Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Lietuvės – CEV Kontinentinės taurės etapo nugalėtojos

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Sekmadienį Vilniaus „Credit24“ arenoje prie Baltojo tilto vyksiančiose Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Kontinentinės taurės varžybose Lietuvos moterų rinktinė tapo pirmo etapo nugalėtoja.

Sekmadienį Vilniaus „Credit24“ arenoje prie Baltojo tilto vyksiančiose Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Kontinentinės taurės varžybose Lietuvos moterų rinktinė tapo pirmo etapo nugalėtoja.

Finale Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktine susitiko su Kipro atstovėmis. Kipro rinktinė į finalą pateko pusfinalyje nugalėjusi favoritėmis laikytas latves rezultatu 2:0.

Pirmame mače Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės laukė antra Kipro pora Ioanna Leonidou ir Zoi Konstantopoulou. Šeštadienį vykusiose grupės varžybose lietuvės jau buvo žaidę su šiomis priešininkėmis ir jas nesunkiai įveikė 2:0 (21:16, 21:9).

Finalo rungtynėse I. Dumbauskaitės ir M. Povilaitytės pranašumas prieš Kipro atstoves buvo dar labiau akivaizdus – pirmame sete varžovės buvo sutriuškintos rezultatu 21:8. Antrame sete lietuvės truputį atsipalaidavo ir leido I. Leonidu bei Z. Konstantopoulou pelnyti daugiau taškų, tačiau pergalės iš rankų neišleido ir laimėjo rezultatu 2:0 (21:8, 21:17).

Karolei Virbickaitei ir Vytenei Vitkauskaitei finale teko žaisti prieš pirmą Kipro porą Mariotą Angelopoulou ir Kateriną Zakchaiou. Solidų ir kovingą žaidimą demonstravusios Lietuvos atstovės per 36 min. iškovojo pelnytą pergalę 2:0 (21:17, 21:19).

Po finalo I. Dumbauskaitė džiaugėsi patekusi į trečią etapą.

„Šį mačą pradėjome puikiai nusiteikusios, nejautėme jokio spaudimo, nes bet kokiu atveju į trečią taurės etapą jau patekome. Labai lengvai laimėjus pirmą setą antrajame galbūt buvo šiek tiek sunkiau susikaupti, tačiau nugalėjome užtikrintai“.

Pirmose pusfinalio rungtynėse I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė per 36 min. įveikė antrą Estijos porą Kristi Novak ir Erle Puvi 2:0 (24:22, 21:14).

K. Z. Virbickaitei ir V. Vitkauskaitei teko pajėgi pirma Estijos komanda – Eliise Hollas ir Kristel Kiens. Dramatiškoje kovoje pirmaudamos 20:18 lietuvės nesugebėjo išsaugoti pranašumo ir pralaimėjo pirmą setą 25:23. Tačiau K. Virbickaitės ir V. Vitkauskaitės apmaudi nesėkmė nepalaužė ir didžiulėmis pastangomis merginos per 48 min. sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2:1 (23:25, 21:17, 15:12).

Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė pasirodė ne taip sėkmingai. Pusfinalyje lietuvių laukė grupės favoritai estai.

Pirma pagal reitingą turnyro pora Kristo Kollo ir Rivo Vesikas be didesnio vargo 2:0 (21:14, 21:17) įveikė Motiejų Mėlynį ir Roką Kondrotą.

Šansą išlyginti tarpusavio susitikimų rezultatą turėjo Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis, žaidę prieš antrą Estijos komandą Maksimą Petrovą ir Aleksejų Povjakelį. Tačiau blankiai rungtyniavę ir daug klaidų darę jauni tinklininkai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti patyrusiems varžovams ir nusileido jiems 0:2 (14:21, 14:21).

Nepaisant nesėkmės Kontinentinės taurės I etape, Lietuvos vyrų rinktinė turės galimybę reabilituotis papildomame rugpjūčio–rugsėjo mėn. vyksiančiame etape, kur visos 3 ir 4 vietas savo pogrupiuose užėmusios komandos kovos tarpusavyje dėl galimybės grįžti į pagrindinį turnyrą.

2008 metų pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionas estas K. Kollo po rungtynių teigė nesitikėjęs tokios lengvos pergalės.

„Vakar (šeštadienį - DELFI) lietuviai žaidė tikrai daug geriau, galbūt jauniems žaidėjams A. Rumševičiui ir L. Každailiui trukdė stiprus vėjas. Abi mūsų komandos yra daug labiau patyrusios ir gali sėkmingai žaisti esant bet kokioms oro sąlygoms. Antra mūsų pora M. Petrovas ir A. Povjakelis taip pat atrodė daug geriau“.

CEV Kontinentinės taurės varžybose po pirmo etapo po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio rinktines iškart patenka į 2015 metais vyksiantį trečią atrankos etapą, kuriame prisijungs pirmą etapą praleidusios 8 aukščiausius reitingus turinčios šalys.

Tačiau ir trečioje bei ketvirtoje vietoje likusios rinktinės dar nepraras šansų kovoti toliau – jos keliaus į šiemet vyksiantį antrą atrankos etapą, kur grumsis tarpusavyje dėl galimybės patekti į tolesnį etapą.

Trečiame etape vėl po 2 stipriausias grupės komandas pateks tiesiai į pusfinalius bei finalus, vyksiančius jau 2016 metais. Ir tik viena Europos rinktinė, CEV Kontinentinės taurės nugalėtoja, iškovos vietą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi