Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo čempionas į Kroatijos sostinę vyksta su ambicingais tikslais

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo A lygos čempionė Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgirio“ komanda penktadienį per specialią spaudos konferenciją pristatė komandos pasirengimą Čempionų lygos antrojo atrankos turnyro mačams su Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) vienuolike.

Lietuvos futbolo A lygos čempionė Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgirio“ komanda penktadienį per specialią spaudos konferenciją pristatė komandos pasirengimą Čempionų lygos antrojo atrankos turnyro mačams su Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) vienuolike.

Pirmąsias rungtynes su stipriausia Kroatijos ekipa vilniečiai žais liepos 15-ąją Zagrebe. Į Kroatiją „Žalgiris“ išskris ankstų pirmadienio rytą.

Vilniečių vyriausiasis treneris Marekas Zubas prieš rungtynes demonstravo pasitikėjimą.

„Dar liko 2–3 treniruotės, bet galiu paskelbti, kad rungtynėms su „Dinamo“ jau esame beveik pasirengę“, – teigė „Žalgirio“ strategas.

„Dinamo“ penktadienį žais pirmąsias oficialias naujo sezono rungtynes – kovos dėl Kroatijos supertaurės su „Rijeka“. Šį mačą Kroatijoje stebės „Žalgirio“ sporto direktorius Mindaugas Nikoličius ir treneris Andrius Skerla.

„Tai bus paskutinė dalis informacijos apie mūsų būsimus varžovus. Kroatijoje dabar tik prasideda sezonas, o „Dinamo“ turi naujų žaidėjų ir bando sukurti gerą komandą. Mano nuomone, turime pakankamai informacijos apie „Dinamo“, bet dauguma jos susijusi su praeitu sezonu. Dabar bus naujas sezonas, bus naujų žaidėjų, galbūt ir naujas žaidimo stilius? Vis dėlto manau, kad situacija mums yra palanki. Jie dabar yra komandos kūrimo procese, o per tokį trumpą laiką vasarą sunku kažką padaryti“, – sakė M. Zubas.

Kalbėdamas apie „Dinamo“ naujokus vilniečių strategas atkreipė dėmesį, kad kroatai žaidėjus perka galvodami apie tolimą ateitį.

„Jie galvoja ne tik apie rungtynes su „Žalgiriu“, – sakė M. Zubas. – Jie nori žaisti Čempionų lygos grupių etape, todėl ir planai yra atitinkami. Pamatysime. Pastaruoju metu futbole favoritų nėra, niekas nežino iš anksto, kas laimės. Mes esame komanda, kuri gali siekti gerų rezultatų. Padarysime viską, kas įmanoma, kad patektume į Europos laikraščių pirmuosius puslapius.“

Paklaustas, kokiu rungtynių Zagrebe rezultatu džiaugtųsi, „Žalgirio“ treneris nesikuklino.

„Pergale, – į klausimą atsakė M. Zubas. – Net kai tavo varžovas yra favoritas, rezultatą lemia daug niuansų. Man svarbiausia bus paskutinė rungtynių Vilniuje minutė. Noriu, kad turėtume galimybę patekti į kitą Čempionų lygos etapą iki paskutinės minutės. Aišku, būtų tobula laimėti Zagrebe, bet niekas nežino, kas nutiks. Tai, ko siekiame, nenoriu vadinti stebuklu. Manau, galime sukurti „Dinamo“ problemų, kaip vokiečiai pasaulio čempionate jų pridarė brazilams.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.