Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinė – ir be L. Kleizos

Jonas Kazlauskas išdalijo kvietimus į pirmą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą. Antradienį vyriausiasis treneris pranešė, kurie žaidėjai ruošis vasaros pabaigoje Ispanijoje prasidėsiančiam pasaulio čempionatui. Į darbą Palangoje kitą pirmadienį kibs septyniolika krepšininkų.

Jonas Kazlauskas išdalijo kvietimus į pirmą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą. Antradienį vyriausiasis treneris pranešė, kurie žaidėjai ruošis vasaros pabaigoje Ispanijoje prasidėsiančiam pasaulio čempionatui. Į darbą Palangoje kitą pirmadienį kibs septyniolika krepšininkų.

Rinktinei šįkart neatstovaus trys krepšininkai, pernai Slovėnijoje pasipuošę Europos čempionato sidabro medaliais: vidurio puolėjas Robertas Javtokas, gynėjas Tomas Delininkaitis ir puolėjas Linas Kleiza. DELFI pirmadienį jau skelbė, jog R. Javtokas vasarą skirs reabilitacijai po nugaros ir delno operacijų, o T. Delininkaičio J. Kazlauskas nepasirinko dėl netenkinusio pasirodymo praėjusiais metais.

Tuo metu L. Kleiza žaisti rinktinėje atsisakė dėl sveikatos problemų. Kas konkrečiai kamuoja vieną kertinių pastarųjų metų nacionalinės komandos žaidėjų, J. Kazlauskas neatskleidė, paaiškinęs, jog nenori pakenkti naujo klubo ieškančiam puolėjui.

„Grįžęs po sezono į Lietuvą Linas iš karto paskambino man, ir po pokalbio situacija pasidarė aiški. Jau pernai matėte, kiek jis turėjo problemų. Didesnės jos ar mažesnės, žino tik jis pats ir gydytojas. Atėjo momentas, kai Linas nori jas susitvarkyti“, – aiškino J. Kazlauskas.

Į pirmą stovyklą nepakviestas ir snaiperis Martynas Gecevičius.

„Toks mano požiūris į žaidimą“, – savo sprendimą motyvavo J. Kazlauskas, prieš metus taip pat neradęs M. Gecevičiui vietos galutinėje komandos sudėtyje.

Po metų pertraukos rinktinės stovykloje vėl dalyvaus puolėjai Simas Jasaitis ir Paulius Jankūnas.

Tuo metu NBA rungtyniaujantys Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas prie komandos prisijungs vėliau: pirmojo laukiama liepos 22 d., antrojo – tik rugpjūčio 8 d. J. Kazlauskas neslėpė nepasitenkinimo nenoriai į rinktinę žaidėjus išleidžiančiais NBA klubais.

„Toks NBA požiūris į pasaulio čempionatą. Jie jauni žaidėjai, negali per daug prieštarauti. Šitai suprantame, todėl nenorime daryti konfliktinių situacijų ir ieškome kompromisų“, – teigė treneris.

Pasirengimo su kitais rinktinės kandidatais nepradės ir Jonas Mačiulis, kuris dalį liepos treniruosis individualiai. Kokių rūpesčių dėl sveikatos turi pastarasis puolėjas, J. Kazlauskas taip pat nenorėjo atskleisti.

Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas

Gynėjai:

Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv“, Rusija),
Martynas Pocius (Kauno „Žalgiris“),
Renaldas Seibutis (Vilniaus „Lietuvos rytas“), 

Adas Juškevičius (Brėmerhafeno „Eisbaren“, Vokietija),

Žygimantas Janavičius (Prienų „Tonybet“),
Šarūnas Vasiliauskas (Sopoto „Trefl“, Lenkija);

Puolėjai:

Kšyštofas Lavrinovičius (Valensijos „Basket“, Ispanija), 

Donatas Motiejūnas (Hjustono „Rockets“, JAV), 

Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“), 

Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“, Graikija), 

Mindaugas Kuzminskas (Malagos „Unicaja“, Ispanija),
Simas Jasaitis (Krasnodaro „Lokomotiv“),
Deividas Gailius (Liublianos „Union Olimpija“, Slovėnija);

Vidurio puolėjai:

Darjušas Lavrinovičius (Kijevo „Budivelnik“, Ukraina), 

Jonas Valančiūnas (Toronto „Raptors“, Kanada),
Antanas Kavaliauskas (Vilniaus „Lietuvos rytas“),
Artūras Gudaitis (Kauno „Žalgiris“).

Primename, kad planetos pirmenybes lietuviai pradės Gran Kanarijoje. D grupėje taip pat varžysis Angolos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Meksikos ir Australijos krepšininkai. Čempionatas Ispanijoje vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis.

Pasiruošimą rinktinės kandidatai pradės liepos 7 d. Palangoje, vėliau stovyklaus Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilniuje ir Klaipėdoje. J. Kazlausko auklėtinių taip pat laukia išvykos į Suomiją ir Slovėniją, o paskutinė stovykla prieš planetos pirmenybių startą rugpjūčio 24-27 dienomis bus surengta Kroatijoje.

Per du mėnesius ekipa sužais 14 kontrolinių susitikimų, iš kurių devyni vyks Lietuvoje. Tarp lietuvių varžovų: Latvija, Gruzija, Ukraina, Suomija, Australija, Graikija, Naujoji Zelandija, Slovėnija, Brazilija, Iranas ir Kroatija.

Prieš ketverius metus Turkijoje surengtame pasaulio čempionate Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos rinktinė laimėjo bronzos medalius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi