Sportas

2015.09.08 13:45

„Neptūnas“ priimtas į Eurolygą

Klaipėdos „Neptūno“ stovykloje – pergalės šampanas. Lietuvos vicečempionai kitą sezoną debiutuos Eurolygos turnyre. Šią informaciją portalui lrytas.lt patvirtino „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas.

Klaipėdos „Neptūno“ stovykloje – pergalės šampanas. Lietuvos vicečempionai kitą sezoną debiutuos Eurolygos turnyre. Šią informaciją portalui lrytas.lt patvirtino „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas.

Klaipėdiečių dalyvavimas turnyre oficialiai patvirtintas Eurolygos valdybos posėdyje.

O. Kurauskas istorinių žinių sulaukė iš „Žalgirio“ direktoriaus Pauliaus Motiejūno, kuris dalyvavo posėdyje ir atsiuntė džiugią SMS žinutę klaipėdiečiui.

„Emocijos – labai įdomios. Per kūną bėga šiurpuliukai. Žaidėme žaidėme ir per keletą metų prisižaidėme iki tos Eurolygos. Dabar reikės atsiraitoti rankoves ir dirbti“, – portalui lrytas.lt įspūdžiais dalijosi O. Kurauskas.

Liepos pradžioje O. Kurauskas vyks į Barseloną, kur dalyvaus visuose Eurolygos susitikimuose ir rinks informaciją apie būsimą debiutą. Artimiausiu metu turėtų įsibėgėti ir „Neptūno“ komplektacijos darbai.

„Iki Eurolygos sprendimo negalėjome kalbėti su žaidėjais apie tai, kaip bus, kur žaisime, kas žais“, – teigė O. Kurauskas.

Sužinojęs savo likimą Eurolygoje, „Neptūnas“ galės formuos klubo biudžetą. Tikimasi surinkti apie 7 milijonus litų.

Lauks burtų

Praėjusį sezoną „Neptūnas“ debiutavo Europos taurės turnyre, o pasirodymas Eurolygoje uostamiesčio ekipai bus pirmas.

„Neptūnas“ – trečiasis Lietuvos klubas istorijoje, pravėręs Eurolygos duris. Kitą sezoną kartu su klaipėdiečiais Eurolygoje varžysis ir Kauno „Žalgiris“, anksčiau keletą sezonų turnyre kovojo ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Neptūnas“ savo varžovus Eurolygoje sužinos liepos 10-ąją, kai Barselonoje bus ištraukti reguliariojo sezono burtai. Klaipėdos ekipa taip pat rungtyniaus ir Jungtinės lygos turnyre.

Su „Neptūno“ galimybėmis Eurolygos vadovai susipažino dar prieš 2013–2014 metų sezoną, kai uostamiesčio ekipa rengėsi debiutui Europos taurės turnyre.

Problemų dėl „Švyturio“ arenos, kurioje telpa 5,5 tūkst. žiūrovų, nekyla, viešbučių Klaipėdoje taip pat netrūksta.

Sieks išlaikyti branduolį

Per tris pagrindinius turnyrus „Neptūnas“ norėtų plaukti su tais vyrais, kurie nukalė Klaipėdai LKL sidabrą.

„Kai pasiekiamas geras rezultatas, būtų neteisinga viską kardinaliai keisti. Juk tie žmonės dėl sidabro įdėjo labai daug pastangų“, – anksčiau lrytas.lt tvirtino komandos direktorius O. Kurauskas.

Jo teigimu, Klaipėdoje norėtų likti visi LKL vicečempionai. Derybas su lyderiais „Neptūnui“ palengvins ir galimybė pasiūlyti jiems išbandyti save Eurolygoje. Tai reiškia mažesnį atlyginimą, tačiau didesnę ateities perspektyvą.

„Eurolyga – kiekvieno krepšininko svajonė. Juk daugelis žaidėjų net nepatenka į Eurolygą. Todėl bus šiek tiek lengviau derėtis, – sakė O. Kurauskas. – O po gero sezono Eurolygoje galima tikėtis ir kitokių kontraktų.“

Prie būrio LKL vicečempionų „Neptūnas“ norėtų prijungti 1–2 pajėgius legionierius ir remtis Belgrado „Partizan“ modeliu. Surinkti pajėgią komandą, kuri garbingai atstovautų Klaipėdai prestižiniame krepšinio turnyre, nepavyks be storesnės piniginės. Bet istorinė galimybė žaisti Eurolygoje jau duoda dividendų.

„Dabar visi apie mus kalba. Esame įdomesni rėmėjams. Jau LKL finalo metu buvo užsimezgusių potencialių kalbų dėl didesnių investicijų“, – pasakojo O. Kurauskas.