Sportas

2015.09.08 13:45

Gargždų „Bangai“ už sutartas rungtynes – 50 tūkst. litų bauda ir viceprezidento bei žaidėjo pašalinimas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas skyrė sankcijas Gargždų „Bangos“ klubui ir jo atstovams už sąžiningo žaidimo principų pažeidimus, skelbiama LFF pranešime.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas dėl sutartų rungtynių iš futbolo Lietuvoje dvejiems metams pašalino Gargždų „Bangos“ klubo viceprezidentą, klubui skyrė 50 tūkst. litų baudą ir iki metų pabaigos diskvalifikavo žaidėją, skelbiama LFF pranešime.

LFF Drausmės komitetas nagrinėjo tyrimo duomenis dėl galimo neteisėto poveikio rungtynių rezultatui gegužės 7 dieną vykusiose Lietuvos čempionato rungtynėse tarp „Bangos“ ir Klaipėdos „Atlanto“.

Atsižvelgdamas į LFF Tyrimų komiteto surinktus duomenis, Drausmės komitetas nutarė, kad „Bangos“ klubo viceprezidentas Dmitrijus Baida padarė LFF Drausmės kodekso 44 str. 3 dalies c punkte numatytą pažeidimą (dėl „bet kokios žinomos informacijos <...> skubaus ir savanoriško nepateikimo“).

Taip pat LFF Drausmės komiteto nutarimu, yra pagrindo daryti išvadą, kad „Bangos“ žaidėjas Soslanbekas Aršijevas bandė „sporto etiką ir/ar sąžiningumo žaidimo principus pažeidžiančiu būdu įtakoti rungtynių baigtį“.

„Bangos“ žaidėjas S. Aršijevas diskvalifikuotas iki 2014 metų pabaigos, o Gargždų klubo viceprezidentui D. Baidai skirtas dvejų metų draudimas užsiimti bet kokia su futbolo susijusia veikla Lietuvos teritorijoje. Taip pat „Bangos“ klubui skirta 50 tūkst. litų bauda, teigiama LFF. Šie sprendimai per 7 dienas gali būti skundžiami LFF Apeliaciniam komitetui.

LFF Drausmės komiteto nutarime teigiama, kad LFF ir tarptautinės futbolo institucijos skiria ypatingą dėmesį kovai su manipuliacijomis rungtynių rezultatais ir nesąžiningumu futbole, todėl situacija, kai vienas iš klubo vadovų ir klubo žaidėjas nesilaiko sąžiningo žaidimo principų ir savo elgesiu daro milžinišką žalą Lietuvos futbolo reputacijai, yra netoleruotina.

„Kadangi esant nepakankamam teisiniam reguliavimui Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimų manipuliacijų rungtynių rezultatais, LFF ir toliau aktyviai dalyvaus LR Seimo ir kitų valstybinių institucijų pradėtame darbe siekiant tobulinti teisės aktus, kurie užkirstų kelią manipuliacijoms sporto varžybų rezultatais“, – teigiama federacijos pranešime.