Naujienų srautas

Sportas2014.08.07 14:03

J. Rodriguezas – pasaulio čempionato atradimas, nušluostęs nosį L. Messi ir Neymarui

15min.lt 2014.08.07 14:03

Pasaulio futbolo čempionato rezultatyviausio žaidėjo lenktynėse kol kas pirmauja 22-ejų metų Kolumbijos rinktinės saugas Jamesas Rodriguezas. Jis jau spėjo įmušti penkis įvarčius, du iš jų – aštuntfinalio rungtynėse su Urugvajumi. Vos per kelias dienas „Monaco“ futbolininkas tapo ryškiausia pasaulio futbolo naujiena.

Pasaulio futbolo čempionato rezultatyviausio žaidėjo lenktynėse kol kas pirmauja 22-ejų metų Kolumbijos rinktinės saugas Jamesas Rodriguezas. Jis jau spėjo įmušti penkis įvarčius, du iš jų – aštuntfinalio rungtynėse su Urugvajumi. Vos per kelias dienas „Monaco“ futbolininkas tapo ryškiausia pasaulio futbolo naujiena.

Jaunasis Kolumbijos rinktinės futbolininkas ne tik pateko į simbolinę grupių etapo rinktinę, bet ir buvo pripažintas geriausiu pirmojo etapo žaidėju. Kolumbijos futbolininko karjeros vingius netruko aprašyti dienraštis „Daily Mirror“.

Būsimoji Pasaulio čempionato žvaigždė 1991 metais gimė Kukutos mieste (Kolumbija). Jameso vardą tėvai berniukui parinko neatsitiktinai – juos įkvėpė garsusis agentas Jamesas Bondas.

Tiesa, pats berniuko tėvas, nors buvo futbolininkas, per daug vaiku nesirūpino, o už globą J. Rodriguezas turėtų dėkoti krikštatėviui.

Pirmą kartą futbolininką pastebėjo 2004 metų „Pony futbol“ čempionate. Ir ne bet kas, o žymaus nusikaltėlio Pablo Escabaro bendras Gustavo Adolfo Upegui Lopezas, kuriam tuomet priklausė „Envigado“ klubas, į kurį ir buvo pakviestas talentingas berniukas.

Ten jis nieko ypatingo nenuveikė, o 2008 metais persikėlė į Argentinos klubą „Banfield“. Jis tapo jauniausiu užsieniečiu, žaidžiančiu šalies lygoje. Futbolininkas pradėjo rodyti savo jėgą ir greitai buvo pramintas „Banfieldo Jamesu Bondu“.

2010 metais J. Rodriguezas persikėlė į Europą – Portugalijos „Porto“ klubas už jį sumokėjo kiek daugiau nei 5 mln. eurų, sudarė ketverių metų kontraktą ir nustatė 30 mln. eurų išpirką.

Jau po pirmojo sezono klubas suprato, kokį deimantą turi savo rankose ir pratęsė kontraktą iki penkerių metų, o išpirkos sumą padidino iki 45 mln. eurų.

2011–2012 metų sezone jis įmušė 11 įvarčių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų bei tapo metų atradimu. Kitą sezoną jis užsidirbo ikoninius 10 numeriu pažymėtus marškinėlius ir vietą startinėje sudėtyje. Laimėjęs Portugalijos lygą, jis užsitikrino jau aštuntą trofėjų per trejus metus.

2013 metais „Monaco“ klubas už saugą paklojo apie 45 mln. eurų. Jis tapo antru brangiausiu futbolininku Portugalijos istorijoje.

Savo debiutiniame sezone Monake jis įmušė 10 įvarčių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

2014 metų vasara tapo puikia proga J. Rodriguezui sužibti ir tarptautinėje arenoje. Į rinktinę dėl traumos neatvykus Radameliui Falcao, jam teko didžiulė atsakomybė, kurią jis kol kas pateisina su kaupu.

Su penkiais įvarčiais jis lenkia tokias žvaigždes kaip Neymaras, Lionelis Messi ir Thomasas Muelleris ir yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas.

Įdomus yra ir privatus futbolininko gyvenimas. J. Rodriguezas yra vedęs Kolumbijos rinktinės vartininko Davido Ospinos seserį Danielą ir turi vienerių metų dukrą Salomę, kurios vardas puošia futbolininko ranką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi