Sportas

2015.02.12 21:36

Siūlo stabdyti valstybinių miškų pardavimus

Susirūpinęs, kad parduodant valstybės miškus aukcionuose, beveik visi pirkėjai juos įsigyja išsimokėtinai ir taip esą gali piktnaudžiauti, Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo stabdyti aukcionus.  

Susirūpinęs, kad parduodant valstybės miškus aukcionuose, beveik visi pirkėjai juos įsigyja išsimokėtinai ir taip esą gali piktnaudžiauti, Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo stabdyti aukcionus.

Esą atnaujinti juos būtų galima, kai Seimas pataisys įstatymą  ir uždraus  aukcionuose atsiskaityti išsimokėtinai, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Valstybės miškus, anksčiau rezervuotus grąžinti savininkams, šiemet imta pardavinėti aukcionuose. Daugelis pirkėjų iš karto sumokėję 10 procentų sumos atsiskaityti už juos žada per 10- 15 metų. Tad  pardavus 32 sklypus, vos už kelis sumokėta iš karto. Per aukcionus į valstybės biudžetą įplaukė tik 170 tūkstančių litų, nors vieno tokio miško sklypo vertė dešimteriopai didesnė. Nuogąstaujama, kad  kai kurie pirkėjai gali bankrutuoti ir dingti neatsiskaitę su valstybe.

„Buvo norai padėti ūkininkams Tačiau atsirado nesąžiningų dalykų, ir šiandien išaiškėjo, kad  27 sklypai parduoti, o ūkininkai nusipirko tik 2, o  25 sklypus  nupirko firmos“, – sako Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Jonas Jagminas.            

 „Aplinkos ministerija visad laikėsi nuostatos, kad tokia – miško žemė neturėtų būti parduodama išsimokėtinai, o turėtų būti parduodama tik sumokėjus visą kainą“, – antrina Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas.

Pagal Vyriausybės nutarimą aukcionuose užsimota parduoti per 130 tūkstančių hektarų valstybės miškų. Dabar hektaro kaina mokant iš karto visą sumą, siekia 5 tūkst. litų, o išsimokėtinai – iki 15 tūkstančių. Anot Žemės tarnybos, aukcionai turėtų įsibėgėti šių metų pabaigoje, kitų pradžioje.

„Yra suprojektuota virš 1500 miško sklypų, kuriuos galima parduoti. Iš jų apie  100 sklypų yra pamatuota ir apie 50 perduota Valstybės žemės fondui, kuris organizuoja aukcionus. Jei asmuo nusipirko išsimokėtinai mišką, jis galės kirsti tik tada, kai gaus iš mūsų, Nacionalinės žemės tarnybos, kaip hipotekos kreditoriaus sutikimą“, – sako Nacionalinės žemės tarnybos Žemės tvarkymo departamento direktorius Algis Bagdonas.

Susirūpinęs, kad valstybės miškus beveik visi pirkėjai įsigyja išsimokėtinai, ir taip esą gali piktnaudžiauti, Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo stabdyti aukcionus, kol nebus pataisyti tai numatantys vyriausybės nutarimai ir įstatymas. Spalį Seimas turėtų svarstyti Žemės reformos įstatymo pataisas, kuriomis ir būtų  uždrausta pirkti valstybės mišką išsimokėtinai.