Sportas

2012.10.05 14:04

D. Stagniūnas: jei vėl netektų dalyvauti Olimpiadoje, tai būtų antras smūgis į širdį

ELTA2012.10.05 14:04

Lietuvos šokių ant ledo pora – 21-erių amerikietė Isabella Tobias ir 27-erių Deividas Stagniūnas tikisi, kad jie galės atstovauti Lietuvai Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos šokių ant ledo pora – 21-erių amerikietė Isabella Tobias ir 27-erių Deividas Stagniūnas tikisi, kad jie galės atstovauti Lietuvai Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos čiuožėjai sezoną pradės po dviejų savaičių prestižinėse „Skate America“ varžybose. Gruodžio 23–28 dienomis jie debiutuos su savo naująja programa Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko šou „Liepsojantis ledas“, sausį dalyvaus Europos čempionate, o kovo mėnesį pasaulio čempionate kovos dėl kelialapio į 2014-ųjų Sočio žiemos olimpines žaidynes. Į jas pateks 19 geriausių porų.

„Dėl olimpinių kelialapių bus kovojama kitų metų kovą. Iki tol dar daug laiko. Manau, kad viskas bus gerai“, – penktadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė D. Stagniūnas, kuris neteko galimybės dalyvauti Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse, kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė išimties tvarka nesuteikė jo buvusiai partnerei amerikietei Katherinai Copely Lietuvos pilietybės.

Norint dalyvauti Sočio olimpinėse žaidynėse, Lietuvos porai vien iškovoti kelialapį neužtenka, reikia, kad I. Tobias būtų suteikta Lietuvos pilietybė.

„Mano buvusiai partnerei pilietybė nebuvo suteikta. Viliuosi, kad antrą kartą taip nebus ir galėsiu vykti į olimpines žaidynes, – sakė D. Stagniūnas. – Būtų labai skaudu, jei vėl netektų dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Tai būtų antras smūgis į širdį. Apie olimpines žaidynes svajojame nuo mažų dienų.“

„Atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse būtų didelė garbė, nors ir nesu čia gimusi. Deivido šalis yra ir mano šalis“, – teigė pirmą kartą į Lietuvą atvykusi I. Tobias.

D. Stagniūnas sakė, kad po to, kai Lietuvos pilietybė nebuvo suteikta K. Copely, jis sulaukė labai daug pasiūlymų atstovauti kitoms šalims. Čiuožėjas pažymėjo, kad jis nesutiko su kitų šalių pasiūlymais, nes visada norėjo atstovauti Lietuvai.

D. Stagniūnas tvirtino, kad iškovoti olimpinį kelialapį į Sočio žiemos olimpines žaidynes neturėtų buti sunku.

Nuo 2010 metų pavasario kartu čiuožiantys I. Tobias ir D. Stagniūnas 2011 metų pasaulio pirmenybėse buvo keturiolikti, o šių metų planetos čempionate – aštuoniolikti.

„Labai norėtumėme, kad Deividas ir Isabella atstovautų Lietuvai žiemos olimpinėse žaidynėse. Ne visada pasisakau už kitų šalių sportininkų pritraukimą į Lietuvą, bet ši pora yra išskirtinė. Neseniai pasirašiau Prezidentei D. Grybauskaitei skirtą tarpininkavimo raštą, kad I. Tobias išimties tvarka būtų suteikta Lietuvos pilietybė“, – sakė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai M. Drobiazko ir P. Vanagas mano, kad I. Tobias turėtų būti suteikta Lietuvos pilietybė. Anot P. Vanago, žmonėms, kurie aukoja savo gyvenimą Lietuvai, negalima sakyti „ne“. Patyrusio čiuožėjo nuomone, reikia padėkoti I. Tobias, kad ji sutinka atstovauti Lietuvai.

„Tai didžiulis žygdarbis, kokį kažkada atliko ir Margarita. Mišrioms poroms visada tenka rinktis, kuriai šaliai atstovauti. Kitos išeities nėra. Sprendimą priimti nebūna lengva“, – teigė P. Vanagas.

M. Drobiazko sakė, kad tie, kurie svarstys pilietybės suteikimo klausimą, turi suprasti, kad nuo jų sprendimo priklausys D. Stagniūno likimas. Anot M. Drobiazko, jei I. Tobias Lietuvos pilietybė nebūtų suteikta, amerikietė dar turėtų išeitį – galėtų šokti su amerikiečiu ir olimpinėse žaidynėse atstovauti JAV, o D. Stagniūnui pasirinkimo nebeliktų – Lietuvoje paprasčiausiai nėra tinkamos partnerės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt