Sportas

2015.09.08 13:45

Argentina šaliai padovanojo šventę – po 11 metrų baudinių serijos žais Pasaulio futbolo čempionato finale

Pasaulis sulaukė likusio planetos futbolo pirmenybių Brazilijoje finalininko. Trečiadienio vakarą San Paule paaiškėjo, kad lemiamame turnyro mače Rio de Žaneire su Vokietijos futbolininkais grumsis Pietų Amerikos atstovai argentiniečiai. Jie įveikė Nyderlandų rinktinę ir po 24 metų pertraukos varžysis finale.

Pasaulis sulaukė likusio planetos futbolo pirmenybių Brazilijoje finalininko. Trečiadienio vakarą San Paule paaiškėjo, kad lemiamame turnyro mače Rio de Žaneire su Vokietijos futbolininkais grumsis Pietų Amerikos atstovai argentiniečiai. Jie įveikė Nyderlandų rinktinę ir po 24 metų pertraukos varžysis finale.

Visą rungtynių įrašą galite pamatyti čia.

Kelialapį lėmė ne atkakli kova aikštėje ar ekipų lyderių įvarčiai, o 11 metrų loteriją, kurioje sėkmingesni buvo Argentinos futbolininkai. Jie pataikė visus 4 smūgius, o olandai du kartus nesugebėjo pramušti argentiniečių vartininko Sergio Romero – 4:2.

Pirmą kartą per čempionatų istoriją pusfinalyje komandos neįmušė nė vieno įvarčio.

Tad Arjeno Robbeno ir Robino van Persie vedama Nyderlandų rinktinė žais šeštadienį dėl trečiosios vietos su šeimininke Brazilija, o sekmadienį Lionelis Messi su kompanija stos į mūšį su galingai pusfinalyje pasirodžiusiais vokiečiais.

Argentinos futbolininkai savo šaliai įteikė gražiausią Nepriklausomybės dienos dovaną – pergalę Pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje. Liepos 9 dieną argentiniečiai šventė 198-ąsias Nepriklausomybės paskelbimo metines, o Argentinos futbolininkai ją minėjo žaisdami su olandais.

Abi rinktinės per visą čempionatuose dalyvavimo istoriją nebuvo pralaimėjusios pusfinalio rungtynių per pagrindinį laiką – tad ir šįkart šią tradiciją jos pratęsė. Po 90 minučių klampios ir neišvaizdžios kovos komandos sužaidė 0:0. Nors ekipos turėjo po kelias realias progas pasižymėti, kamuolys niekaip nėjo į vartus.

Jau antrame olandų ir argentiniečių mačo kėlinyje futbolo pasaulis ilgėjosi prieš 24 valandas vykusio pirmojo pusfinalio tarp brazilų ir vokiečių, kur įvarčiai krito vienas po kito. Net ir por 120 mačo minučių aikštėje buvo įvarčių sausra, nors iš dangaus pylė lietus. Viską lėmė 11 metrų baudiniai.

Nors olandai jau kartą šiame čempionate mušė 11 metrų baudinius – ketvirtfinalyje su Kosta Rika ir tai darė sėkmingai, tačiau šįkart Rono Vlaaro ir Wesley Sneijdero smūgius atrėmė Argentinos vartininkas Sergio Romero, o olandų varžovai klaidų nedarė.

Argentina Pasaulio čempionatų pusfinaliuose iki šios dienos nebuvo pralaimėjusi nė vienos mačo. Iš trijų pusfinalio dvikovų lengviausios buvo 1978-ųjų rungtynės su Peru, kuriose namie žaidę argentiniečiai šventė pergalę 6:0. Tuo tarpu pastarąjį kartą į šį etapą prasimušusi Argentina į finalą kelią sau nutiesė tik po 11 metrų baudinių – sužaidę su Italija 1:1, Pietų Amerikos atstovai italus įveikė baudinių serijoje 4:3.

Tuo tarpu Nyderlandų futbolininkai pusfinalyje kovojo du kartus: 1998 metais po dviejų kėlinių su Brazilija stadiono švieslentė rodė 1:1, bet po 11 metrų baudinių serijos brazilai džiaugėsi sėkme 4:2.

Prieš ketverius metus vykusiame pusfinalyje olandai be jokių pratęsimų nurungė Urugvajų 3:2 ir prasibrovė į finalą, kuriame nusileido Ispanijai per pratęsimą 0:1.     

Rezultatas:
 
Nyderlandai 0 – 0 Argentina (po pratęsimo)
(baudiniai: 2-4)
 
11 metrų baudiniai:
 
Ronas Vlaaras (Olandija) – 0:0
Lionelis Messi (Argentina) – 1:0
Arjenas Robbenas (Olandija) – 1:1
Ezequielis Garay (Argentina) – 2:1
Wesley Sneijderis (Olandija) – 2:1
Sergio Aguero (Argentina) – 3:1
Dirkas Kuytas (Olandija) – 3:2
Maxi Rodriguezas (Argentina) – 4:2

Vokietijos futbolo rinktinė planetos pirmenybių finale žais jau aštuntąjį kartą: tris kartus – 1954, 1974 ir 1990 metais – ji džiaugėsi pergalėmis, o keturis sykius – 1966, 1982, 1986 ir 2002-aisiais – turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Argentinos komandai tai bus tik penktasis pasaulio čempionatų finalinis susitikimas: 1978 ir 1986 metais argentiniečiai tapo čempionais, o 1930-aisiais ir 1990-aisiais tenkinosi sidabru.

Šios abi komandos planetos pirmenybių finaluose tarpusavy jau žaidė du kartus: 1986-aisiais Meksikoje 3:2 laimėjo Argentina, o 1990 metais Italijoje 1:0 stipresni buvo Vokietijos futbolininkai.

Nyderlandų  ir Argentinos rinktinių pusfinalio rungtynių statistika:

įvarčiai 0 0

smūgiai 7 8

smūgiai į vartus 3 5

kampiniai 4 4

nuošalės 4 4

pražangos 15 10

geltonos kortelės 2 1

kamuolio kontrolė 53 proc. 47 proc.

Rezultatyviausias futbolo čempionato žaidėjas – 6 įvarčiai – Jamesas Rodriguezas (Kolumbija).

Rungtynės

11 metrų baudiniai

Rodriguezas – 4:2

Kuytas – 3:2

Aguero – 3:1

Sneijderis – vartininkas atrėmė smūgį 2:1

Garay – 2:1

Robbenas – 1:1

Messi – 1:0

Vlaaras – vartininkas atrėmė smūgį 0:0.

Pirmi mušė olandai.