Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Teatrališkasis Meksikos treneris žavi žiūrovus

BNS 2015.09.08 13:45

Meksikos nacionalinės futbolo komandos treneris Miguelis Herrera niekaip negali sutramdyti savo džiaugsmo; dėl savo entuziazmo jis tapo vienu populiariausių veikėjų Brazilijoje vykstančiame Pasaulio futbolo čempionate bei tarptautine sensacija.

Meksikos nacionalinės futbolo komandos treneris Miguelis Herrera niekaip negali sutramdyti savo džiaugsmo; dėl savo entuziazmo jis tapo vienu populiariausių veikėjų Brazilijoje vykstančiame Pasaulio futbolo čempionate bei tarptautine sensacija.

Internetą užplūdo nuotaikingi paveikslėliai su M. Herrera, o viename jų treneris pavaizduotas kaip animacinis personažas liepsnojančiais plaukais. Vienoje nuotraukoje jis matomas žaismingai iškišęs liežuvį, fotografuodamasis aikštėje su trimis savo komandos žaidėjais. Viename vaizdo įraše jis matomas šokantis pagal ska muziką.

Svarbu ne vien tai, kad M. Herrerai pavyko paversti iš pažiūros silpnoką Meksikos komandą, kuri sekmadienį susigrums su Nyderlandų rinktine, paversti viena didžiausių čempionato staigmenų. Futbolo gerbėjai visame pasaulyje žavisi ekscentrišku trenerio elgesiu, kuris dažnai sulaukia ne mažiau dėmesio negu įvarčių vaizdo įrašų kartojimai.

„Jis itin tikras, išraiškingas ir originalus, – sakė čempionatą komentuojantis Meksikos istorikas Enrique Krauze. – Jis tapo meksikiečių gebėjimo švęsti ir linksmintis simboliu. Tai labai žavu.“

Nors paprastai vilki kostiumą ir kaklaraištį, M. Herrera laksto aikštės pakraštyje tarsi klasikinis meksikietis imtynininkas. Kai žaidėjai pelno įvartį, kresno sudėjimo treneris krato iškėlęs rankas ir šokinėja prie šoninės linijos.

Jis džiaugsmingai užšoko ant vieno žaidėjo, nešė kitą komandos narį tarsi išdidus tėvas arba tiesiog atsiklaupdavo prie šoninės linijos, užmerkęs akis, apimtas ekstazės.

M. Herrera apkabina vartininką G. Ochoą po pergalės prieš Kroatiją, AFP/Scanpix nuotr.

Per Pasaulio čempionatą sporto komentatoriai juokais lygindavo dėl komandos nesėkmių supykusį M. Herrerą su animaciniu paukščiuku, rodomu kino studijos „Warner Bros.“ filmukuose. Jų panašumas atrodo neabejotinas – ypač dėl trenerio pasišiaušusių gelsvų plaukų.

M. Herreros teatrališkas elgesys – ne naujiena futbolo gerbėjams Meksikoje, kur jį dažnai matydavo, kai šis treneris dvejus metus vadovavo sostinės klubui „America“. Tačiau jo pasirodymai per Pasaulio čempionatą pelnė naujų gerbėjų žmogui, pelniusiam pravardę „Piojo“ („Utelė“), kai jis dar žaidė Meksikos futbolo profesionalų klube „Atlante“.

„Piojo yra koks yra – ir jokiu būdu nepasikeis. Džiaugiuosi, kad apie jį daug kalba“, – sakė Meksikos rinktinės kapitonas Rafaelis Marquezas.

M. Herrera socialiniame tinkle „Twitter“ turi daugiau gerbėjų negu kiti treneriai – net 735 tūkstančius – ir dažnai įdeda savo asmenukes (selfies) „Twitter“ paskyroje. Favorite tapo birželio 15 daryta asmenukė su Meksikos sirgaliais fone

„Paprastai nelabai ką išgirsi apie trenerius, – sakė 59-erių meksikietis Jesusas Berumenas. – Jis skleidžia džiaugsmą. Jis taip natūraliai viską daro“.

Per didelis M. Herreros entuziazmas ne visuomet būna palankiai vertinamas.

Būdamas žaidėju jis tikėjosi su Meksikos rinktine vykti į 1994 metų Pasaulio čempionatą, bet buvo išbrauktas iš sąrašo už šiurkštų pažeidimą per atrankos rungtynes su Hondūro vienuolike. M. Herrera ir dabar tvirtina nežinąs, kodėl tada nepateko į komandą.

Jo trenerio karjera prasidėjo 2002 metais, bet prabėgo net devyneri metai kol jis išgarsėjo kaip Meksikos futbolo klubo „America“ vadybininkas. Šį prastokai žaidžiantį klubą jis pernai išvedė į aukščiausią futbolo lygą Meksikoje ir pelnė žmogaus, sugebančio pakeisti komandos žaidimą į gerąją pusę, reputaciją.

M. Herrera buvo pasirinktas kaip tarpinis variantas pernai rudenį, kai buvo maža vilties, kad Meksika pateks į Pasaulio taurės varžybas. Jis perėmė vadovavimą komandai, kai ši pateko į tarpkontinentines Pasaulio čempionato varžybas tik todėl, kad CONCACAF atrankos zonoje JAV įveikė Meksikos amžiną varžovę Panamą.

„Jis prikėlė rinktinę ir šalį, – sakė didžiulį sombrerą užsidėjęs 27-erių meksikietis Hectoras Diazas Kopakabanos paplūdimyje. – Jis gyvena futbolu, tartum jis pats žaistų aikštėje. Sirgaliams lengva perimti jo entuziazmą“.

Reuters/Scanpix nuotr.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi