Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Pasaulio jaunimo čempionė M. Valčiukaitė: pergalė pridėjo pasitikėjimo savimi

ELTA 2015.09.08 13:45

Varezėje (Italija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate aukso medalį merginų vienviečių valčių varžybose iškovojusi Lietuvos atstovė Milda Valčiukaitė džiaugėsi padidėjusiu pasitikėjimu savimi.

Varezėje (Italija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate aukso medalį merginų vienviečių valčių varžybose iškovojusi Lietuvos atstovė Milda Valčiukaitė džiaugėsi padidėjusiu pasitikėjimu savimi.

„Prieš išvažiuodama labai didelių vilčių neturėjau, bet labai džiaugiuosi pergale, nes jaunimo medalio dar neturėjau. Tai pirmas ir turbūt paskutinis jaunimo čempionatas, nes kitais metais laukia atranka į olimpines žaidynes ir reikės nesiblaškyti, – kalbėjo irkluotoja. – Manau, kad po šios pergalės tapau labiau pasitikinti savimi, nes laimėjau viena pati. Tai gal turės teigiamų pokyčių ir dvivietėje, žinosiu, kad galiu pasitikėti ne vien Donata (Vištartaite – ELTA), bet ir savimi“.

Antrą kartą karjeroje tarptautinėse varžybose vienvietę irklavusiai M. Valčiukaitei pritrūko vos 0,11 sek. iki pasaulio jaunimo čempionatų rekordo.

„Tai nebuvo pats sunkiausias plaukimas, bet nebuvo ir lengva. Žinoma, jeigu varžovės būtų labiau mane spaudusios, laikas galėjo būti ir dar geresnis“, – teigė M. Valčiukaitė.

Iš viso Lietuvos sportininkai pasaulio jaunimo čempionate iškovojo tris medalius. Vaikinų porinių dviviečių varžybose sidabrą pelnė Aurimas Adomavičius ir Rolandas Maščinskas, o vienviečių varžybų bronza atiteko Žygimantui Gališanskiui.

Dvivietininkai, įveikus pusę distancijos (1000 metrų), yrėsi šeštoje vietoje, po 1500 metrų vis dar buvo tik penkti ir nuo lyderių atsiliko daugiau nei 4 sek. Vis dėlto, paskutiniuose 500 m A. Adomavičius ir R. Maščinskas parodė valią ir sugebėjo finišuoti antri, nuo pirmosios vietos atsilikę vos 0,41 sek.

„Iš pradžių valtis kažkodėl buvo negreita, nors ir labai stengėmės. Vėliau jau nebebuvo kur trauktis, reikėjo sustoti arba pridėti dar daugiau jėgų. Nusprendėme kovoti ir mums pasisekė“, – sakė R. Maščinskas.

Praėjusiais metais A. Adomavičius turėjo kitą porininką – Dominyką Jančionį – ir jų duetas tapo jaunimo čempionais. Vis dėlto, Dominykui ginti titulą sutrukdė trauma. Naujai sudaryta Aurimo ir Rolando pora treniruotėms prieš varžybas turėjo tik kelias dienas, tačiau tai, anot, irkluotojų nesutrukdė.

„Iš pradžių planavau visai nestartuoti jaunimo čempionate, vėliau galvojome plaukti dviese, tačiau atrodė, kad Dominykas spės pasveikti. Vis dėlto nespėjo ir kone ekspromtu su Aurimus susėdome į valtį, kelias dienas pairklavome ir pasisekė. Žinoma, abu turime patirties, įdirbio – reikėtų tik sudėlioti jėgas, pasitreniruoti ilgiau. Jei būtume „žali“, būtų buvę sunkiau“, – apie situaciją pasakojo R. Maščinskas.

A. Adomavičiaus teigimu, viskas pavyko gerai: „Nežinau, ar geresnis startas būtų kažką pakeitęs. Manau, kad viskas pavyko, kaip ir turėjo būti – laimėjome medalį“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi