Sportas

2015.02.12 21:38

Krepšininkų laukia skirtingi krūviai

Mantas Stankevičius, Diena.lt2015.02.12 21:38

Rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas patvirtino: nacionalinės komandos kandidatai pasirengę kibti į darbą, bet kai kuriems iš jų krūviai didės pamažu.

Rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas patvirtino: nacionalinės komandos kandidatai pasirengę kibti į darbą, bet kai kuriems iš jų krūviai didės pamažu.

R. Javtokas ilsėsis ilgiau

„Lėtiniai skausmai, smulkios traumelės mūsų nebaugina. Vyrai gali aktyviai sportuoti, tik kai kuriems krūvius teks didinti palengva“, – medicininio krepšininkų patikrinimo rezultatus susumavo V. Trumpickas.

Šiandien Lietuvos krepšininkai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą Druskininkuose ir pradės rengtis Venesueloje vyksiančiam olimpiniam atrankos turnyrui.

V. Trumpickas pabrėžė, kad bene labiausiai neramu dėl Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjo Roberto Javtoko.

„Jo alkūnės mums neduoda ramybės, tačiau džiaugiamės, kad Roberto trauma neprogresuoja. Alkūnės buvo išnirusios, bet dabar viskas – tik į gera. Treneris Kęstutis Kemzūra leido jam į treniruotes atvykti vėliau.

Per sezoną Robertui teko nemažas fizinis krūvis, buvo nedidelių uždegimų, todėl nenorime rizikuoti – tegul jis ilgėliau pailsi, pasigydo, kad kovoms būtų pasiruošęs 100 procentų“, – teigė patyręs reabilitologas.

Treniruotes individualizuos fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius.

Skrydžiai – skausmų palydovai

Viena pagrindinių krepšininkus varginančių bėdų – nugaros skausmai.

„Lėtiniai skausmai atletus pradeda kamuoti, kai sumažėja fizinis krūvis. Todėl prašėme krepšininkų ir per atostogas nepamiršti sporto, tačiau suprantame, kad tai – ne įpareigojimas. Nugaros jautriai reaguoja ir į skrydžius lėktuvu.

Pastarieji erzina mus visus, tačiau toks jau krepšininkų gyvenimas. Sunku rasti du ar tris absoliučiai laisvus mėnesius jėgoms atgauti, išsigydyti visas smulkias, įsisenėjusias traumas“, – svarstė V.Trumpickas.

Rinktinės gydytojas dar neapžiūrėjo po sunkios traumos vėl rungtyniaujančio Sienos „Montepaschi“ gynėjo Rimanto Kaukėno.

„Matėme, kaip jis žaidžia. Tai rodo, kad Rimantas neturi sveikatos problemų. Džiugu, kad sunkią traumą patyręs krepšininkas po puspenkto mėnesio grįžo į aikštę. Šiuolaikinės technologijos leidžia žaidėją labai greitai pastatyti ant kojų po kryžminių raiščių operacijos“, – pasakojo V.Trumpickas.

Anot pašnekovo, gerai jaučiasi ir kitas Sienos komandos lietuvis – Jonas Mačiulis.

„Montepaschi“ medikai atliko visus tyrimus ir jokių bėdų nerado. Italai puikiai įvertino ir mūsų darbą. Dabar Jonas treniruojasi visa jėga, tačiau dėl legionierių limito nežaidžia", – teigė gydytojas.

D. Dulkys – galingas atletas

V. Trumpicką nustebino Lietuvos rinktinės debiutanto Deivido Dulkio fizinė forma.

„Jo kūno sudėjimas ir jėga man padarė didelį įspūdį. Senokai nemačiau taip gerai fiziškai pasirengusio krepšininko“, – sakė Kauno klinikų specialistas.

Paklaustas, ar krepšininkai per trumpas atostogas priaugo svorio, V. Trumpickas nusijuokė ir atsakė, kad su tokia problema jam dar neteko susidurti.

„Jeigu kažkuris ir pasunkėjo dviem kilogramais, to tikrai nepastebėjau“, – šypsojosi rinktinės gydytojas.

diena.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.