Sportas

2014.07.25 19:06

R. Navardauskas tapo pirmuoju lietuviu laimėjusiu „Tour de France“ etapą

15min.lt 2014.07.25 19:06

Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas penktadienį „Tour de France“ 19-ojo etapo lenktynėse pasinaudojo masine griūtimi ir finišavo pirmas.

Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas penktadienį „Tour de France“ 19-ojo etapo lenktynėse pasinaudojo masine griūtimi ir finišavo pirmas.

Tai pirmasis kartas istorijoje, kai lietuviui pavyko triumfuoti „Tour de France“ lenktynių etape.

208,5 km „Garmin-Sharp“ komandos atstovas R. Navardauskas nuvažiavo per 4 valandas 43 minutes 41 sekundę. Antras finišavo vokietis Johnas Degenkolbas („Giant-Shimano“), o trečias buvo norvegas Alexanderis Kristoffas („Katusha“).

Iki finišo likus maždaug 3 km dalis pagrindinėje grupėje važiavę dviratininkai pateko į griūtį. Šis incidentas, pristabdęs persekiotojus, padėjo R. Navardauskui išsaugoti persvarą prieš varžovus.

„Ramūnas nuo grupės pabėgo likus 12,5 km ir, atlaikęs peletono spaudimą, išsaugojo persvarą bei pasiekė vieną didžiausių pergalių karjeroje. Po komandos draugo amerikiečio Andrew Talansky pasitraukimo atrodė, kad „Garmin Sharp“ ekipa sugriuvo. Ankstesniuose etapuose niekam pabėgti nepavyko, kalnuose jėgų pritrūkdavo olandui Tomui-Jelte`i Slagterui, bet šiandien R. Navardausko sustabdyti niekas negalėjo.

Taip pat reikėtų paminėti ir dar kartą pabrėžti, kad nereikia iš Ramūno ir kitų lietuvių laukti rezultatų kalnuose ar bendroje tokio rango lenktynių įskaitoje. Taupydamas jėgas kalnuose, nuo lyderių atsilikdamas po pusvalandį, šiandien Ramūnas į paskutinius kilometrus įdėjo visą save, todėl ir turime tokį rezultatą“, – lietuvio pergale džiaugėsi Lietuvos dviračių sporto federacijos techninis direktorius Karolis Einikis.

Tai trečias kartas dviratininko karjeroje, kai jis dalyvauja prestižinėse „Tour de France“ lenktynėse.

Jam teko pakeisti dėl ligos negalėjusį startuoti komandos draugą. Nors sportininkas jau buvo suplanavęs trumpas atostogas Lietuvoje, planus jam sujaukė susirgęs „Garmin-Sharp“ komandos draugas Davidas Millaras, kuris jau savaitę gėrė antibiotikus ir nespėjo pasveikti.

Per savo karjerą R. Navardauskas jau yra laimėjęs ir kitų prestižinių „Giro d`Italia“ lenktynių etapą.

Bendroje įskaitoje po devynioliktojo etapo 144-oje vietoje esantis R. Navardauskas ir toliau lenktynių lyderiui italui Vincenzo Nibaliui („Astana“), kuris penktadienį finišavo 24-as, pralaimi puspenktos valandos.

Likus dviem etapams iki lenktynių finišo V. Nibalis antrąją vietą užimantį prancūzą Thibaut`ą Pinot`ą („FDJ.fr“) lenkia 7 minutėmis ir 23 sekundėmis.