Naujienų srautas

Sportas2012.09.29 12:08

Įkurta Lietuvos krepšinio 3x3 lyga

Krepšinis 3 prieš 3 nuo lapkričio mėnesio Lietuvoje taps šiuo tuo daugiau nei rekreaciniu vasaros sportu. Ketvirtadienį popiet Vilniuje pristatyta „Pieno žvaigždžių“ 3x3 lyga, kuri sieks šį, pusę metų truksiantį, turnyrą pakelti į pasaulinį lygį.

Krepšinis 3 prieš 3 nuo lapkričio mėnesio Lietuvoje taps šiuo tuo daugiau nei rekreaciniu vasaros sportu. Ketvirtadienį popiet Vilniuje pristatyta „Pieno žvaigždžių“ 3x3 lyga, kuri sieks šį, pusę metų truksiantį, turnyrą pakelti į pasaulinį lygį.

Trijulių krepšinis visame pasaulyje įdomus dėl savo formato. Rungtynės trunka tik dešimt minučių, per kurias susilygina mėgėjų ir profesionalų jėgos. Žaidimas – greitesnis, grubesnis ir mažiau nuspėjamas nei standartinis krepšinis.

Turnyro rengėjo Jono Miklovo teigimu, šis turnyras lietuviams atvers kelius į tarptautinius vandenis. Organizatoriai baigia derėtis su FIBA dėl žaidėjams skirstomų reitingo taškų, čempionato nugalėtojai keliaus į FIBA „World Tour“ turnyrus.

Komandos šešis mėnesius savaitgaliais rungtyniaus keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Kartą per mėnesį geriausios ekipos dėl piniginių prizų varžysis nacionaliniame ture. Šiuose turuose rungtyniauti galės ir LKL licenzijas turintys krepšininkai.

Komanda galės registruoti šešis žaidėjus, o sezono metu dar tris. Vieno žaidėjo startinis mokestis – 100 litų. Toliau dalyvavimas nemokamas, komandos taip pat gaus aprangas.

Nors moterys reguliariajame sezone nerungtyniaus, jų komandos bus pakviestos į finalinį etapą.

Dainius Novickas, ilgai karaliavęs Lietuvos mėgėjų krepšinyje ir turintis didžiulę 3 prieš 3 turnyrų patirtį, teigė, kad tokie turnyrai pasaulyje nėra naujovė. Kolegos Rusijoje ir Estijoje turi pusiau profesionalius klubus, kur žaidėjams mokami atlyginimai, o ir krepšinis mažai kuo skiriasi nuo profesionalaus

„Tai nebėra gatvės krepšinis. Yra nusistovėjusios taisyklės, teisėjai, todėl žaidimas nėra labai grubus“, – kalbėjo D. Novickas.

Krepšininkas, šį sezoną taip par rungtyniausiantis Nacionalinėje krepšinio lygoje, neatskleidė, kas bus jo komandos draugai, tačiau tik pasijuokė iš kalbų, kad LKL klubai neišleis savo žaidėjų į nacionalinius turus.

Buvęs žymus treneris, krepšinio ekspertas, o dabar Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubo prezidento pareigas einantis Rimantas Endrijaitis įžvelgė šio turnyro naudą Lietuvos krepšiniui: „Nesakysiu pavardės, bet Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniauja vienas amerikietis, į profesionalų krepšinį atėjęs tiesiai iš gatvės. Tikiuosi, per masiškumą atsiras ir profesionalumas.“

Nors organizatoriai žadėjo pasirūpinti aukščiausios klasės teisėjais, tačiau treneris mano, kad ir pradedantiesiems arbitrams čempionatas bus puikus poligonas treniruotėms.

Čia pat Lietuvos krepšinio federacijos vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas įžvelgė lygos naudą tiek jauniesiems krepšininkams, tiek karjerą baigiantiems sportininkams.

„Žaidimas trys prieš tris reikalauja pagrindinių krepšinio elementų, kurių nuolat trūksta treniruojant jaunimą. Taip pat tai puiki proga tokiems kaip aš pažaisti, kurie nelabai gali visas rungtynes bėgioti“, – kalbėjo direktorius.

Paklaustas, ką mano apie galimybę šiai sporto šakai atsidurti olimpinėse žaidynėse, P. Motiejūnas iš pradžių nusijuokė, tačiau netrukus rimtai apsvarstė šią galimybę: „Dabar tai gal ir atrodo juokinga, tačiau nežinosi, kaip bus vėliau. FIBA kiekvienais metais skiria didžiulis pinigus turnyrams, vežiojasi savo komandą po pasaulį, stato aikšteles. Sklinda kalbos, kad 2017 metais, jau po Rio de Žaneiro, krepšinis 3 prieš 3 bus įtrauktas olimpinių žaidynių sporto šakų sąrašą“.

Praėjusią savaitę JAV finišavo pasaulinis FIBA 3x3 turas. Lietuvių komanda iš jo pasitraukė po grupės rungtynių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi