Naujienų srautas

Sportas2012.09.17 21:11

Alytus vėl turės krepšinio komandą

Nacionalinėje krepšinio lygoje šį sezoną kovas pradės nauja dar lig šiol nesuformuota komanda Alytaus „Dzūkija“. Krepšinio klubui keliamas tikslas – per trejus metus papulti į Lietuvos aukščiausiąją lygą.

Nacionalinėje krepšinio lygoje šį sezoną kovas pradės nauja dar lig šiol nesuformuota komanda Alytaus „Dzūkija“. Krepšinio klubui keliamas tikslas – per trejus metus papulti į Lietuvos aukščiausiąją lygą.

Formuoti naują komandą žaisiančią nacionalinėje lygoje iniciatyvos ėmėsi krepšinio treneris alytiškis Tomas Pačėsas. Pernai Alytaus komanda iškrito iš Lietuvos krepšinio lygos, ir miestas liko be profesionalaus klubo.

Pasak Alytuje viešėjusio Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio, miestas gražėja, gatvės platėja, o krepšinio nėra.

„Labai blogai. Miestas giliomis tradicijomis susijęs su krepšiniu. Patys senesniais laikais čia treniruodavomės. Manau, kad [tokiai situacijai] atėjo galas. Tomas [Pačėsas] įsijungė, ir savivaldybė neabejinga tam reikalui. Taip kad bazės geros, trūksta tik kokio kumščio visiems kartu“, – kalbėjo A. Sabonis.

Alytaus miesto savivaldybė klubo išlaikymui žada skirti 300 tūkst. litų. T. Pačėsas su komandos nauju treneriu Mindaugu Jaruševičiumi ieško žaidėjų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Biudžetą suformuosime iš lėšų, gautų iš įvairių šaltinių, tarp jų bus ir savivaldybės indėlis. O komandoje pagal nuostatus gali būti tik 2 užsieniečiai, jie ir bus. Visi kiti bus lietuviai. Čia yra klausimas apie krepšinio lygį, atitinkamą kvalifikaciją. Mes keliame tikslą pritraukti žaidėjų iš įvairių kampelių, o komanda turėtų tikslą žaisti LKL“, – planais dalijosi krepšinio treneris T. Pačėsas.

„Reikia laimėti Nacionalinę krepšinio lygą, tuomet automatiškai komanda patenka į LKL. Tikslas vienas, reikia laimėti. Nėra labai tokių didelių reikalavimų, tačiau yra biudžeto formavimas, valdymo struktūra, administravimas, papildomos grupės veiklų – normalu, kaip ir formuojant komandą aukščiausio lygio“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andriušaitis.

Pirmąsias rungtynes „Dzūkija“ žais po Nacionalinės lygos sezono atidarymo Alytuje, spalio 4-ąją su Vilniaus „Statyba“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi