Sportas

2014.06.25 10:11

Varžovui kandęs L. Suarezas: „tokie dalykai baudos aikštelėje vyksta nuolat“

15min.lt 2014.06.25 10:11

Urugvajui ir Italijai lemiamose Pasaulio futbolo čempionato rungtynėse į Giorgio Chiellini petį dantis suleidęs Luisas Suarezas po mačo teigė, kad tai buvo tiesiog eilinė kova baudos aikštelėje.

Urugvajui ir Italijai lemiamose Pasaulio futbolo čempionato rungtynėse į Giorgio Chiellini petį dantis suleidęs Luisas Suarezas po mačo teigė, kad tai buvo tiesiog eilinė kova baudos aikštelėje.

„Tokie dalykai baudos aikštelėje vyksta nuolat. Susidūrė jo petys ir mano krūtinė, o aš pats iškart gavau smūgį į akį“, – po mačo skandalą sukėlusį epizodą komentavo L. Suarezas.

Urugvajaus pergale pasibaigusių rungtynių 80-ąją minutę baudos aikštelėje kovoję G. Chiellini ir L. Suarezas atsidūrė ant vejos, tačiau teisėjas niekam pražangos neskyrė. Netrukus atsistojęs italas arbitrui rodė savo petį, kuriame matėsi dantų žymės, o L. Suarezas gulėjo susiėmęs už burnos.

L. Suarezas, Reuters/Scanpix nuotr.

„Gėda, nes mes nusipelnėme žengti tolyn. Pirmajame kėlinyje buvo daug situacijų, kurias teisėjas vertino skirtingai. Claudio Marchisio parodyta raudona kortelė yra absurdas, kai L. Suarezas nesulaukė jokios bausmės. Tai viską pakeitė. Jis (L. Suarezas, – red. past.) yra gudrus, nes žino, kad FIFA nori, jog jų čempionai žaistų toliau. Teisėjas viską matė, tačiau nieko nedarė“, – po mačo pykčiu virė G. Chiellini.

Kaip jau pranešėme, FIFA svarstys netinkamą L. Suarezo elgesį, kai peržiūrės filmuotą epizodo medžiagą. Didžiausia galima bausmė puolėjui – dviejų metų diskvalifikacija iš FIFA organizuojamų rungtynių.

Iki šiol yra vos vienas pavyzdys, kai FIFA po rungtynių peržvelgusi vaizdo įrašą skyrė diskvalifikaciją. 1994 metais italas Mauro Tassotti už tyčinį ispano Luiso Enrique nosies sulaužymą buvo nubaustas 8 mačų diskvalifikacija.

Urugvajaus futbolininkai kaltina žiniasklaidą

Ar tikrai Luisas Suarezas įkando italui Giorgio Chiellini, o gal italas meluoja? Būtent pastarąją versiją kartojo Urugvajaus futbolininkai, kurie gynė savo komandos draugą.

FIFA svarstys netinkamą L. Suarezo elgesį, kai peržiūrės filmuotą epizodo medžiagą. Didžiausia galima bausmė puolėjui – dviejų metų diskvalifikacija iš FIFA organizuojamų rungtynių.

Tačiau po rungtynių Urugvajaus rinktinės futbolininkai kartojo, kad nieko neįvyko ir italas epizodą suvaidino. Gynėjas Diego Lugano, paklaustas, ką mano apie epizodą, tikino, kad nieko nebuvo: „Ar jūs tikrai matėte, kad jis būtų įkandęs? Nes aš peržiūrėjau epizodą ir nieko nemačiau. Aš mačiau G. Chiellini nuotrauką. Tas randas atsirado ne šiandien. Turi būti labai kvailas, kad tuo patikėtum. Italai mus provokavo visas rungtynes.“

„Niekada netikėjau, kad Italijos futbolininkas galėtų būti toks bailys. Aikštėje gal ir galima, bet po rungtynių jie turėtų tiesiog pripažinti pralaimėjimą. Nebuvo jokio įkandimo ir jokio rando“, – tęsė D. Lugano.

Cristianas Rodriguezas taip pat neigė, kad kažkas įvyko: „Visi esame vyrai. Manau, kad nieko ten nebuvo. Aš nieko nemačiau ir nemanau, kad bus kažkokių pasekmių.“

Diego Forlano taip pat tikino, kad nieko nematė, nes nieko nebuvo.

BBC skelbia, kad po rungtynių spaudos konferencijoje tvyrojo ypatinga atmosfera. Urugvajaus rinktinės treneris Oscaras Tabarezas taip pat gynė savo auklėtinį ir galiausiai pareiškė, kad visa tai – anglų žiniasklaidos provokacija. Po tokio trenerio pareiškimo vienas iš Urugvajaus žurnalistų atsistojo ir paplojo.

O. Tabarezas teigė, kad jis gins savo žaidėjus: „Čia pasaulio čempionatas – moralei čia nėra vietos, aš turiu omenyje, pigią moralę. Kaip mes Urugvajuje sakome, yra žmonės, kurie visuomet laukia už medžio, kol kitas padarys klaidą. Luisas Suarezas gal ir padarė klaidų savo karjeroje, bet jis yra neabejotinai anglų žiniasklaidos auka.“

Su tuo sutiko ir Urugvajaus žurnalistas Leonardo Goyen Sena: „Jūs tik puolat, puolat, puolat. Jūs nematote įvarčių, tik blogus dalykus.“