Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ varžovai Eurolygoje: vasaros darbai ir ko trūksta

Dauguma geriausių Europos krepšininkų šiuo metu pluša nacionalinių komandų treniruotėse ir rengiasi pasaulio pirmenybėms arba Europos čempionato atrankos varžyboms. Tačiau kartu artėja ir klubų sezonas – iki rugpjūčio vidurio, net nelaukdamos visų į rinktines pakviestų krepšininkų, stovyklas atidarys ir dauguma Eurolygos ekipų.

Dauguma geriausių Europos krepšininkų šiuo metu pluša nacionalinių komandų treniruotėse ir rengiasi pasaulio pirmenybėms arba Europos čempionato atrankos varžyboms. Tačiau kartu artėja ir klubų sezonas – iki rugpjūčio vidurio, net nelaukdamos visų į rinktines pakviestų krepšininkų, stovyklas atidarys ir dauguma Eurolygos ekipų.

lrytas.lt pažvelgė, ką vasaros rinkoje iki šiol nuveikė klubai, kurie žais Eurolygos A grupėje. Šią grupę sudarys Madrido „Real“, Stambulo „Anadolu Efes“, „Nižnij Novgorod“, Sasario „Banco di Sardegna“, Kauno „Žalgiris“ ir atrankos turnyro nugalėtojas.

Madrido „Real“

Vasaros darbai. „Karališkojo“ klubo vadovai per kelerius metus subūrė tvirtą branduolį, bet po praėjusio sezono baigėsi pusės pagrindinio dvyliktuko krepšininkų sutartys. Todėl darbo šią vasarą netrūksta.

Rimčiausias iššūkis buvo rasti pamainą į NBA išvykusiam Nikolai Mirotičiui. Į jo vietą Madrido klubas pakvietė buvusį ilgametį NBA žaidėją Andresą Nocionį. Be jo „Real“ šį tarpsezonį kol kas sudarė sutartį tik su vienu nauju krepšininku – iš Atėnų „Panathinaikos“ atvykstančiu lietuviu Jonu Mačiuliu.

Ko trūksta. Iš praėjusio sezono sudėties „Real“ liko tik vienas priekinės linijos žaidėjas Felipe Reyesas. Kaip tik aukštaūgių pozicijos yra didžiausias klubo vadovybės rūpestis. Beje, negalima atmesti, kad komandoje liks praėjusį sezoną joje žaidę aukštaūgiai.

Perspektyvos. „Real“ toliau bus vienas pagrindinių Eurolygos favoritų, tačiau tikrai netaps stipresnis negu praėjusį sezoną. Galbūt pagal pavardes Madrido klubas savo pernykštei versijai nusileis neženkliai, bet trenerio Pablo Laso žaidimo modelis remiasi puikiu krepšininkų tarpusavio supratimu, o įlieti vėlai iš rinktinių grįšiančius naujokus į komandą nebus paprasta.

Optimalus penketas (jei žaisti reiktų dabar). Sergio Llullis, Sergio Rodriguezas, Rudy Fernandezas, Andresas Nocioni (atėjo iš Vitorijos „Laboral Kutxa“), Felipe Reyesas. Treneris Pablo Laso.

Stambulo „Anadolu Efes“

Vasaros darbai. Prieš metus „Anadolu Efes“ smarkiai susiveržė diržus ir atsisveikino su dauguma geriausių krepšininkų. Tačiau šią vasarą sunkmetis jau pamirštas, piniginė plačiai atverta ir po poros mėnesių „Anadolu Efes“ ko gero bus vadinamas labiausiai tarpsezoniu sustiprėjusiu klubu.

Pirmąjį darbą Stambulo klubo vadovai atliko dar nesibaigus praėjusiam sezonui, kai susitarė su treneriu Dušanu Ivkovičiumi. O vos prasidėjus vasarai atėjo eilė ir krepšininkams. „Anadolu Efes“ nariais tapo kituose Eurolygos klubuose žaidę Dontaye Draperis, Mattas Janningas, Stratos Perperoglou, Stephane‘as Lasme bei Nenadas Krstičius bei vienas ryškiausių jaunų Europos talentų Dario Šaričius.

Ko trūksta. Turkijos klubų finansinės galimybės ir vadovų veiksmai yra sunkiai nuspėjami. Vis dėlto sprendžiant pagal dabartinį sąrašą „Anadolu Efes“ dar turėtų pasikviesti vieną krepšininką. Juolab kad komandoje liko viena silpna grandis – labai galingą priekinę liniją sudariusiai „Anadolu Efes“ žūtbūt trūksta aukšto lygio metiko.

Perspektyvos. Stipri sudėtis yra. Patyręs treneris – taip pat. Vis dėlto net ir šis derinys neužtikrina sėkmės, o daugiausiai nerimo „Anadolu Efes“ gerbėjams turėtų kelti tai, kad D. Ivkovičius pastaruoju metu svariausių pergalių pasiekdavo treniruodamas jaunas ir alkanas ekipas. Naujoji serbo komanda į tokią visai nepanaši.

Optimalus penketas (jei žaisti reiktų dabar). Dontaye Draperis (Madrido „Real“), Zoranas Planiničius, Stratos Perperoglou (Pirėjo „Olympiakos“), Dario Šaričius ( Zagrebo „Cibona“), Nenadas Krstičius (Maskvos CSKA). Treneris Dušanas Ivkovičius (praėjusį sezoną nedirbo).

„Nižnij Novgorod“

Vasaros darbai. Pirmoji vasaros naujiena iš „Nižnij Novgorod“ buvo labai netikėta. Nors ši komanda praėjusį sezoną Vieningoje lygoje aplenkė kelias turtingesnes ir geriau sukomplektuotas Rusijos ekipas, pagrindinis sėkmės architektas treneris Zoranas Lukičius atsisakė galimybės debiutuoti Eurolygoje ir nutraukė sutartį su „Nižnij Novgorod“. Sprendimo priežastys ne visai aiškios, bet Z. Lukičius netiesiogiai užsiminė, kad nėra patenkintas klubo vadyba.

„Nižnij Novgorod“ vadyba išties nežiba. Nors greitai reikės rinktis į pirmąją treniruočių stovyklą, komandos kontūrai kol kas labai migloti. Tiesa, klubo vadovai greitai susitarė su nauju treneriu Ainaru Bagatskiu ir pakvietė Arciomą Parachovskį, o liepos pabaigoje pratęsė sutartį su Tayloru Rochestie, bet tai – tik nedidelė būtiniausių vasaros darbų dalis.

Ko trūksta. „Nižnij Novgorod“ reikia stiprinti beveik visas pozicijas. Tiesa, visiškai neaišku, ar klubo vadovai turi realių galimybių įsigyti Eurolygos lygio krepšininkų.

Perspektyvos. Visos pastaraisiais metais Eurolygoje žaidusios „vienkartinės“ Rusijos komandos („Chimki“, Kazanės „Uniks“, Krasnodaro „Lokomotiv“) kovojo dėl patekimo į ketvirtfinalį, o „Uniks“ netgi prasibrovė į elitinį aštuonetą. Tačiau „Nižnij Novgorod“ lubos, atrodo, yra daug žemiau.

Optimalus penketas (jei žaisti reiktų dabar). Tayloras Rochestie, Dmitrijus Chvostovas, Jevgenijus Baburinas, Semionas Antonovas, Arciomas Parachovskis (Jeruzalės „Hapoel“). Treneris Ainaras Bagatskis (Kijevo „Budivelnyk“).

Sasario „Banco di Sardegna“

Vasaros darbai. Po vasaros atostogų Sardinijos sirgaliams geriausią klubo istorijoje 2013-2014 metų sezoną primins tik vienas žmogus – treneris Romeo Sacchetti. „Banco di Sardegna“ atsisveikino net su septyniais rezultatyviausiais krepšininkais ir juos pakeitė septyniais naujokais. Po tris žaidėjus atvyko iš kitų Italijos bei Vokietijos klubų, vienas – iš „Astana“ komandos.

Jokių ryškių žvaigždžių tarp „Banco di Sardegna“ naujokų nėra, o matomą pėdsaką Europos krepšinyje yra palikęs tik buvęs Lenkijos rinktinės žaidėjas Davidas Loganas. Tačiau ir jo karjeros aukščiausias taškas jau gana tolimoje praeityje.

Ko trūksta. „Banco di Sardegna“ galėtų pradėti sezoną kad ir dabar. Klubo vadovai daugiau pirkinių neplanuoja.

Perspektyvos. Sasario komandai vien kelialapis į Eurolygą yra didelis laimėjimas, o kiekvienos namų rungtynės bus didelė šventė. Ir nors „Banco di Sardegna“ nekels jokių konkrečių užduočių, ši ekipa, ypač savo aikštėje, visiems varžovams bus labai kietas riešutas. Toks pat kietas, koks anksčiau buvo kitas Italijos atstovas Kantu „Pallacanestro“ arba irgi tik vienam sezonui į Eurolygą užklydusios Šarlerua „Spirou“ bei Nantero JSF ekipos.

Optimalus penketas. Jerome‘as Dysonas (Brindizio „Enel“), Davidas Loganas (Berlyno ALBA), Rakimas Sandersas (Bambergo „Brose“), Jeffas Brooksas (Kazertos „Juve“), Olaseni Lawalis („Astana“). Treneris Romeo Sacchetti.

Kauno „Žalgiris“

Vasaros darbai. Iš krepšininkų, kurie buvo svarbūs praėjusį sezoną, „Žalgiryje“ tikrai nebus tik Justino Dentmono ir Martyno Pociaus. Kadangi nuostoliai nedideli, Kauno klubo vadovams vasara buvo gana rami, o pagrindinį darbą – rasti pamainą J. Dentmonui – jie jau padarė ir diriguoti Lietuvos čempionų žaidimui pakvietė praėjusius porą sezonų tarp NBA ir Plėtojimo lygos klajojusį Maaliką Waynsą.

Be jo „Žalgiris“ įsigijo tik vieną krepšininką – ir iki tol neblogą priekinę liniją sustiprinusį Darių Songailą.

Ko trūksta. Kad komanda būtų gerai subalansuota, „Žalgiriui“ trūksta nebent aukštesnio lygio metiko. Tačiau klubo finansinės galimybės smarkiai ribotos, todėl gali būti, kad sudėtis daugiau nesikeis.

Perspektyvos. „Žalgiris“ bus mažiausiai pasikeitusi Eurolygos A grupės komanda, o jo sudėtis yra labai panaši į pernykštę. Tad kone viskas – trenerio Gintaro Krapiko rankose.

Optimalus penketas (jei žaisti reiktų dabar). Maalikas Waynesas („Rio Grande Valley Vipers“), Vytenis Lipkevičius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas. Treneris Gintaras Krapikas.