Sportas

2015.09.08 13:45

Dėl pavojaus dalyviams atšaukti likę du WRC etapo Lietuvoje greičio ruožai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį Lietuvoje pirmą kartą vyksta pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas, kuriame varžosi iš Lenkijos persikėlę pasaulio ralio meistrai.

Penktadienį Lietuvoje pirmą kartą vyksta pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas, kuriame varžosi iš Lenkijos persikėlę pasaulio ralio meistrai.

Lietuvoje buvo numatyti keturi greičio ruožai (du ruožai po du kartus), tačiau, panašu, kad iš jų įvyks tik trys.

Dėl galimo pavojaus dalyviams ir žiūrovams atšauktas antras Kapčiamiesčio, kuris prieš tai jau buvo sutrumpintas nuo 34 iki 13 kilometrų, ir antras Margionių greičio ruožas. Taigi iš viso vietoj planuotos 90-ies km distancijos WRC žvaigždės mūsų šalyje nuvažiavo tik 31 km.

„Septintas ir aštuntas greičio ruožai buvo atšauktas dėl dviejų priežasčių – dalis žiūrovų ralį stebėjo nesaugiose vietose bei keliai po pirmojo važiavimo buvo pažeisti per stipriai“, – pareiškė organizatoriai.

Su tokiu jų priimtu sprendimu sutiko belgų lenktynininkas Thierry Neuville, portalui DELFI atskleidęs, kad provėžos čia labai pavojingos.

Sebastienas Ogier taip pat pritarė tokiam sprendimui: „Jari-Matti Latvala ir aš diskutavome apie šią atkarpą po susipažinimo su trasa. Manome, kad ji yra labai pavojinga – ji labai greita ir neria į siaurą miško keliuką su medžiais prie pat.“

Kiti WRC lenktynininkai, anksčiau niekada nevažiavę Lietuvoje, dar prieš pirmą greičio ruožą čia teigė, kad nieko panašaus nebuvo matę ir su nerimu laukė savo starto.

Laimei, kad Lietuvoje buvo išvengta rimtesnių avarijų, o štai Lenkijoje jau pirmą dieną Robertas Kubica vertėsi ant stogo.

Tuo metu Vytauto Švedo automobiliui ne tik buvo pažeista vairo traukė, bet ir lūžo galinė šakė, dėl ko nukrito amortizatorius. Visgi lietuvis tikina stengsiantis kovoti nepaisant visų gedimų.

„Važiuosiu tol, kol automobilis važiuos“, – DELFI sakė jis.

Primename, kad už kiekvieną praleistą ar pavėluotą greičio ruožą yra skiriamos 5 minutės baudos.

Dabar visi ralio dalyviai vėl persikels į Lenkiją.