Sportas

2014.06.27 09:51

Trakuose prasideda tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata

BNS 2014.06.27 09:51

Trakų irklavimo bazėje savaitgalį (birželio 27-29) dienomis vyks tradicinė tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata. Tai jau 52-oji stipriausius sportininkus ir olimpiečius sutraukianti regata, kuri įtraukta ir į Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) kalendorių.

Trakų irklavimo bazėje savaitgalį (birželio 27-29) dienomis vyks tradicinė tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata. Tai jau 52-oji stipriausius sportininkus ir olimpiečius sutraukianti regata, kuri įtraukta ir į Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) kalendorių.

Šiemet į regatą planuoja atvykti dvylikos užsienio valstybių irkluotojai – iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Airijos ir Didžiosios Britanijos.

Pasak pranešimo, pernai daugiau nei 600 dalyvių sutraukusios varžybos tapo gausiausiu irklavimo renginiu Europoje.

Tarp Lietuvos atletų „Gintarinių irklų“ regatoje šiemet išvysime ir visą elitą – Europos čempionus Saulių Ritter ir Rolandą Maščinską, Europos vicečempiones Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę ir bronzinį Europos čempionato prizininką Mindaugą Griškonį.

Be stipriausių Lietuvos ir Europos sportininkų, „Gintarinių irklų“ regatoje įprastai vyksta įspūdingos meistrų (vyresnių nei 27 metai) aštuonviečių valčių varžybos. Jos Lietuvoje vyks jau 16-ąjį kartą. Ši rungtis į Lietuvą sutraukia esamus ir buvusius aukščiausios klasės irkluotojus iš visos Europos.

Visiems į „Gintarinių irklų“ regatą atvykusiems žiūrovams įmonė „Baltic Tours“ organizuoja įdomius turus po Trakų irklavimo bazę.

Varžybų organizatoriai ir „Baltic Tours“ siekia įtraukti visus žiūrovus į irklavimo bendruomenę, padėti stebėti irklavimo varžybas, atrasti savo favoritus ir juos palaikyti. Turų metu bus pasakojama apie irklavimo sporto subtilybes, kurios padės suprasti, kodėl sportininkų rezultatai yra būtent tokie, kokie yra.

„Baltic Tours“ turų metu žiūrovai galės apsilankyti irklavimo bazėje ir muziejuje, iš arti susipažinti su šio sporto inventoriumi bei patys išbandyti save ant C2 irklavimo treniruoklių.

Į šiuos turus visus norinčius kviečiame registruotis iš anksto elektroniniu paštu gintariniai2014@gmail.com arba parašius žinutę „Facebook“ tinkle į grupę „Regata Gintariniai Irklai“.

Taip pat bus galima registruotis vietoje regatos metu birželio 28 dieną iki 12 val. informacijos palapinėje.

Į grupes renkama iki 12 žmonių, o „Baltic Tours“ turai vyks 28 d. (šeštadienį) nuo 10 iki 14:30 val ir 29 d. (sekmadienį) nuo 10 iki 12:30 val.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.