Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvai – pasaulio jaunimo irklavimo čempionato sidabras

BNS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Italijoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate sidabro medalius iškovojo porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius.

Italijoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate sidabro medalius iškovojo porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius.

2000 m nuotolį įveikę per 6 minutes 20,70 sekundės R. Maščinskas ir A. Adomavičius vos 0,41 sekundės pralaimėjo čempionais tapusiems prancūzams Mickaelui Marteau ir Albericui Cormeraisui. Lėtai pradėję finalinį plaukimą bei įpusėjus distancijai lietuviai buvo paskutiniai, o finiše jiems iki čempionų titulo pritrūko akimirkos.

Bronzos medaliai atiteko britams Angusui Groomui ir Jackui Beaumontui:

1. Mickael Marteau ir Alberic Cormerais (Prancūzija)           6:20,29
2. Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius                 6:20,70
3. Angus Groom ir Jack Beaumont (D.Britanija)                   6:21,21
4. Florian Eidam ir Timo Piontek (Vokietija)                          6:23,54
5. Gergely Papp ir Bendeguz Petervari-Molnar (Vengrija)    6:27,87
6. Joaquin Montero Gomez ir Aleix Marti Roura (Ispanija)   6:33,30  

Beje, prieš metus vykusiose pirmenybėse šioje valčių klasėje Aurimas Adomavičius irklavo poroje su Dominyku Jančioniu tapo pasaulio čempionais.

Sekmadienį pagrindiniuose finaluose dėl medalių kovos ir vienvietininkai – Žygimantas Gališanskis bei Milda Valčiukaitė.

Pirmoji sekmadienį startavusi pirmenybių debiutantė Sonata Petrikaitė lengvasvorių merginų vienviečių (20 dalyvių) klasės B finale užėmė ketvirtąją vietą ir bendroje įskaitoje liko dešimta.

Pasveikino prezidentė

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino irkluotojus Pasaulio jaunimo (U-23) irklavimo čempionate dviviečių porinio irklo valčių klasėje užėmus antrą vietą.

„Pademonstravę puikią sportinę formą ir didžiulį ryžtą, stengėtės iki paskutinių akimirkų ir padovanojote įsimintiną pergalę savo treneriams, artimiesiems ir visai Lietuvai“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė palinkėjo, kad sportininkų veržlumas, nuolatinis tobulėjimas ir tikėjimas savimi suteiktų dar daugiau jėgų ateities varžybose ir stiprintų pasididžiavimo jausmą atstovaujant savo Tėvynei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.