Naujienų srautas

Sportas2012.10.06 10:47

Plimute pas J. Ruddą treniruosis ir jauna plaukikė iš Šiaulių

Plimute gyvenanti ir besitreniruojanti olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė tarp treniruočių galės pasišnekučiuoti gimtąja kalba su kita talentinga plaukike, atvykusia iš Šiaulių.

Plimute gyvenanti ir besitreniruojanti olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė tarp treniruočių galės pasišnekučiuoti gimtąja kalba su kita talentinga plaukike, atvykusia iš Šiaulių.

Britų trenerio Johno Ruddo rankose – jau keturios Lietuvos plaukimo viltys.

Į Plimutą treniruotis kartu su R. Meilutyte persikėlė perspektyviausia Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ auklėtinė Eva Gliožerytė.

Prieš metus į šalies moterų plaukimo rinktinę prasibrovusią penkiolikametę E. Gliožerytę ir kitus Lietuvos talentus treniruos J. Ruddas, kurio prižiūrima visu ryškumu sužibo R. Meilutytės žvaigždė.

Šiaulių sporto mokyklos kolektyvas net nebandė geriausios plaukikės įkalbinėti likti gimtinėje. „Delfinas“ įsipareigojo sumokėti už Plimuto koledžo stipendiją gavusios E. Gliožerytės mokslą, treniruotes ir maitinimą.

„Bandyti sulaikyti Evą būtų nesąžininga – ji ten turės geriausias sąlygas ir mokytis, ir sportuoti“, – „Lietuvos rytui“ sakė plaukikės treneris Robertas Šuipis.

Sąlygos – daug geresnės

Į Plimutą šiaulietė plaukikė išvažiavo antrą kartą.

Pirmąsyk ji ten lankėsi ir su treneriu J. Ruddu susipažino prieš pusantrų metų, kai reikėjo pasirengti Europos jaunimo olimpiniam festivaliui.

Mintis išsiųsti į Didžiąją Britaniją pasitreniruoti vieną po kito Lietuvos rekordus gerinusią auklėtinę kilo treneriui R. Šuipiui.

„Tąkart pas Meilučius gyvenusi Eva grįžo laiminga ir dar labiau užsidegusi, nes pamatė, kokios ten sąlygos, – prisimena 8 metus plaukikę treniravęs specialistas. – Todėl nedvejojau, ar jai verta keltis gyventi ir sportuoti į Angliją.“

R. Šuipis neslėpė, kad labiausiai jauniesiems Šiaulių talentams trūksta 50 m baseino. Be jo siekti aukštų rezultatų – mažai vilčių.

Pinigų surado mokykla

Gyventi, mokytis ir sportuoti geriausioje Didžiosios Britanijos plaukimo mokykloje – brangus malonumas, nes per metus reikia sumokėti 104 tūkst. litų.

E. Gliožerytei buvo paskirta koledžo rėmėjų stipendija, tačiau ji sudaro tik pusę reikiamos sumos. Likusius pinigus rasti įsipareigojo plaukimo mokykla „Delfinas“, su kuria pasirašytas metų kontraktas.

„Mes neliūdime, o labai džiaugiamės, kad jaunoji plaukikė išvažiavo. Eva – išskirtiniu talentu ir valia apdovanotas vaikas“, – kalbėjo mokyklos direktorius Valerijus Belovas.

Mergaitė gyveno baseine

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas treneris J. Ruddas gavo neišpaikintą auklėtinę.

Šiaulietės plaukikės gyvenimas šiek tiek panašus į Londono olimpiados atradimu tapusios R. Meilutytės istoriją.

Eva į plaukimo treniruotes pateko neatsitiktinai – mergaitės tėvai Evaldas ir Neringa Gliožeriai buvo pelnę sporto meistro vardą.

„Didelė dalis Evos sėkmės yra dėl dukters besiaukojančios motinos nuopelnas“, – kalbėjo treneris R. Šuipis.

Pastaruosius metus E. Gliožerytė netgi buvo apsigyvenusi baseine. Šeimos namai yra toli užmiestyje, todėl į pirmąją treniruotę tekdavo išvažiuoti prieš 5 valandą ryto, o namo ji sugrįždavo vėlai vakare.

Buvo nutarta jaunajai plaukikei baseino kambaryje pastatyti lovą, kad mergaitė galėtų kuo ilgiau pailsėti.

Tikslas – olimpiada

Su 13 metų sūnumi Valdu namuose likusi N. Gliožerienė prieš dukters kelionę stengėsi nuslėpti nerimą. Buvusią sportininkę stebino, kad duktė ne tik nesijaudino, bet net ramino namiškius.

E. Gliožerytei nepavyko pirmuoju bandymu išlaikyti anglų kalbos testo, bet per vasarą papildomai padirbėjusi mergina įveikė šią kliūtį.

Plimute su plaukike iš Italijos viename bendrabučio kambaryje apsigyvenusi lietuvė treniruojasi net 12 kartų per savaitę.

„Dukra sakė, kad treniruotės sunkios, nėra paprasta mokytis anglų kalba, bet nesiskundė, nes labai džiaugiasi čia patekusi. Eva kalba tik apie vieną tikslą – Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, ji trokšta gerais rezultatais atsilyginti už suteiktą galimybę“, – sakė plaukikės motina. 

J. Ruddas išsyk atkreipė dėmesį į išskirtinius šiaulietės duomenis. Per pastaruosius metus iki 178 cm ūgio išstypusi penkiolikametė – aukščiausia iš keturių Lietuvos plaukikų.

„Eva tiesiog sukurta plaukti“, – kalbėjo treneris J. Ruddas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi