Sportas

2014.07.28 07:14

E. Mazurevičiūtė – Europos jaunių dviračių treko čempionė daugiakovės varžybose

BNS 2014.07.28 07:14

Edita Mazurevičiūtė iškovojo aukso medalį Portugalijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionate.

Edita Mazurevičiūtė iškovojo aukso medalį Portugalijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionate.

Praėjusiais metais Lietuvos dviratininkė džiaugėsi jaunių daugiakovės (omniumo) varžybų sidabro medaliu, o šiais metais įspūdingai laimėjo paskutinę rungtį – 20 km taškų lenktynes – ir tapo planetos jaunių čempione.

„Labiau džiaugiuosi Editos puikiu rezultatu. Po didelių ginčų ir britų protestų, kuriuos jie reiškė dėl paskutinio rato taškų lenktynėse, kuriame Edita pavijo varžoves ratu ir pelnė lemiamus taškus, teisėjai patvirtino, kad pirmoji vieta atiteko būtent mūsų dviratininkei, – auklėtinės pergale džiaugėsi E. Mazurevičiūtės treneris Antanas Jakimavičius. – Šiam čempionatui labai nesiruošėme, prieš tai nestovyklavome aukštikalnėse, o ir rezultatai ne taip stipriai pagerėjo, todėl iškovota pirma vieta netikėta. Nors praėjusias metais laimėjome sidabrą, o šiemet auksą, Editos svarbiausi startai laukia moterų komandinėse lenktynėse.“

Po pirmosios dienos daugiakovės varžybose pirmavusi E. Mazurevičiūtė nesėkmingai startavo 500 m lenktynėse laikui ir greitojo rato lenktynėse, kur užėmė tik devintąsias vietas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į šeštąją poziciją.

Tačiau sukaupusi visas jėgas lietuvė įspūdingu spurtu aplenkė visas varžoves visu ratu 20 km taškų lenktynėse ir, iškovojusi pergalę paskutinėje rungtyje, daugiakovės varžybose surinko 195 taškus bei septyniais taškais aplenkė antroje vietoje likusią britę Gracę Garner.

Bronzos medaliu su 184 taškais tenkinosi prancūzė Soline Lamboley.

Sekmadienį dar keturi Lietuvos dviratininkai savo amžiaus grupėse startavo keirino rungtyje.

Geriausiai sekėsi jaunimo vaikinų varžybų finale važiavusiam Vasilijui Lendeliui, kuris užėmė penktąją vietą. Taip pat šioje amžiaus grupėje startavęs Svajūnas Jonauskas buvo trečias kovoje dėl 7–12 vietų ir bendroje įskaitoje liko devintas.

Taip pat trečią vietą jaunimo merginų varžybų važiavime dėl 7-12 vietų užėmė bei dešimtoje pozicijoje bendroje įskaitoje liko Gabrielė Jankutė.

Jaunių varžybų važiavime dėl 7–12 vietų rungėsi Paulius Gustys. Jis čia liko penktas ir bendroje įskaitoje užėmė vienuoliktąją vietą, o nesėkmingai merginų keirino rungties atrankoje startavusi Miglė Marozaitė pirmajame važiavime liko penkta ir į pusfinalį nepateko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.