Sportas

2014.07.29 11:50

Lietuvoje – perspektyva rengti Europos golfo čempionatus

DELFI.lt 2014.07.29 11:50

Lietuvai siekiant gauti leidimą ateityje rengti aukščiausio lygio golfo čempionatus, kuriose varžytųsi Europos šalių rinktinės, savaitgalį šalyje apsilankė Europos golfo asociacijos (EGA) atstovas prancūzas Arnaud Baratcabal.

Lietuvai siekiant gauti leidimą ateityje rengti aukščiausio lygio golfo čempionatus, kuriose varžytųsi Europos šalių rinktinės, savaitgalį šalyje apsilankė Europos golfo asociacijos (EGA) atstovas prancūzas Arnaud Baratcabal.

Svečias vertino netoli Klaipėdos esančio „National Golf Resort“ aikštyno, kuris nori priimti varžybas, būklę ir regiono infrastruktūros tinkamumą rengti tarptautinius golfo turnyrus.

„Kai grįšiu namo, iš pradžių niekas nepatikės, kad tokia jauna golfo srityje šalis turi ir puikius aikštynus, atitinkančius tarptautinius standartus, ir sutvarkytą infrastruktūrą. Puikus susisiekimas, nedideli atstumai, didelis kitų pramogų golfo žaidėjams pasirinkimas – visa tai lemia, kad Lietuva tikrai turi didelius šansus gauti teisę rengti europinio lygio turnyrus ir prisijungti prie aktyviai golfą Europoje žaidžiančių šalių šeimos“, – teigia A. Baratcabal.

Įvertinęs aikštyną ir jo apylinkes, EGA atstovas nuvyko į Klaipėdą ir Palangą. Ten jis apžiūrėjo viešbučius ir maitinimo vietas, kur gyventų bei maitintųsi turnyro dalyviai, susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku. Su meru A. Baratcabal aptarė golfo perspektyvas Lietuvoje, tai, kaip Lietuvoje rengiamas golfo turnyras galėtų padėti pritraukti turistų.

„Lietuva Europos golfo asociacijai yra įdomi šalis, kadangi čia golfas sparčiai vystosi. Tai, kad EGA rimtai svarstys Lietuvos kandidatūrą rengti aukščiausio lygio turnyrą – didelis pripažinimas. Įvykęs turnyras padėtų kurti Lietuvos kaip golfo turizmo šalies įvaizdį, atvyktų ne tik profesionalių golfo žaidėjų, bet ir turistų. Sveikintina, kad klubai aktyviai dirba, siekdami tarptautinio įvertinimo“, – pabrėžia Lietuvos golfo federacijos prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Kokie turnyrai vyktų Lietuvoje, paaiškės vėliau, tačiau, svečio teigimu, Lietuvoje galėtų vykti senjorų ar jaunių komandiniai Europos čempionatai. Paprastai į tokius aukščiausio lygio turnyrus nuolat užsiregistruoja ir rinktines atsiunčia 16-18 Europos šalių, kuriose golfas populiariausias, federacijos. Pasak A. Baratcabal, tokiuose turnyruose dalyvaujančių šalių sąrašas yra gana stabilus ir įprastai kinta mažai, tačiau situacija Lietuvoje teikia vilčių, kad šalis turi didelę galimybę prie jo prisijungti.

„Einate teisingu keliu, ypač didelį dėmesį skirdami vaikų supažindinimui su golfu ir naujokų ugdymui. Prancūzijoje, iš kur aš atvykau, situacija yra panaši. Linkiu jums žengti į priekį, matau, kad perspektyvų turite daug“, – sako A. Baratcabal.

Sprendimą, ar „National Golf Resort“ aikštynas tinkamas rengti europinio lygio turnyrams, EGA priims iki rugsėjo, įvertinusi A. Baratcabalio parengtą ataskaitą. Tuomet bus sprendžiama, kokios grupės čempionatai bus rengiami, o artimiausias čempionatas galėtų įvykti 2016 arba 2017 m.

EGA, bendradarbiaudama su Europos šalių golfo federacijomis, kasmet organizuoja apie 20 Europos čempionatų – tiek vyrų, tiek moterų, komandinių ir individualių, apimančių įvairias amžiaus grupes. Asociacija, kuriai priklauso 44 šalys narės, siekia skatinti golfo vystymąsi, šalių bendradarbiavimą golfo srityje.