Sportas

2015.09.08 13:45

UEFA laiminta Gintarinė lyga marinama

Kęstas Rimkus, lrytas.lt2015.09.08 13:45

Keletą metų sklandžiusi idėja rengti bendrą Lietuvos ir Latvijos futbolo čempionatą neapibrėžtam laikui nustumta nesulaukiant žinių iš UEFA, nors tarptautinė organizacija buvo didžiausia šios naujovės šalininkė.

Keletą metų sklandžiusi idėja rengti bendrą Lietuvos ir Latvijos futbolo čempionatą neapibrėžtam laikui nustumta nesulaukiant žinių iš UEFA, nors tarptautinė organizacija buvo didžiausia šios naujovės šalininkė.

Pajėgiausios Lietuvos futbolo komandos ir kitais metais turėtų žaisti įprastame A lygos čempionate.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) varžybų ir renginių skyrius parengė 2015 metų projektą, rašo „Lietuvos rytas“.

Jame numatyta, kad ir kitąmet A lygoje varžysis 10 klubų. Jie keturių ratų sistema sužais po 36 rungtynes.

Tai reiškia, kad praėjusią žiemą svarstytas Gintarinės lygos projektas, pagal kurį bendrame čempionate žaistų geriausi Lietuvos ir Latvijos klubai, paliktas gulėti stalčiuje.

„Viskas buvo apkalbėta, aptartos visos detalės. Gintarinės lygos projektas patiko ir lietuviams, ir latviams.

Bet dabar nėra žinių iš UEFA. Galbūt ji dar atlieka tyrimus, analizuoja, stebi.

Kol kas jokio atsakymo nėra, o be UEFA nieko sukurti nepavyktų, – sakė LFF varžybų ir renginių skyriaus vadovas Nerijus Dunauskas. – Todėl mes turime rūpintis savu čempionatu.“

Strategiją rengė UEFA

Dar 2012 metais UEFA pati paskatino veiksmus, kad būtų sukurta bendra Lietuvos ir Latvijos futbolo lyga.

Estija dėl didesnio kelionių atstumo ir žemesnio futbolo lygio į šį projektą nebuvo įtraukta.

Iš Lietuvos, Latvijos ir UEFA atstovų sudaryta darbo grupė siūlė pagal 2014 metų Lietuvos ir Latvijos pirmenybių rezultatus atrinkti po 7 stipriausius klubus, kurie žaistų 2015 metų Gintarinėje lygoje.

Bendras čempionatas būtų pakeitęs nacionalines pirmenybes. Planuota, kad keturiolika Lietuvos ir Latvijos komandų žaistų dviejų ratų pirmenybes.

Būtų rengiamas ir taurės turnyras, kuriame iš pradžių dviejų šalių klubai žaistų tarpusavyje, o galiausiai po vieną Latvijos ir Lietuvos klubą susitiktų finale.

Pagal Gintarinės lygos ir taurės turnyro rezultatus, atskirai vertinant Lietuvos ir Latvijos klubų pasirodymą, būtų skirstomos vietos į Čempionų ir Europos lygos atrankos turnyrus.

Prasčiausias Gintarinės lygos ekipas po sezono pakeistų geriausios nacionalinių lygų komandos.

Projekto rengėjai vylėsi, kad Gintarinė lyga priviliotų daugiau žiūrovų į stadionus, pakiltų televizijos transliacijų ir čempionato rinkodaros lygis, nes visą strategiją padėtų plėtoti UEFA.

Projekto ateitis kybo ore

Europos futbolo valdžia teigiamai žvelgia į bendrus mažų šalių čempionatus, nors kol kas tokių projektų nėra daug.

Šiuo metu tik Olandija ir Belgija turi bendrą moterų futbolo lygą.

Gintarinės lygos projektas oficialiai įsigalioti turėjo šią vasarą, tačiau nesulaukiant žinių iš UEFA jokių žingsnių nesiima nei Lietuvos, nei Latvijos futbolo vadovai.

„Sunku pasakyti, kaip situacija klostysis ateityje.

Ši idėja nebloga, bet ar ji išsirutulios į ką nors konkretaus, dar nežinia“, – samprotavo N. Dunauskas.

Jis nemano, jog UEFA galėjo sustabdyti projektą dėl įtartinų Lietuvos ir Latvijos pirmenybių rungtynių, kurių bent po keletą kiekvienais metais papuola į sutartus mačus tiriančių organizacijų radarus.

Latvijos lyga susilpnėjo

„Žalgirio“ klubo direktorė Vilma Venslovaitienė mano, kad Gintarinės lygos įšaldymas – logiškas sprendimas.

„Teoriškai šis projektas atrodė teisingas ir geras, – sakė V. Venslovaitienė. – Pagrindinė mintis buvo sustiprinti Lietuvos ir Latvijos futbolo klubų lygį, nes iš tiesų dar prieš 3–4 metus keli Latvijos klubai atrodė tikrai solidžiai.

Bet pastaraisiais metais Latvijos futbolo lyderių ir finansinis, ir sportinis pajėgumas labai smuko.

Lietuvos čempionatas dabar yra stipresnis, todėl nebebūtų logiška jo draskyti.“

Lietuvos futbolo 2015 metų projektas

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai pristatė 2015 metų varžybų sistemos projektą. Jame numatyta, jog ir kitąmet A lygoje varžysis 10 klubų, kurie keturių ratų sistema sužais 180 rungtynių.

1-osios lygos dalyvių skaičius padidės iki 16, o komandos tarpusavyje žais po du sykius.

Projekte numatoma, jog kitąmet nebeliks A lygos klubų dublerių komandų čempionato, o visos dublerių komandos galės varžytis pasirinktinai 1-ojoje arba 2-ojoje lygoje.

Daugiausia pakeitimų sulaukė vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) varžybos. Šiemet startuos LVJFA Elito jaunių lyga, kurią sudarys amžiaus grupės iki 16 ir iki 18 metų. Šios lygos varžybos prasidės rugpjūčio 16 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.