Sportas

2015.02.12 21:38

Įdomiausios FIFA 2014 grupių etapo rungtynės pagal N. Kesminą ir T. Meškonį

Marina Kravcova, LRT.lt 2015.02.12 21:38

Šių metų pasaulio futbolo čempionatas nenustoja stebinti netikėtomis atomazgomis, tačiau pasaulio pirmenybių pradžia, grupių rungtynės, taip pat buvo verta dėmesio. Siūlome dar kartą prisiminti įspūdingiausias grupių varžybas kartu su LRT sporto komentatoriais Tautvydu Meškoniu ir Nerijumi Kesminu.

Šių metų pasaulio futbolo čempionatas nenustoja stebinti netikėtomis atomazgomis, tačiau pasaulio pirmenybių pradžia, grupių rungtynės, taip pat buvo verta dėmesio. Siūlome dar kartą prisiminti įspūdingiausias grupių varžybas kartu su LRT sporto komentatoriais Tautvydu Meškoniu ir Nerijumi Kesminu.

Abu komentatoriai sutinka, jog vienos iš įspūdingiausių čempionato varžybų įvyko B grupėje tarp Nyderlandų ir Ispanijos, kurios pasibaigė netikėta atomazga – viena iš čempionato favoričių Ispanija pralaimėjo rezultatu 1:5.

„Vienos iš pirmųjų rungtynių čempionate, čempionė prieš čempionę, ir kad Ispanija gaus tokį nokautą – nesitikėjo niekas“, – komentuoja N. Kesminas. Su šia nuomone sutinka ir T. Meškonis, teigdamas, jog nustebino tiek Ispanijos patirtas fiasko, tiek olandų netikėtas žaidimas, kadangi dar prieš čempionato pradžią Olandijos rinktinėje įvyko kartų kaita ir daugelis nesiejo vilčių su šia komanda. Be to, pasak T. Meškonio, šiose rungtynėse buvo daug labai gražių įvarčių.

Nemažiau svarbios Ispanijos rinktinei buvo rungtynės su Čilės komanda. Jose Ispanija buvo nukarūnuota – paaiškėjo, jog kituose čempionato etapuose ji nedalyvaus. T. Meškoniui šios rungtynės įsiminė ne tiek dėl jų svarbos, kiek dėl Čilės komandos gero žaidimo. Kaip ir per rungtynes su Olandija, Ispanija pasirodė prasčiau nei jos priešininkė.

„Lietuvoje tikriausiai atsirado nemažai Čilės gerbėjų po šių rungtynių“, – šmaikštauja komentatorius. Tuo metu N. Kesminas labiau kreipia dėmesį į Ispanijos iškritimo faktą, nors ir neneigia, kad šiose rungtynėse žiūrovai pamatė visai neprastą Čilę – tokią, kokią ją matė didesnę čempionato dalį.  

„Pati grupė labai įdomi. Įdomiai viskas baigėsi. Kosta Rika buvo nurašyta dar prieš čempionato pradžią, bet sugebėjo laimėti pirmą vietą grupėje“, – apie D grupę kalba N. Kesminas. Tiek T. Meškonis, tiek N. Kesminas sutinka, jog dar vienos iš grupių varžybų, vertų dėmesio, yra Anglijos ir Urugvajaus mačas. Rungtynės buvo vienos iš išskirtinių dėl to, kad Urugvajus jau žaidė be pralaimėjimų, o anglų pajėgumas rungtynėse su Italija dar nebuvo paaiškėjęs.

Be to, buvo intriga, kad žaidė Luisas Suarezas, kuris praleido pirmąsias rungtynes su Kosta Rika dėl traumos ir kuris dar kartą įrodė, jog yra puikus žaidėjas – jis pelnė abu įvarčius, lėmusius Urugvajaus pergalę.  T. Meškoniui pasirodė įdomi šių rungtynių pabaiga: 75-ąją minutę įmušė anglas Wayne`as Rooney, 85-ąją – grįžęs Luisas Suarezas.

Toliau komentatorių pirmenybė rungtynėms skiriasi. T. Meškoniui įspūdį paliko Prancūzijos – Šveicarijos, Italijos – Anglijos varžybos, N. Kesminui  – Australijos – Nyderlandų ir Portugalijos – JAV mačai.

Italijos kova su Anglija T. Meškoniui pasirodė permaininga ir įdomi.

„Nors du įvarčiai nėra daug, tačiau pačios rungtynės buvo atkaklios, kovingos, abi komandos turėjo daug vilčių iškovoti pergalę. Komandos sužaidė tikrai gražias rungtynes“, – teigia komentatorius.

Be to, anot žurnalisto, pati grupė, kurioje žaidė šios šalys, buvo stipri. Trys komandos buvo tapusios pasaulio čempionėmis, kai kurios net ne po vieną kartą.

Šveicarijos – Prancūzijos rungtynes T. Meškonis pasirinko dėl jų tempo – iš viso buvo įmušti septyni įvarčiai. Taip pat įsiminė gražus prancūzų žaidimas. Šveicarų rinktinė atrodė prasčiau – jau rungtynių pradžioje traumą gavo pagrindinis šveicarų gynėjas Steve`as von Bergenas.

N. Kesminui Australijos – Nyderlandų žaidimas patiko dėl kovingumo. „Žiūrovams irgi turėjo patikti – penki įvarčiai. Be to – pirmaujanti komanda dukart keitėsi“, – kalba žurnalistas. Tačiau ne tik Olandija gerai sužaidė, bet ir Australija parodė savo geriausias kovas šiame čempionate. Šių rungtynių įvarčių serija N. Kesminui buvo tiesiog neįtikėtinas.

Galiausiai JAV ir Portugalijos komandų rungtynės, pasak N. Kesmino, buvo labai intriguojančios. JAV komanda žaidė labai kokybišką futbolą ir pirmavo faktiškai iki paskutinės minutės, kai per papildomą laiką portugalas Silvestras Varela pelnė įvartį – rungtynių atomazga tikrai buvo netikėta.

Rungtynių įrašus galite rasti LRT.lt mediatekoje:

Nyderlandai – Ispanija /mediateka/irasas/57862

Čilė – Ispanija /mediateka/irasas/58105

Urugvajus – Anglija /mediateka/irasas/58170

Anglija – Italija /mediateka/irasas/57870

Šveicarija – Prancūzija /mediateka/irasas/58223

Australija – Nyderlandai /mediateka/irasas/58101

JAV – Portugalija /mediateka/irasas/58238