Sportas

2015.09.08 13:45

R. Meilutytė į finalą žengė pagerindama Europos čempionatų rekordą

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiose Europos plaukimo pirmenybėse olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė šeštadienį pateko į moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finalą. Lietuvė pusfinalyje distanciją įveikė per 29,88 sek.

Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiose Europos plaukimo pirmenybėse olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė šeštadienį pateko į moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finalą. Lietuvė pusfinalyje distanciją įveikė per 29,88 sek.

Tai naujas Europos plaukimo čempionatų rekordas. Jį Rūta atėmė iš šiuo metu už draudžiamų preparatų vartojimą diskvalifikuotos rusės Julijos Jefimovos.

Antrą vietą pusfinalyje užėmė Švedijos plaukikė Jennie Johansson (30,74 sek.). Trečia liko vokietė Dorothea Brandt (30,83 sek.), ketvirta – olandė Moniek Nijhuis (30,98 sek.).

Atrankos varžybose šeštadienį ryte Rūta 50 m krūtine nuplaukė per 30,73 sek. Tai buvo geriausias rezultatas tarp visų atrankoje dalyvavusių plaukikių. Beje, susidarė įspūdis, jog atrankoje R. Meilutytė paskutinius 20 metrų plaukė ne visa jėga.

Antra atrankoje buvo M. Nijhuis (30,75 sek.). Trečioje vietoje liko J. Johansson (30,79 sek.), ketvirtoje – D. Brandt (30,82 sek.).

Rūta Europos čempionato ilgajame baseine apdovanojimo savo kolekcijoje dar neturi. Jai priklauso 50 m plaukimo krūtine rungties pasaulio rekordas – 29,48 sek.

R. Meilutytė šeštadienį ryte dalyvavo ir moterų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos varžybose. Lietuvė distanciją įveikė per 25,54 sek. ir pateko į pusfinalį su penkioliktu rezultatu. Tačiau jaunoji mūsų čempionė šios rungties pusfinalyje nusprendė nedalyvauti.

R. Meilutytė į Berlyną atvyko iš Kinijos, kur dalyvavo jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse. Plaukikė tapo čempione 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine rungtyse.

Išnaudojo „tik“ 98 procentus jėgų

Pirmoji vieta ir rekordas mažai ką nustebino, bet jos atsisakymas plaukti 50 m laisvuoju stiliumi padėjo klaustukų. Ryte atrankos plaukime parodžiusi 15-ą rezultatą ir patekusi į pusfinalį, ji jame nepasirodė.

„Mes net neplanavome jame plaukti. Tiesiog norėjau pasibandyti šioje rungtyje, šiame sezone neteko pagerinti savo rezultato. Neplanavome net ir patekę į pusfinalį plaukti toliau. 50 m plaukimas krūtine yra prioritetinis“, — sakė sportininkė.

Berlyno velodromo, kuriame laikinai įrengtas 50 ilgio baseinas, palubėje plevėsavo ir trispalvės. Čia R. Meilutytės palaikyti atvyko jos broliai ir tėvas.

„Pastebėjau juos prieš startą. Smagu, kad jie čia atėjo ir palaikė. Manau, kad padėjo man“, — sakė R. Meilutytė.

Europos plaukimo čempionato transliacijos – tiesiogiai per LRT.

www.DELFI.lt