Sportas

2014.07.08 15:18

Į irklavimo pasaulio taurės trečią etapą – su tikslu kovoti dėl prizinių vietų bendroje įskaitoje

BNS2014.07.08 15:18

Keturios Lietuvos įgulos liepos 8-ą dieną išvyksta į Šveicarijos miestą Liucerną, kur varžysis trečiajame irklavimo Pasaulio taurės etape. Po puikaus pasirodymo kovo mėnesį vykusiame pirmajame etape Australijoje, trys įgulos dar turi šansų pakovoti dėl prizinių vietų bendrojoje įskaitoje.

Keturios Lietuvos įgulos liepos 8-ą dieną išvyksta į Šveicarijos miestą Liucerną, kur varžysis trečiajame irklavimo Pasaulio taurės etape. Po puikaus pasirodymo kovo mėnesį vykusiame pirmajame etape Australijoje, trys įgulos dar turi šansų pakovoti dėl prizinių vietų bendrojoje įskaitoje.

Trečiasis taurės etapas į Šveicariją sutrauks kaip niekada daug dalyvių, organizatoriai jau skaičiuoja, kad turėtų būti pagerintas taurės etapų varžybų rekordas, mat dalyvių skaičius pasiekė 750. Iš viso trečiajame etape varžysis 44 valstybių sportininkai, o didžiausia konkurencija bus vienviečių vyrų valčių klasėje, kurioje dalyvaus net 34 irkluotojai, tarp kurių – ir lietuvis Mindaugas Griškonis.

Be jo į pasaulio taurės etapą dar vyksta vienvietininkė Lina Šaltytė bei abi porinės dvivietės – Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas bei Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

„Tai paskutinė rimta repeticija prieš pasaulio irklavimo čempionatą (rugpjūčio 25-31 d.), tad Liucernoje susirinks visi stipriausi sportininkai. Mes važiuojame laimėti, o tai dar labiau skatina, jog turime šansą kovoti dėl prizinių vietų ir bendroje įskaitoje. To seniai nėra buvę“, – sakė rinktinės vyr. treneris Mykolas Masilionis.

Pirmajame taurės etape Australijoje nugalėję S. Ritter ir R. Maščinskas turi visus šansus į Lietuvą parvežti ir pirmosios vietos bendrojoje įskaitoje prizą.

Aštuonis taškus savo sąskaitoje turintys lietuviai pirmąją vietą dalijasi su Kroatijos ekipažu, Martinu Sinkovicu ir Valentu Sinkovicu, kurie užėmė pirmąją vietą antrajame etape Prancūzijoje.

Liucernoje nestartuos abiejuose taurės etapuose sidabrą iškovoję Azerbaidžano ir Australijos ekipažai. Pirmajame etape su Cameronu Girdlestone'u antrąją vietą užėmęs Alexanderis Belonogoffas iš Australijos antrajame etape varžėsi su kitu porininku – Jamesu McRae. Taigi australai turi tik 5 taškus už trečiąją vietą.

Penkis taškus taip pat turi Italijos ekipažas, Francesco Fossi ir Romano Batisti, pirmajame etape finišavęs trečias.
 
Europos čempionate šiemet bronzą iškovojęs M. Griškonis bendrojoje įskaitoje kartu su Europos ir pasaulio čempionu Ondrejumi Syneku iš Čekijos dalijasi 3-4 vietas. Lietuvis finišavo antras pirmajame taurės etape Australijoje, o čekas sidabrą laimėjo antrajame etape Prancūzijoje.

Lyderio poziciją užima Naujosios Zelandijos irkluotojas olimpinis čempionas Mahe'as Drysdale'as, kuris laimėjo antrąjį taurės varžybų etapą. Pirmojo etapo nugalėtojo olando Dirko Uittenbogaardo šioje rungtyje neišvysime. Sportininkas startuos dvivietėje, o vienviečių klasėje jį pakeis tautietis Roelis Braasas.

Be jų Liucernoje irkluos ir Europos vicečempionas vokietis Marcelas Hackeris, antrajame etape likęs ketvirtas.

Europos vicečempionės D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė galimybės iškovoti pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje jau nebeturi. Moterų dviviečių klasėje čempionių titulą jau yra užsitikrinusi Australijos įgula, Olympia Aldersey ir Sally Kakoe, pirmąją vietą užėmusi abiejuose iki šiol vykusiuose etapuose. Liucernoje australės startuos ir vėl bei bandys įtvirtinti savo dominavimą.

Visos kitos vietos Lietuvos įgulai yra pasiekiamos, o didžiausią konkurenciją sudarys JAV ir Lenkijos irkluotojos. Pastarosios, Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj, mūsų irkluotojas jau aplenkė šiemet vykusiame Europos čempionate, kur laimėjo aukso medalius.

O trečiąją vietą antrajame etape užėmusi JAV pora, Megha O'Leary ir Ellen Tomek, kol kas didžiausias pergales yra pasiekusi tik atskiruose taurės etapuose.

Vienvietininkių moterų valčių klasėje nugalėtoja taip pat jau aiški. Tai Naujosios Zelandijos atstovė pasaulio vicečempionė Emma Twigg, kuri laimėjo abu taurės etapus ir bendroje įskaitoje su 16 taškų yra nepralenkiama.

Kinijos irkluotoja Jingli Duan pirmajame etape buvo trečia, antrajame užėmė antrąją vietą ir su 11 taškų yra antra. Vis dėlto, kinai trečiajame etape Šveicarijoje nedalyvauja, tad J. Duan aplenkti bandys čekė Mirka Knapkova bei austrė Magdalena Lobnig.

Čekijos irkluotoja pirmuose dviejuose etapuose buvo ketvirta ir turi 8 taškus, o austrė dalyvavo tik antrame etape, kur liko trečia. Norint aplenkti kinę, M. Knapkovai reikia užimti bent ketvirtąją vietą, o M. Lobnig tinka tik pirmoji vieta.

Vienvietininkė Lina Šaltytė šiemet pirmajame etape Australijoje nedalyvavo, tad įskaitinių taškų neturi.

Kiekviename pasaulio taurės etape už pirmąją vietą skiriami 8 taškai, už antrąją – 6, trečiąją – 5, ketvirtąją – 4, penktąją – 3, šeštąją – 2, septintąją – 1 taškas. Jeigu rungtyje dalyvauja daugiau nei viena tos pačios šalies įgula, taškus gauna tik užėmusi aukštesnę vietą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.