Sportas

2014.07.16 11:44

Krepšinio rinktinės regatoje nugalėjo J. Kazlausko įgula

BNS2014.07.16 11:44

Antradienio pavakarę Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“ penktus metus iš eilės pakvietė Lietuvos krepšinio rinktinę patikrinti savo jėgas Baltijos jūroje. Krepšininkai priėmė iššūkį ir draugiškai susirungė dviejų jachtų varžybose, kuriose išmėgino savo tarpusavio „susižaidimą“ ir pasiryžimą kovoti iki pergalės.

Antradienio pavakarę Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“ penktus metus iš eilės pakvietė Lietuvos krepšinio rinktinę patikrinti savo jėgas Baltijos jūroje. Krepšininkai priėmė iššūkį ir draugiškai susirungė dviejų jachtų varžybose, kuriose išmėgino savo tarpusavio „susižaidimą“ ir pasiryžimą kovoti iki pergalės.

Šiemet krepšininkai plaukė ne vienu laivu, o grūmėsi tarpusavyje dviem identiškomis moderniomis kruizinėmis jachtomis „Jeanneau Sun Odyssey 36i“.

„Pats laikas rinktinės vyrams susipažinti su konkurencijos jausmu ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir jūroje. Krepšininkai tampa pilnateisiais įgulos nariais su savo pareigomis. Komandos tarpusavyje rungsis dėl geriausios krepšinio įgulos jūroje vardo – kaip tikroje regatoje“, – prieš duodant startą kalbėjo vienos iš jachtų kapitonas Ruslanas R. Arbušauskas.

Skirtingose jachtose esantys krepšininkai komandinį susižaidimą demonstravo keldami bures, venduodami, o jachtų šturvalų valdymą kapitonai perdavė vyriausiajam rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui ir rinktinės masažuotojui, talismanu vadinamam Juozui Petkevičiui. Rinktinės vyrai suskirstyti į dvi įgulas – patirtis prieš jaunystę, kaip patys juokavo prieš prasidedant regatai. J. Kazlauskas vadovavo patyrusiųjų įgulai, o J. Petkevičius – jaunystės komandai.

Po įnirtingos kovos pirmoji prie kranto prisišvartavo vyriausiojo trenerio J. Kazlausko įgula, kuri tapo pirmųjų krepšinio rinktinės varžybų jūroje nugalėtoja.

„Mes dar jauni, laimėsim ateityje“, – po varžybų nosies nenukabino J. Petkevičius, vadovavęs „jaunimo“ įgulai. Jachtoje jis džiūgavo, kad kai kur ir jo ūgis turi privalumų – nereikia slėpti galvos nuo besisukiojančio giko.

Nugalėjusioje įguloje bene aktyviausiai prie buriavimo prisidėjo broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai – nuolat kapitono teiravęsi, ką daryti, kad išsiveržtų į priekį.

Taip pat po plaukimo Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai padėjo savo rankų įspaudus planuojamai „Švyturio“ krepšinio šlovės alėjai. Krepšininkų rankų įspaudai papildė jau turimą 1992 metais olimpinėse žaidynėse Barselonoje žaidusių Lietuvos krepšininkų bei dabartinio vyriausiojo trenerio J. Kazlausko įspaudų kolekciją.

Planuojama, jog krepšinio šlovės alėja bus skirta įamžinti labiausiai Lietuvos krepšiniui nusipelniusius žaidėjus ir trenerius.

Tradicija tapęs vyrų krepšinio rinktinės plaukimas jachta yra skirtas komandinei rinktinės dvasiai ugdyti. 2010-aisiais krepšininkai susipažino su legendine, pasaulį apiplaukusia jachta „Ambersail“, 2011 metais rinktinės vyrai turėjo išmėginti tris modernias jachtas, tačiau užėjusi liūtis neleido net atsišvartuoti nuo kranto ir vyrai tik apžiūrėjo naujutėlaičius burlaivius. 2012 metais krepšininkai plaukė didžiausiu Lietuvoje burlaiviu „Brabander“, o praėjusią vasarą rinktinės vyrai išbandė pirmąją lietuvių jachtą, apiplaukusią pasaulį, – „Lietuva“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt