Naujienų srautas

Sportas2012.09.26 14:57

Krepšinio rinktinės trenerio postas siūlomas J. Kazlauskui

Jonas Kazlauskas po daugiau nei dešimtmečio turėtų grįžti į Lietuvos rinktinę. 57 metų treneriui trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas pasiūlė tapti šalies nacionalinės komandos strategu.

Jonas Kazlauskas po daugiau nei dešimtmečio turėtų grįžti į Lietuvos rinktinę. 57 metų treneriui trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas pasiūlė tapti šalies nacionalinės komandos strategu.

Trenerio kandidatūrą iškėlė LKF prezidentas Arvydas Sabonis, 17 iš 18 komiteto narių šiai kandidatūrai pritarė. Dabar darbas rinktinėje bus siūlomas pačiam treneriui.

„J. Kazlauskas yra vienas geriausių Lietuvos trenerių, tikras autoritetas. Rinktinėje vyks kartų kaita ir jis turi būti autoritetas visiems – nuo žvaigždžių iki jaunų žaidėjų“, – sprendimą argumentavo A. Sabonis.

Su treneriu sutartis dėl ketverių metų darbo bus pasirašyta pirmadienį. Tada treneris turėtų pristatyti ir savo rinktinės viziją.

J. Kazlauskas trenerio poste pakeis Kęstutį Kemzūrą, kuris rinktinei vadovavo 2010–2012 metais. A. Sabonis padėkojo šiam treneriui už darbą ir palinkėjo jam sėkmės tolimesnėje karjeroje.

J. Kazlauskui, kuris šiuo metu netreniruoja jokios komandos, nebus draudžiama treniruoti klubinių komandų.

Pasak A. Sabonio, į rinktinės vyriausiojo trenerio postą grįžtantis J. Kazlauskas ketina bendradarbiauti ir savo žiniomis dalytis su visais pajėgiausiais šalies treneriais.

„Su Jono atėjimu pasikeis visų trenerių požiūris dėl bendradarbiavimo. Iki šiol to pas mus nebuvo, – aiškino A. Sabonis. – Jonas yra už patirties dalijimąsi, bendrus susitikimus su treneriais, kurie dirba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“

J. Kazlauskas Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbo 1997–2001 metais. Jis pasitraukė po fiasko Europos čempionate Turkijoje, kai rinktinė nė nepateko į ketvirtfinalį.

Po to jis buvo Kinijos ir Graikijos rinktinių vyriausiuoju treneriu. Su graikais J. Kazlauskas 2009 metais Lenkijoje laimėjo Europos čempionato bronzos medalius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi