Sportas

2015.09.08 13:45

Vieningoji krepšinio lyga: „Lietuvos rytui“ – 0,7, o „Neptūnui“ – 0,5 mln. litų

ELTA 2015.09.08 13:45

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas už patekimą į Vieningosios krepšinio lygos čempionato pusfinalį iš varžybų organizatorių gaus 9,7 mln. rublių (apie 720 tūkst. litų).

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas už patekimą į Vieningosios krepšinio lygos čempionato pusfinalį iš varžybų organizatorių gaus 9,7 mln. rublių (apie 720 tūkst. litų).

16-ąją vietą užėmusiam Klaipėdos „Neptūnui“ atiteks 6,35 mln. rublių (apie 470 tūkst. litų).

Iš viso Vieningosios lygos prizų fondą praėjusį sezoną sudarė 140 mln. rublių (apie 10,37 mln. litų), iš kurių 40 mln. (apie 2,96 mln. litų) buvo padalinti visoms 20 komandų už dalyvavimą varžybose.

Čempione tapusiai Maskvos CSKA (Rusija) komandai atiteks 12 mln. rublių (apie 889 tūkst. litų), o finalininkei „Nižnij Novgorod“ (Rusija) ekipai – 10,7 mln. rublių (apie 792 tūkst. litų).

„Lyga tvirtai atsistojo ant kojų, tapo gerai vertinamomis varžybomis. Dalis komandų, kurios atėjo į lygą prieš keletą metų, pasiekė akivaizdžių rezultatų. Didžiausia šio sezono sensacija – „Nižnij Novgorod“ komanda. Eurolygos varžybose, be CSKA ir „Nižnij Novgorod“ ekipų, dalyvaus ir „Neptūnas“. Šis klubas neslepia, kad nebūtų atsidūręs Eurolygos turnyre, jei prieš trejus metus nebūtų įstojęs į lygą,“ – antradienį spaudos konferencijoje sakė Vieningosios lygos prezidentas Sergejus Ivanovas, kuris yra ir Rusijos prezidento administracijos vadovas.

Vieningoji krepšinio lyga buvo įkurta 2008 metais. Kasmet dalyvių geografija plėtėsi – nuo aštuonių komandų iš penkių šalių 2009–2010 metų sezone iki 20 komandų iš devynių šalių (Baltarusijos, Estijos, Čekijos, Kazachstano, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos), praėjusiame sezone. Kitas Vieningosios lygos čempionatas bus šeštasis. S. Ivanovas pareiškė, kad jame nebebus Mariupolio „Azovmaš“ ir „Doneck“ (abu – Ukraina) bei Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) klubų.

Vieningosios lygos prezidento postą paliekantis S. Ivanovas pareiškė, kad į savo vietą lygos tarybai siūlys buvusio CSKA krepšinio klubo prezidento ir NBA klubo „Brooklyn Nets“ valdybos nario Sergejaus Kuščenkos kandidatūrą. Artimiausias lygos tarybos posėdis vyks liepos 20 dieną Maskvoje.