Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos irkluotojai prieš pasaulio čempionatą nusiteikę ryžtingai

ELTA 2015.09.08 13:45

Rugpjūčio 24–31 dienomis Amsterdame (Olandija) vyks Pasaulio irklavimo čempionatas, kuriame dalyvaus keturios stipriausios Lietuvos įgulos.

Rugpjūčio 24–31 dienomis Amsterdame (Olandija) vyks Pasaulio irklavimo čempionatas, kuriame dalyvaus keturios stipriausios Lietuvos įgulos.

Lietuvos rinktinės treneris Mykolas Masilionis trečiadienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), vykusioje spaudos konferencijoje pripažino, kad buvo planuojama į planetos pirmenybes vykti su penkiomis valtimis, bet vienas iš vyrų porinės keturvietės irkluotojų patyrė traumą, ir šios minties buvo atsisakyta.

Daug tikimasi iš pasaulio čempionių titulą ginančių 20-metės Mildos Valčiukaitės ir 25-erių metų Donatos Vištartaitės. Pastaroji irkluotoja sako, kad apie favoričių statusą jos negalvoja.

„Į čempionatą važiuojame ne apginti titulo, o dėl jo kovoti“, – teigė D. Vištartaitė.

Porinę dvivietę valtį irkluojantys 25-erių metų Saulius Ritteris ir dar neseniai pasaulio jaunimo vicečempionu tapęs 22-ejų Rolandas Maščinskas praėjusiais metais planetos pirmenybėse buvo antri ir šiemet taip pat yra nusiteikę ambicingai.

„Kiekvienais metais keliame sau didesnius tikslus. Jeigu pavyks laikytis savo plano, tai rezultatai turėtų būti geri“, – teigė S. Ritteris.

Vienvietę valtį irkluojantis Mindaugas Griškonis tikisi atsigriebti po nesėkmės Europos čempionate, kuriame išvirto iš valties, ir sieks patekti į finalą.

Pasaulio čempionate startuos ir tokio rango varžybų debiutantė Lina Šaltytė.

Lietuvos irkluotojai pastaraisiais metais skina medalius ne tik suaugusiųjų varžybose, bet ir jaunesnio amžiaus grupėse. Lietuvos irklavimo lyderiai nesibaimina konkurencijos ir džiaugiasi gerėjančiu savo sporto šakos lygiu gimtinėje.

„Reikia tik džiaugtis augančia konkurencija. Nuo jos geriau būna ir mums patiems, nes tai priverčia tobulėti ir nesustoti“, – kalbėjo S. Ritteris.

„Anksčiau Lietuvoje plaukdavau vienas, o dabar jau yra su kuo varžytis. Taip galima padėti vieni kitiems pasistumti į priekį“, – pridūrė M. Griškonis.

D. Vištartaitė neslėpė susižavėjimo savo jaunąja partnere M. Valčiukaite.

„Ji jau padaro tokius dalykus, kurių aš, būdama jos amžiaus, nesugebėdavau padaryti. Labai džiaugiuosi jos pergale pasaulio jaunimo čempionate, ji įkvepia stengtis ir mane“, – sakė irkluotoja.