Sportas

2015.02.12 21:38

Pirmoje rinktinės treniruotėje – optimistinės nuotaikos

Mantas Stankevičius, Diena.lt2015.02.12 21:38

Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo pasiruošimą atrankos į olimpines žaidynes turnyrui. Treneriai ir žaidėjai džiaugiasi, kad pirmosios treniruotės – pateisina lūkesčius.

Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo pasiruošimą atrankos į olimpines žaidynes turnyrui. Treneriai ir žaidėjai džiaugiasi, kad pirmosios treniruotės – pateisina lūkesčius.

Į karą – su arsenalu

Treneri, koks įspūdis po pirmosios treniruotės? – žurnalistai paklausė vyriausiojo rinktinės trenerio Kęstučio Kemzūros.

Įspūdis geras. Pradėkime nuo to, kad į stovyklą Druskininkuose atvyko visi žaidėjai, kurie ir turėjo čia atvykti. Tik šiek tiek vėluoja Tadas Klimavičius, kadangi jis su šeima atostogavo. Jis tiesiog negalėjo laiku grįžti. Pirma treniruotė tradiciškai vyko lauke, atrodė, kad viskas bus lengviau, tačiau padarėme darbą, kurį ir planavome. Vyrams sakiau, jog norime, kad procesas vyktų ne vieną dieną. Rezultatų sieksime palaipsniui, juk per vieną dieną nieko nepadarysime. Svarbu, kad treniruotėje buvo gera nuotaika.

Stovykloje trūksta kelių veidų. Kaip vertinate šį faktorių?

Žinoma, norėčiau, kad jau visi būtų susirinkę, tačiau situacija yra tokia, kokia yra. Dalis vyrų dar kaunasi dėl čempionų vardų savo klubų čempionatuose. Esame pasiruošę tokiai situacijai, tiesiog lauksime žaidėjų. Vėliausiai, manau, prie rinktinės prisijungs žaidėjai iš Italijos: Rimantas Kaukėnas ir Jonas Mačiulis. Jie spės į mūsų stovyklą Hiustone, kur būsime dešimt dienų. Žinome, kad jie bus puikios fizinės formos, nes bus tik baigę sezoną. Reikės juos pamokyti derinius... ir į mūšį.

Rinktinėje šiais metais – Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas ir Šarūnas Jasikevičius. Galbūt yra sunkiau, kai komandoje yra daugiau žaidėjų, kurie nebijo imtis iniciatyvos?

Kai eini į karą ir turi kariuomenėje lėktuvų, tankų, pėstininkų yra lengviau kariauti, negu tada, kai turi tik tankus. Manau, lengviau yra, kai turi visą arsenalą. Turime žaidėjų. Tuo belieka tik pasidžiaugti. Mūsų užduotis – kuo geriau juos visus išnaudoti.

Matome ir nemažai naujų veidų rinktinėje.

Iš jų tikiuosi didelių pastangų, noro ir energijos. Norėčiau, kad jie neleistų užmigti vyresniems žaidėjams. Jaunimas gavo šansą, o toliau bus matyti.

Pasiilgo rinktinės

Komandos lyderiu vadinamas Linas Kleiza, kuris nežaidė Europos krepšinio čempionate dėl traumos, sakė, kad visada yra malonu sugrįžti į rinktinę. „Smagu susitikti su treneriais, draugais. Čia visai kitokia atmosfera nei klubiniame krepšinyje, – kalbėjo krepšininkas. – Turėjau tris savaites, kurių metu galėjau pailsėti, sportavau su treneriu. Krepšinio nebuvo. Kamuolį į rankas teks paimti netrukus, pažiūrėsime, kaip seksis“.

L. Kleizos teigimu, žaidėjai, kurie atvyks kiek vėliau, turėtų be problemų įsilieti į komandos ritmą.

„Manau, jiems pavyks. Suprantame, kad jie bus kiek pavargę, tačiau geros sportinės formos, o deriniai juk visi yra panašūs. Visi puikiai žinome rinktinės žaidimo bruožus. Svarbiausia stovykloje – gera sportinė forma. Įsivažiuoti tikrai nėra sunku, ypač su tokiais žaidėjais kaip Šaras (Jasikevičius – red. past.) viskas yra greitai perprantama“, – sakė krepšininkas.

Atsargiai paklaustas, ar imsis lyderio vaidmens, L. Kleiza nusijuokė ir pasakė, kad laikas parodys.

„Žiūrėsime, kaip klostysis rungtynės, kaip seksis žaisti. Kaip bus, taip bus, o baimės imtis iniciatyvos tikrai neturiu“, – šypsojosi puolėjas.

Galvoje – tik rinktinė

Rinktinės naujokas, NCAA rungtyniaujantis Deividas Dulkys džiaugėsi gera pirma treniruote.

„Esu patenkintas, labai gerai padirbėjome. Manau, kad šiandien patobulėjau. Esu labai pamalonintas kvietimu į rinktinę. Darbo yra daug, tereikia tikėtis, kad visi čia patobulėsime, – kalbėjo krepšininkas. – Manau, kad turiu šansų patekti į pagrindinę rinktinės sudėtį. Jeigu taip nemanyčiau, manęs čia nebūtų. Matau, kad konkurencija yra labai didelė, todėl reikės pasistengti“.

Po varginančio sezono už Atlanto krepšininkas spėjo savaitę pailsėti, o vėliau kibo treniruotis.

„Niekada nenustoju sportuoti, visada užtenka trumpos pertraukėlės apsigydyti traumas ir pailsėti. Tiesiog man atsibosta nieko neveikti. Žinoma, pirmoje rinktinės treniruotėje jaučiau jauduliuką, kadangi nežinojau, ko turiu tikėtis. Tačiau komandos draugai – labai draugiški ir puikiai mane priėmė. Nereikėjo prisistatinėti, visi apie mane žinojo. Asmeniškai nė vieno Lietuvos krepšininko nepažįstu, esu tik skaitęs ir sekęs jų karjeras“, – šypsojosi D. Dulkys.

Žurnalistų paklaustas, kiek yra svarbu prieš svarbiausias kovas su rinktine pasirašyti kontraktą, krepšininkas nukirto: „Nė kiek“.

„Mano galvoje dabar – tik darbas su rinktine. Apie jokius kontraktus negalvoju. Palikau visus šiuos reikalus savo agentui. Kai jis man praneš žinias, tada man beliks pasirašyti“, – griežtai kalbėjo krepšininkas.