Sportas

2014.07.31 16:32

Puikiai „Tour de France“ pasirodęs R. Navardauskas ketina startuoti ir pasaulio čempionate

ELTA2014.07.31 16:32

Puikiai prestižiškiausiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de France“ lenktynėse pasirodęs 26 metų lietuvis Ramūnas Navardauskas ketina startuoti rugsėjo 21–28 dienomis Ispanijoje vyksiančiame pasaulio dviračių plento čempionate.

Puikiai prestižiškiausiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de France“ lenktynėse pasirodęs 26 metų lietuvis Ramūnas Navardauskas ketina startuoti rugsėjo 21–28 dienomis Ispanijoje vyksiančiame pasaulio dviračių plento čempionate.

„Norėčiau startuoti ir pasiekti gerą rezultatą, tačiau viskas priklausys nuo to, kaip jausiuos. Turime gerų dviratininkų, jei ne aš, tai bet kuris iš jų gali pasiekti gerų rezultatų“, – ketvirtadienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo dviratininkas.

Liepos 27 pasibaigusiose 101-osiosiose „Tour de France“ lenktynėse JAV komandai „Garmin-Sharp“ atstovaujantis lietuvis galutinėje įskaitoje tarp 164 klasifikuotų dviratininkų užėmė 141-ąją vietą, tačiau laimėjo 19-ąjį etapą, o pirmajame ir paskutiniame etapuose finišavo trečias. R. Navardauskas tapo pirmuoju Lietuvos dviratininku, iškovojusiu pergalę šiose prestižinėse dviračių lenktynėse.

„Pirmajame etape vienam iš mūsų komandos narių reikėjo pasistengti užimti kuo aukštesnę vietą, kad kitą dieną mus lydintys automobiliai važiuotų kuo arčiau mūsų. Stengiausi patekti į dešimtuką, bet finišavau netgi trečias, – pasakojo R. Navardauskas. – Žinoma, smagiausias buvo 19-asis etapas, kurį pavyko laimėti. Norėjome nors vienos pergalės komandai, ypač kai mūsų lyderis pasitraukė iš varžybų po dešimties etapų. Vykdėme planą ir komanda padėjo man pasiekti pergalę“.

„Žinau Ramūno galimybes ir žinojau, kad 19-ajame etape jis gali pasirodyti puikiai. Jam palankiausia trasa lygumose, be stačių įkalnių. Visiems pažįstamiems sakiau, kad įsijungtų televizorių ir stebėtų 19-ąjį etapą, nes kažkas bus“, – kalbėjo pirmasis R. Navardausko treneris Kęstus Česaitis.

R. Navardauskas „Tour de France“ lenktynėse startavo trečią kartą. Iš Kvėdarnos (Šilalės r.) kilęs dviratininkas šiose varžybose debiutavo 2011 metais. Tada jis su komandos draugais laimėjo antrąjį etapą – komandų atskiro starto lenktynes. Tiek 2011-aisiais, tiek pernai Ramūnas įveikė visą lenktynių maršrutą.

Jau penktadienį lietuvis išvyksta į lenktynes Prancūzijoje.

Portugalijoje vykusio Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato jaunių merginų daugiakovės varžybose aukso medalį iškovojusi Lietuvos atstovė Edita Mazurevičiūtė džiaugėsi, kad jai pavyko pagerinti praėjusių metų pasiekimą, kai ji buvo antra.

„Nesitikėjau, kad pavyks laimėti, bet nuvykusi į Portugalija pasijaučiau stipri ir žinojau, kad galiu kovoti dėl pergalės. Po pirmosios dienos varžybų buvau pirma, tačiau po sprinto rungčių nukritau į šeštąją vietą. Paskutinę rungtį – grupines lenktynes – reikėjo laimėti ir laimėjau“, – kalbėjo 18-metė sportininkė.

„Daugiakovės varžybos sudėtingos, nes čia kovojama šešiose rungtyse. Editai reikia tobulėti sprinto ir atskiro starto rungtyse, o tai įmanoma pasiekti, – sakė dviratininkės treneris Antanas Jakimavičius. – Visi sako, kad dviračių trekas Lietuvoje praranda savo pozicijas, bet po dviejų metų pertraukos vėl grįžta rezultatai. Džiugina ir merginų, ir vaikinų rezultatai, grįžo Simona Krupeckaitė“.

Rugpjūčio 20–24 dienomis bus surengtos jau ketvirtosios dviračių lenktynės „Baltic Chain Tour“, kurios bus skirtos Baltijos kelio 25 metų sukakčiai. Lenktynės startuos Vilniaus Katedros aikštėje, o finišuos Estijos sostinėje Taline.

Tradicinėse lenktynėse dalyvaus 21 komanda iš 14 šalių. Lietuvai šiose varžybose atstovaus 13 dviratininkų.