Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Pasaulio čempionato bronzą laimėjęs J. Šuklinas: vėl padariau klaidą

15min.lt 2015.09.08 13:45

„Vėl padariau tą pačią klaidą“, – su tokiais žodžiais pirmadienį į Lietuvą sugrįžo ketvirtą kartą pasaulio čempionato bronzą iškovojęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Kanojininkas pripažino, kad į Maskvą važiavo aukso, tačiau ir vėl teko nusivilti. Nepaisant to, jis džiaugiasi, kad Lietuvos baidarių ir kanojininkų rinktinė vis stiprėja.

„Vėl padariau tą pačią klaidą“, – su tokiais žodžiais pirmadienį į Lietuvą sugrįžo ketvirtą kartą pasaulio čempionato bronzą iškovojęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Kanojininkas pripažino, kad į Maskvą važiavo aukso, tačiau ir vėl teko nusivilti. Nepaisant to, jis džiaugiasi, kad Lietuvos baidarių ir kanojininkų rinktinė vis stiprėja.

Į pasaulio čempionatą Maskvoje J. Šuklinas vyko po trijų metų pertraukos. 2011 metais vykusiose pirmenybėse kanojininkas liko penktas.

2012 metų Londono olimpiados vicečempionas 200 m rungties A finale finišavo per 38,423 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Lietuvį aplenkė pasaulio rekordą pagerinęs ukrainietis Jurijus Čebanas (38,137 sek.) ir rusas Aleksejus Korovaškovas (38,143 sek.).

J. Šuklinas pasaulio čempionatuose yra iškovojęs tris bronzos medalius (2006 m., 2007 m. ir 2009 m.).

– Važiavote aukso, gavote bronzą, ar patenkintas tokiu rezultatu?

– Na, esu nusivylęs savo rezultatu, nes ir vėl padariau klaidą. Tikrai buvau pasirengęs ir tikėjausi gero rezultato, bet padariau tą pačią klaidą finale ir vėl teks laukti kito sezono. Tačiau po truputį jau artėju link pirmos vietos. Ketvirtą sezoną iš eilės į finalą patenku su geriausiu rezultatu, o finale vis kas nors atsitinka. Per anksti padarau pirmą yrį ir viskas. Trečia vieta yra neblogai, bet šįkart tikrai buvau pasirengęs laimėti.

– Kokia ta klaida – prastas pirmasis yris?

– Na taip. Tiesiog per anksti pradėjau ir tada jau valtis pradeda šokinėt ir sunku tokiu tempu pagauti ritmą. Tada jau gero rezultato nebus.

– Ar pikta dėl to, kad pralaimėjote olimpiniam čempionui?

– Ne, vėl buvo tie patys konkurentai ir jie buvo gerai pasirengę šitam čempionatui.

– Prieš čempionatą kalbėjote apie pakeistą savo techniką, ar tai pavyko?

– Taip, nieko negaliu pasakyti. Viskas buvo padaryta taip, kaip planavome. Forma buvo pasiekta tikrai gera ir galėjau kovoti dėl aukso, bet yra kaip yra.

– Pasaulio čempionatuose visada skinate tik bronzą. Sutapimas?

– Gal taip yra, kad man vis dar išliktų motyvacijos sportuoti toliau. Jeigu būtų vien auksas, jau būtų nebeįdomu sportuoti. Jau dabar kalbame, kaip rengsimės kitam sezonui, ką taisysime. Toliau norisi tobulėti.

– Startavote ir su dviviete valtimi. Ar duetas išliks?

– Prieš šias varžybas pakeitė programą ir praktiškai buvo neįmanoma dalyvauti ir 1000 m distancijoje su dviviete, ir 200 m su vienviete. Finalai buvo sudėlioti vienas po kito, todėl buvo neįmanoma dalyvauti abejose rungtyse. Registravomės dar pavasarį, kai to nežinojome. Todėl mes tiesiog ramiai praplaukėme.

– Ar šį sezoną dar kur nors pasirodysite, ar jau ilsėsitės?

– Šį sezoną jau užteks. Tik keisime sistemą. Anksčiau iškart baigdavau sezoną, o dabar bandysiu dar sportuoti ir palengva išeiti iš režimo. Naujos technologijos siūlo, kad taip bus geriau organizmui.

– Gal turite planų vėl dalyvauti televiziniuose projektuose?

– Ne, turiu kitų reikalų. Rugsėjo 13 dieną organizuosiu kovų turnyrą Visagine. Dalyvaus visi geriausi kovotojai Lietuvoje – Evaldas Petrauskas, Sergejus Maslobojevas ir kiti.

– Pats ringe irgi būsite?

– Pažiūrėsime... (juokiasi).

– Kaip sąlygos Maskvoje?

– Beveik idealios. Kanalas tikrai geras, olimpinis. Tik atvykus kambariuose nebuvo kondicionierių. Buvo labai karšta ir sunku miegoti. O kai Maskvoje pradarai langą, žinote, kas ten vyksta. Didelis triukšmas.

– Auksą laimėjo ukrainietis, sidabrą – rusas. Ar tarp irkluotojų nėra jokios prieštaros dėl įvykių Ukrainoje?

– Šiaip tai sportas su politika nėra susijęs. Visi palaiko vieni kitus. Nugalėjo stipriausias.

– Kaip vertinate kitų Lietuvos irkluotojų startus?

– Gerai, labai stipri komanda buvo. Visose rungtyse, ir 1000 metrų, distancijoje turime stiprią įgulą, kuri gali kovoti dėl medalių. Manau, kad mūsų komanda šiuo metu yra stipriausia, kokią kada nors turėjome.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi