nusprendžiau, kad galime suvienyti savo jėgas ir siekti aukščiausių tikslų.

Kada planuojate atvykti į Kauną?

Artimiausiomis dienomis. Pirmosiose Eurolygos rungtynėse dar nežaisiu, bet tikiu, kad komandos draugai įveiks varžovus. Girdėjau, kad Lietuva vadinama krepšinio valstybe, bet apie pačią šalį ne daug ką žinau. Manau, kad greitai apsiprasiu.

Anksčiau rungtyniavote Milano „EA7 Armani Jeans“ komandoje, su kuria žalgiriečiai susikaus Eurolygos grupės varžybose. Ar jums tai bus ypatingos rungtynės?

Tik iš dalies, nes visi Eurolygos mačai yra svarbūs. Milane praleidau tik vienerius metus, todėl asmeniškai dvikovos su „EA7 Armani Jeans“ nesureikšminsiu. Milaniečiai – stiprūs varžovai, bet „Žalgiris“ irgi turi pajėgią sudėtį.