Sportas

2012.09.22 13:46

Į profesionalų sportą grįžusi Živilė Balčiūnaitė savo vardo bėgime buvo antra

15min.lt2012.09.22 13:46

Garsiausia Lietuvos maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė šeštadienį Vilniuje prie Baltojo tilto išbėgo į pirmas oficialias varžybas po dviejų metų pertraukos. Lengvaatletė dalyvavo savo vardo AVON bėgime prieš krūties vėžį.

Garsiausia Lietuvos maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė šeštadienį Vilniuje prie Baltojo tilto išbėgo į pirmas oficialias varžybas po dviejų metų pertraukos. Lengvaatletė dalyvavo savo vardo AVON bėgime prieš krūties vėžį.

Bėgimą laimėjo Londono olimpiados dalyvė Diana Lobačevskė, antra liko Ž. Balčiūnaitė. Varžybose dalyvavo ir dar viena olimpietė Vaida Žūsinaitė.

„Mano tikslas – pasiekti buvusią sportinę formą ir rezultatus, o tai įvykdžius pabandyti ir pagerinti buvusius rezultatus. Pirmasis startas 10 km bėgime šeštadienį bus gera treniruotė ir savęs patikrinimas“, – prieš keletą dienų spaudos konferencijoje kalbėjo atletė.

Šiame bėgime galėjo dalyvauti visi norintys ir pasirinkti trasą pagal savo galimybes. 11 val. Upės gatvėje startavusiose varžybose buvo 10 ir 5 kilometrų distancijos, kurių pastaroji yra įveikiama be didelio pasirengimo.

Renginio metu surinktos lėšos bus skirtos krūties vėžio prevencijai ir gydymui Lietuvoje.

Praėjusių metų bėgimas sulaukė per 500 dalyvių ir buvo surinka apie 65 tūkst. litų. Šiemet, pasak organizatorių, dalyvių buvo kiek mažiau – apie 400. Parama pernai buvo skirta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės „Kauno klinikų“ Onkologijos ir hematologijos klinikai krūties vėžio brachiterapijos įrangai įsigyti.

Prieš bėgimą sportininkė teigė, kad per pastaruosius dvejus metus nebuvo nė dienos be bėgimo. Tam nesutrukdė net gimusi dukra.

Artimiausiu metu Ž. Balčiūnaitė treniruosi ir ruošis maratono bėgimui lapkritį Japonijoje.

„Jokohamos maratono bėgimas vyks trim ratais, didelė dalis maratono trasos tęsiasi pakrante – jei pūs priešpriešinis vėjas, tai sportininkams gali virsti tikru iššūkiu. Maratonininkų pasiektus rezultatus veikia labai daug faktorių: fizinis pasirengimas, oro sąlygos: vieni prie jų prisitaiko, kiti nesugeba“, – prieš kelias dienas teigė sportininkės treneris Romas Sausaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt