Sportas

2015.02.14 17:32

Pirmasis NBA lietuvis Š. Marčiulionis – krepšinio Šlovės muziejuje

BNS, DELFI.lt 2015.02.14 17:32

Šiemet 50-metį atšventęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, pirmasis NBA žaidęs lietuvis, oficialiai tapo krepšinio NBA Šlovės muziejaus nariu.

Šiemet 50-metį atšventęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, pirmasis NBA žaidęs lietuvis, oficialiai tapo krepšinio NBA Šlovės muziejaus nariu.

Lietuvis į Šlovės muziejų pateko kartu su buvusiomis NBA žvaigždėmis Alonzo Mourningu ir Mitchu Richmondu, treneriais Gary Williamsu, Nolanu Richardsonu ir Bobu Leonardu.

Kalbėdamas ceremonijoje lietuvis pasakojo, kad atvykęs į NBA lygą jis pajuto kultūrinį šoką.

„Buvau bjaurusis ančiukas. Mano pasaulis buvo visai kitoks. Gimtinėje ledukus mes naudodavome viskiui. Dviejų nepakako, trijų buvo per daug. Bet kai įėjau į „Golden State Warriors“ rūbinę, pamačiau ledo pakuotes, ledo kibirėlius, visur buvo ledas“, – portalas DELFI.lt cituoja prisiminimais besidalijusį Š. Marčiulionį.

„Dėkoju kantriesiems savo komandos draugams. Pirmaisiais metais aš tikrai kentėjau ir turėjau blogų akimirkų su treneriu Nellie (Donu Nelsonu – DELFI), bet komandos draugai buvo kantrūs.“

„Didžiuojuosi, kad dabar lygoje yra daugiau nei 20 procentų užsieniečių. Nenoriu, kad kas nors atsidurtų mano batuose, kai tik čia atvykau. Tiesiog džiaugiuosi, kad naujokų gyvenimas dabar daug geresnis“, – savo kalbą baigė lietuvis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.