Naujienų srautas

Sportas2014.08.23 20:15

Dviratininkas Ž. Savickas „Baltic Chain Tour“ lenktynėse pakilo į penktą vietą

BNS 2014.08.23 20:15

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rengiamų ketvirtųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ ketvirtajame etape šeštadienį Lietuvos rinktinės narys Žydrūnas Savickas finišavo devintas ir bendrojoje įskaitoje iš šeštos vietos pakilo į penktą.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rengiamų ketvirtųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ ketvirtajame etape šeštadienį Lietuvos rinktinės narys Žydrūnas Savickas finišavo devintas ir bendrojoje įskaitoje iš šeštos vietos pakilo į penktą.

Ketvirtąjį etapą laimėjo 19-metis olandas Mathieu van der Poelis („BKCP–Powelplus“). Jis 165,5 km iš Pernu į Viljandį nuvažiavo per 3 val. 47 min. 51 sek. (vid. greitis – 43,581 km/ h) ir 2–4 vietas užėmusius dviratininkus aplenkė 10 sek. Antras finišavo latvis Kristas Neilandas („Rietumu–Delfin“), trečias – nugalėtojo titulą ginantis vokietis Philippas Walslebenas („BKCP–Powerplus“), o ketvirtas – austras Clemensas Fankhauseris („Tirol“). 5–9 vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir Ž. Savickas, nuo nugalėtojo atsiliko 14 sek.

Mykolas Račiūnas („Top Team“, +47 sek.) finišavo 29-as, o jo komandos draugas Airidas Videika (+1.29) – 47-as. Kiti lietuviai į 60-uką nepateko, o Elijus Čivilis („Top Team“) finišo nepasiekė.

Lietuvos rinktinės narys Aidis Kruopis laimėjo etapo antrąjį tarpinį finišą, o pirmajame buvo antras. Už tai lietuviui atiteko penkios premijinės sekundės. Aidis dar laimėjo ir kalnų finišą.

Ketvirtąjį etapą laimėjęs M. van der Poelis tapo lenktynių lyderiu. Po trijų etapų jis buvo trečias. Antrą vietą ir toliau užima austras Clemensas Fankhauseris („Tirol“). Jis nuo Olandijos dviratininko atsilieka 20 sek. Pirmojo ir trečiojo etapų nugalėtojas ukrainietis Michailas Kononenka („Kolss“, +35 sek.) iš pirmos vietos nukrito į trečią. Ketvirtą vietą užima estas Martinas Laasas („Regional Team Saaremaa“, +45 sek.). Penktoje pozicijoje esantis Ž. Savickas nuo lyderio atsilieka 49 sek.

Mykolas Račiūnas („Top Team“, +19:32 sek.) yra 42-as, A. Kruopis (+20:10) – 45-as, Airidas Videika („Top Team“, +22:01) – 61-as, Vytautas Kaupas (Lietuvos rinktinė, +26:29) – 76-as, Gediminas Kaupas (Lietuvos rinktinė, +30:02) – 81-as, Andrius Pečiulis („Top Team", +32:38) – 86-as, Deividas Vileniškis („Top Team", +34:11) – 88-as, Paulius Šiškevičius (Lietuvos rinktinė, +42:03) – 94–-as, o Darijus Džervus (Lietuvos rinktinė, +43:36) – 98-as.

Iš 119 lenktynes pradėjusių dviratininkų klasifikuoti 99.

Komandų įskaitoje tvirtai pirmauja Ukrainos ekipa „Kolss“. Lietuvos rinktinė (+42:44) tarp 19–os klasifikuotų komandų yra vienuolikta, o „Top Team“ ekipa (+1:02:10) – septyniolikta.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta UCI 2.2 kategorija, sudaro penki etapai (iš viso – 851,8 km). Pirmajame etape dviratininkai važiavo iš Vilniaus į Panevėžį, antrajame – iš Rygos į Siguldą, trečiajame – iš Valmieros į Pernu. Sekmadienį lenktynių dalyviai važiuos iš Viljandžio į Taliną (179,6 km).

Lenktynių prizų fondą sudaro beveik 12 tūkst. eurų. Varžybose startuoja trys Estijos, po dvi – Latvijos, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos bei po vieną Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Kazachstano, Lenkijos, Norvegijos, Slovakijos ir Ukrainos komandą.

Pernai šiose lenktynėse Ž. Savickas užėmė trečią vietą, o Lietuvos rinktinė nugalėjo komandų įskaitoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi