Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

J. Mačiulis prisijungė prie šalies rinktinės, o Ž. Janavičius patyrė traumą

BNS 2015.09.08 13:45

Pasaulio krepšinio taurės varžyboms besiruošianti Lietuvos vyrų rinktinė sulaukė papildymo – pirmadienį vakare prie komandos prisijungė iki tol individualiai sportavęs krašto puolėjas Jonas Mačiulis.

Pasaulio krepšinio taurės varžyboms besiruošianti Lietuvos vyrų rinktinė sulaukė papildymo – pirmadienį vakare prie komandos prisijungė iki tol individualiai sportavęs krašto puolėjas Jonas Mačiulis.

„Kol kas Jonas ir toliau dar dirbs pagal atskirą programą – keletą dienų atiduosime jį į mūsų fizinio rengimo trenerio Sigito Kavaliausko rankas, o po to jau įtrauksime ir į bendrą programą“, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Deja, tą patį pirmadienio vakarą rinktinės trenerių štabas ir žaidėjais sulaukė ir nemalonios žinios. Per treniruotę traumą patyrė vienas kandidatų Žygimantas Janavičius, o Kauno klinikose atlikus išsamius tyrimus, paaiškėjo, kad 25-erių gynėjui lūžo delnikaulis.

Pasak rinktinės gydytojo Vytenio Trumpicko, šiuo metu krepšininkui uždėtas specialus įtvaras, o sportuoti Ž. Janavičius negalės mažiausiai mėnesį. V. Trumpickas kol kas nesiryžo prognozuoti, ar ši trauma palaidojo žaidėjo viltis žaisti 2014 metų FIBA pasaulio taurės varžybose: „Kol kas sunku pasakyti. Sportuoti Žygimantas negalės mažiausiai mėnesį, o po to žiūrėsim, kaip greitai gyja kaulas“.

Treneris J. Kazlauskas nusprendė, kad naujo krepšininko vietoj traumuoto Ž. Janavičiaus nekvies. „Žygimantas lieka su komanda. Kai jau nuveikta šitiek darbo, visi žaidėjai žino derinius, kažkokiam naujam žmogui įsijungti būtų labai sunku, – kalbėjo J. Kazlauskas. – Žygimanto trauma sunki, bet visada yra vilties. Todėl jis ir toliau bus su mumis, stebės mūsų darbą, pats sportuos treniruoklių salėje“.

Kontrolinių rungtynių ciklą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės liepos 26 dieną. Tą dieną lietuvių varžovai Šiauliuose bus atrankai į 2015 metų Europos čempionatą besirengiantys kaimynai latviai. Paskutiniąsias rungtynes Lietuvoje prieš išvykstant į pasaulio taurės varžybas Ispanijoje šalies rinktinė sužais rugpjūčio 18 d. Kaune su Slovėnijos ekipa.

Pasaulio taurės (čempionato) kovas Lietuvos rinktinė pradės rugpjūčio 30 d. Las Palmase (Gran Kanarija, Ispanija). Ten jos laukia grupės rungtynės su Australijos, Meksikos, Slovėnijos, Angolos ir Pietų Korėjos krepšininkais.

Kontrolinių rungtynių tvarkaraštis:

Liepos 26 d. – Šiaulių arena, Šiauliai

19:00 val. Lietuva – Latvija

Liepos 28 d. – „Cido“ arena, Panevėžys

19:00 val. Lietuva – Gruzija

Liepos 30 d. – „Siemens“ arena, Vilnius

19:00 val. Lietuva – Gruzija

Rugpjūčio 8 d. „Švyturio“ arena, Klaipėda

16:15 val. Australija – Suomija

19:00 val. Lietuva – Ukraina

Rugpjūčio 9 d. „Švyturio“ arena, Klaipėda

16:15 val. Australija – Ukraina

19:00 val. Lietuva – Suomija

Rugpjūčio 11 d. „Švyturio“ arena, Klaipėda

19:00 val. Lietuva – Australija

Rugpjūčio 16 d. (dienos bilietas 2 rungtynėms) „Žalgirio“ arena, Kaunas

16.15 val. Slovėnija – Naujoji Zelandija?19.00 val. Lietuva – Graikija

Rugpjūčio 17 d. (dienos bilietas 2 rungtynėms) „Žalgirio“ arena, Kaunas

16.15 val. Slovėnija – Graikija?19.00 val. Lietuva – Naujoji Zelandija

Rugpjūčio 18 d. (dienos bilietas 2 rungtynėms) „Žalgirio“ arena, Kaunas

17.15 val. Graikija – Naujoji Zelandija

20.00 val. Lietuva – Slovėnija

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi