Sportas

2015.09.08 13:45

Ar nualpęs futbolininkas gali grįžti į aikštę, Anglijoje spręs tik medikai

15min.lt 2015.09.08 13:45

Anglijos futbolo asociacija (FA) nusprendė sugriežtinti taisykles futbolininkams, patyrusiems galvos traumas. Nuo ateinančio sezono visose Anglijos futbolo pakopose rungtynių metu sąmonę praradę žaidėjai negalės savo ar trenerių nuožiūra grįžti į aikštę ir toliau žaisti.

Anglijos futbolo asociacija (FA) nusprendė sugriežtinti taisykles futbolininkams, patyrusiems galvos traumas. Nuo ateinančio sezono visose Anglijos futbolo pakopose rungtynių metu sąmonę praradę žaidėjai negalės savo ar trenerių nuožiūra grįžti į aikštę ir toliau žaisti.

Žaisti negalės ne tik nualpę futbolininkai, bet ir tie, kurie atrodys lyg praradę sąmonę, bent laikinai nesiorientuos aplinkoje ir panašiai.

Bet kuris galvos traumą patyręs ar smūgį ne su kamuoliu gavęs futbolininkas turės būti priverstinai apžiūrėtas, o jeigu per rungtynes įvyks du tokie susidūrimai, futbolininkui teks palikti aikštę.

Sprendimas, leisti futbolininkui toliau žaisti ar ne, priklausys ne nuo žaidėjo ar trenerių štabų, o vien tik nuo klubų medikų.

„Treneriai, žaidėjai ir sirgaliai turi suprasti galvos traumų grėsmę. Profesionalių medicinos darbuotojų patarimai šioje vietoje yra svarbiausi. Dirbome ilgai, kad nustatytume naujas ribas ir siunčiame žaidėjams aiškią žinią: klausyk medicinos personalo ir sprendimų pats nepriimk – po galvos traumos žaisti nebegalima ir reikia skirti laiko atsigavimui“, – situaciją komentavo FA medicinos komiteto vadovas daktaras Ianas Beasley.

Paskatino pasaulio futbolo čempionatas

Mažiausiai trys žaidėjai neseniai vykusiame pasaulio futbolo čempionate patyrė gerai matomas galvos traumas, po kurių turėjo toliau nerungtyniauti, bet įvyko priešingai.

Urugvajietis Alvaro Pereira, argentinietis Javieras Mascherano ir vokietis Christophas Krameris žaidė, nepaisydami sąmonės praradimo. Visi trys, kaip vėliau paaiškėjo, neklausė medikų patarimo baigti rungtyniauti. Medicinos darbuotojai savo ruožtu neturėjo teisės uždrausti futbolininkams žaisti.

„Situacija pasaulio čempionate buvo tragiška. Nematome, kad FIFA darytų reikalingus žingsnius, kurie užtikrintų, kad futbolininkų sveikata visada būtų svarbiausia. Dabar to tikrai nėra.

Svarbu padaryti taip, kad klubų medikai nejaustų spaudimo iš trenerių leisti žaidėjams kuo greičiau grįžti į aikštę po traumų. Taip neturi būti. Žaidėjai taip pat turi suprasti, kad po tokių traumų jie tikrai nėra patys geriausi sprendimų priėmėjai.

Šiais laikais neužtenka atsipeikėjusiam žaidėjui užduoti kelis klausimus ir jam sėkmingai atsakius, vėl leisti jam žaisti“, – sakė tarptautinės profesionalių futbolininkų federacijos (FIFPro) komunikacijos direktorius Andrew Orsatti.