Sportas

2014.08.21 15:26

Lietuvos diskgolfo žaidėjai pradėjo pasirodymą Europos diskgolfo čempionate

LRT.lt 2014.08.21 15:26

Trečiadienį Šveicarijoje, Ženevos mieste, prasidėjo Europos diskgolfo čempionatas. Tarp 198 dalyvių iš 24 šalių yra ir 5 Lietuvos atstovai.

Trečiadienį Šveicarijoje, Ženevos mieste, prasidėjo Europos diskgolfo čempionatas. Tarp 198 dalyvių iš 24 šalių yra ir 5 Lietuvos atstovai.

3 Lietuvos sportininkai dalyvauja pagrindinėse Atvirojo diviziono varžybose, vienas – „Meistrų“ (40+ metų amžiaus) ir vienas – jaunimo iki 19 metų amžiaus grupėje, rašoma pranešime spaudai.

Europos diskgolfo čempionatas vyks keturias dienas ir baigsis rugpjūčio 23 d. Visi sportininkai sužais po 4 ratus, kuriuos sudaro 18 krepšių (po vieną ratą per dieną). Europos diskgolfo čempionatai yra rengiami kas antrus metus. Čempionatas Šveicarijoje yra dešimtasis Europos diskgolfo čempionatas ir trečiasis, kuriame dalyvauja Lietuvos sportininkai. Kol kas aukščiausias Lietuvos diskgolfo žaidėjų pasiekimas yra Gabrieliaus Griciaus 3-ioji vieta jaunimo grupėje (iki 19 metų amžiaus), prieš du metus iškovota Didžiojoje Britanijoje.

Šiemet dvidešimtmetis G. Gricius pirmą kartą dalyvauja Atvirajame divizione. Trijų pastarųjų metų Lietuvos čempionas yra ir aukščiausiai reitinguotas (pagal tarptautinės diskgolfo asociacijos PDGA reitingą) Lietuvos žaidėjas Europos čempionate. Tarp 94 Atvirojo diviziono žaidėjų, G. Griciaus reitingas yra 49-as. Kiti Lietuvos atstovai: Mindaugas Pošius turi 66-ą reitingą, o Tadas Ūselis – 77-ą.

Lietuvos komandos lyderis G. Gricius Europos čempionatą pradėjo sėkmingai. Jo pirmojo rato rezultatas – 56 (-9 prie PAR), vaikinas yra tarp 9–12 vietos. Nuo varžybų lyderio – dabartinio Europos čempiono iš Vokietijos Simon`o Lizotte G. Gricius atsilieka tik 4 taškais. Taip pat aukščiau savo reitingo žaidė ir M. Pošius, kurio rezultatas 62 (-3) taškai ir jis yra 45–50 vietoje tarp visų dalyvių. Nesėkmingai pirmas ratas susiklostė T. Ūseliui, kurio rezultatas 81 (+16) taškas yra tik 92–93 vietoje.

Kituose divizionuose Lietuvos sportininkai pasirodė taip pat sėkmingai – jaunimo divizione Pranciškus Gricius buvo reitinguotas 14-a vieta, o po pirmos dienos užima 13-ą vietą (rezultatas – 68 (+3)). Lietuvos komandos kapitonas Darius Gricius, dalyvaujantis „Meistrų“ (40+ metų amžiaus) varžybose turėjo tik 31-ą reitingą tarp 41 dalyvio, bet po pirmos dienos varžybų su kitais konkurentais dalinasi 20–21 vietas (rezultatas – 65 (0)).