Naujienų srautas

Sportas2014.07.27 12:34

Lietuva spręs, ar paremti G. Kasparovą į FIDE vadovus

BNS 2014.07.27 12:34

Lietuvos šachmatų federacija sekmadienį rengia visuotinį susirinkimą, kuriame turėtų būti sprendžiama, kurį iš dviejų rusų paremti rinkimuose į Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) pareigas – dabartinį vadovą, su Kremliumi siejamą Kirsaną Iliumžinovą ar Rusijos opozicijos atstovą Garį Kasparovą.

Lietuvos šachmatų federacija sekmadienį rengia visuotinį susirinkimą, kuriame turėtų būti sprendžiama, kurį iš dviejų rusų paremti rinkimuose į Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) pareigas – dabartinį vadovą, su Kremliumi siejamą Kirsaną Iliumžinovą ar Rusijos opozicijos atstovą Garį Kasparovą.

Šis klausimas pastaruoju metu sulaukė politinio atspalvio, K. Iliumžinovo kritikams teigiant, kad krizės Ukrainoje kontekste Lietuvos parama Rusijos valdžios remiamam kandidatui būtų nesuprantama.

„Planuojama, kad susirinks šachmatų visuomenė, aptars situaciją, mūsų poziciją ir kažką nuspręs“, – BNS sakė Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Jis teigė, kad iki susirinkimo neįvardys asmeninės pozicijos.

Kai kurie Šachmatų federacijos tarybos nariai kritikavo susirinkimui paskirtą laiką, nes tuo metu vyksta didelis šachmatų turnyras Klaipėdoje. G. Kasparovo kandidatūrą palaikantis federacijos tarybos narys Donatas Vaznonis BNS teigė, kad dėl paskirtos datos jis negalės dalyvauti susirinkime, ir sakė matantis pavojų, jog sekmadienį gali nesusirinkti kvorumas.

Žiniasklaidoje skelbta, kad A. Černovas yra K. Iliumžinovo rėmėjas. Portalas lrytas.lt birželio mėnesį rašė, kad įsikišus užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui nesėkmingai siekta, jog į FIDE prezidento rinkimus rugpjūčio mėnesį būtų deleguojamas federacijos garbės prezidentas, buvęs valstybės vadovas Vytautas Landsbergis. V. Landsbergis kovo mėnesį kartu su Latvijos ir Estijos politikais Arčiu Pabriku bei Martu Laaru viešame laiške paragino paremti G. Kasparovą.

A. Černovas teigė, kad V. Landsbergio delegavimo klausimas „apskritai nebuvo svarstomas“.

„Daug kas daug ką rašė, tokių minčių kai kurie žmonės turėjo, bet federacijos vadovybė kol kas nesurado aplinkybių, dėl kurių reikėtų keisti esamą delegaciją“, – BNS sakė A. Černovas.

Paklaustas, kas priims sprendimą, jei sekmadienį nebus kvorumo, federacijos prezidentas atsakė, kad dėl tolesnių veiksmų būtų tariamasi su tarybos nariais.

FIDE prezidento rinkimai rugpjūtį vyks Norvegijoje.

Britų dienraštis „The Guardian“ apie šiuos rinkimus neseniai rašė taip: „Daug kuo šie rinkimai bus epinio masto susidūrimas, kova tarp ilgalaikio prezidento ir naujo pretendento, tarp Rusijos ir Vakarų, tarp asmeninio patronato ir korporatyvaus rėmimo, tarp senų draugų, kurie virto priešais. Bet visų labiausiai tai bus susidūrimas tarp dviejų stipriausių asmenybių egoizmo kupiname profesionalių šachmatų pasaulyje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi