Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

G. Krapikas: esame galingi ir neieškome pasiteisinimų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Vienas Lietuvos vyrų rinktinės trenerių 53 metų Gintaras Krapikas prisipažįsta nesitikėjęs praėjusiais metais sulaukti Jono Kazlausko kvietimo prisijungti prie vyrų rinktinės kolektyvo.

Vienas Lietuvos vyrų rinktinės trenerių 53 metų Gintaras Krapikas prisipažįsta nesitikėjęs praėjusiais metais sulaukti Jono Kazlausko kvietimo prisijungti prie vyrų rinktinės kolektyvo.

„Buvo malonu, tačiau ir netikėta, kai treneris Jonas Kazlauskas pakvietė mane į rinktinės trenerių štabą. Su J. Kazlausku prieš tai man dar nebuvo tekę dirbti kartu“, – LIetuvos krepšinio federacijos pranešime spaudai cituojamas treneris, su rinktine dirbęs 2002-2006 metais kaip tuometinio vyriausiojo trenerio Antano Sireikos asistentas.

Nuo 2013 metų Europos krepšinio čempionato Slovėnijoje vasaras su rinktinės kandidatais leidžiantis G. Krapikas teigė, kad rinktinė turi atsijauninti su kaip įmanoma mažiau žalingų pasekmių rezultatams.

„Negalint rungtyniauti Robertui Javtokui, į rinktinę tvirtai žengs du NBA krepšininkai – Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas. Akivaizdu, jog ieškome ir optimaliausio pagalbininko Mantui Kalniečiui, todėl vienas pagrindinių tikslų – atsirinkti antrąją žmogų įžaidėjo pozicijoje. Tolimesnis tikslas – kuo neskausmingiau pakeisti rinktinės senbuvius naujais žaidėjais. Tikimės, jog 2016-ieji metai bus trenerių štabo darbo viršūnė viso ciklo metu“, – teigia G. Krapikas.

Ne vieną sezoną žaidęs Kauno „Žalgiryje“, septynerius metus su pertraukomis dirbęs šio klubo trenerio asistentu, 2008-aisiais G. Krapikas tapo ir vyriausiuoju komandos treneriu, tačiau ilgesnį laiką šiame poste neužsibuvo.

Dar vieną galimybę su Kauno ekipa jis gavo šių metų balandį. Sauliui Štombergui pasitraukus iš vyriausiojo trenerio pareigų, trenerių štabo nariui G. Krapikui teko spręsti dilemą.

„Jei tai nebūtų Kauno „Žalgiris“, antrą kartą nebūčiau bridęs į tą pačią upę, nes „Žalgirio“ komanda man nėra tik eilinė darbo vieta. Tiesa, anksčiau nebuvau užsitarnavęs gero trenerio vardo tarp sirgalių, todėl dar vienas darbas vyriausiojo trenerio poste galėjo galutinai sužlugdyti mano kaip vyriausiojo trenerio karjerą“, – teigia „Žalgirį“ į LKL viršūnę atvedęs G. Krapikas.

Kaip teigiama pranešime spaudai, po permainingo klubinio sezono G. Krapikas prisipažino, jog jam padėjo krepšininkų pasitikėjimas jo darbu. Treneris teigia, kad neabejoja ir šių metų nacionaline vyrų krepšinio komanda, teigdamas, jog rinktinės tiksliai, nepaisant įvairių aplinkybių, visada išlieka aukščiausi.

„Rinktinės rezultatai priklauso nuo tokių faktorių kaip atsidavimas, noras žaisti už Lietuvą bei pasiruošimas paminti savo asmenines ambicijas komandos labui. Tikrai neieškome kažkokių pasiteisinimų, dėl kurių galėtume teigti, jog nesame stiprūs. Visada esame galingi ir mūsų tikslai visada išlieka aukščiausi“, – sakė G. Krapikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi